Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

YUNSA Hisse Logo
YUNSA Hisse Logo

YUNSA Hisse

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş.

YUNSA Hisse Senedi


YUNSA hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Bugün dünyadaki beş büyük üst-segment yünlü kumaş üreticisinden biri olan Yünsa’nın başarı hikayesi 1973 yılında başlamıştır. Üst kalite erkek giyim yünlü dokuma kumaşı üreterek faaliyete başlayan Yünsa, 1998 yılında portföyüne kadın giyimi de dahil etmiştir.

Elliden fazla ülkeye ihracat yapan Yünsa, Almanya’da en büyük pazara sahip olmakla birlikte uluslararası büyük moda markalarının kumaş tedarikçisidir.

Yünsa’nın ürün portföyünün büyük bir bölümünü %100 yünlü kumaşlar oluştururken; kaşmir, ipek, viskon…vb. karışımlı yünlü kumaş üretimi de zengin ürün yelpazesinde bulunmaktadır.

Yeni nesil teknolojiler ile geliştirilen bu kumaşların su itici, UV korumalı, kendi kendini temizleyen ve doğal gerdirme gibi özellikleri bulunmaktadır. Marks&Spencer, Next ve Interwoollabs labaratuvar akreditasyonlarına da sahiptir.

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Dünyada Yünsa:

İtalya ve Türkiye’da tasarım ofisleri,

İngiltere, Almanya ve İtalya’da satış ofisleri,

İspanya, İtalya, Fransa, Japonya, Kore, ABD, Çin ve Rusya’da ise acenteleri bulunmaktadır.

Her sezon koleksiyonlarını Première Vision Paris, JITAC Tokyo, Münih Fabric Start ve Londra Tekstil fuarlarında sergilemektedir.

Halka açıldığı 1990 yılından bu yana, yatırımcılarına ve tüm paydaşlarına yönelik olarak “değer yaratan sürdürülebilir karlılık” hedefi ile başarılı çalışmalarına devam etmiştir.

24 Ekim 2019 tarihinde Rekabet Kurulu tarafından yapılan satış onayı ile, Yünsa Hisseleri Mustafa Sürmegöz ve Ziraat Katılım Ortaklığı olan Sürmegöz Tekstil tarafından Sabancı Holding'ten satın alınmıştır. Kalan hisseler halka açık olarak Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Ayazağa Mahallesi, Cendere Caddesi, 1B Apt. No: 109 B / 51 Sarıyer / İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.yunsa.com
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST SINAİ
BIST TEKİRDAĞ
BIST ANA
BIST TEKSTİL, DERİ
BIST TÜM-100
Şirketin Sektörü
İMALAT
TEKSTİL, GİYİM EŞYASI VE DERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

YUNSA Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.