Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

YONGA Hisse Logo
YONGA Hisse Logo

YONGA Hisse

Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

YONGA Hisse Senedi


YONGA hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1974 yılında kurulmuş olan, uzun süre Devlet Malzeme Ofisi’ne mobilya üretmiş, daha sonra, aralarında Antalya Sheraton, Istanbul The Marmara, Pamukkale ve Beyoğlu Richmond Otelleri, Bodrum Sea Garden tatil köyü gibi önemli tesislerin bulunduğu 100’ ün üzerinde otel ve birçok tatil köyünün mobilya üretimini ve dekorasyonunu üstlenmiştir.

2001 yılından itibaren ihracata yönelen Yonga Mobilya, aralarında Marks and Spencer, Ercol ve Teal gibi ünlü İngiliz markaların bulunduğu firmalara meşe masif ağırlıklı mobilya üretmeye başlamıştır.

Bugün Marks and Spencer firmasının en büyük ve en önemli mobilya tedarikçisidir.

Doğal malzemeden ustalıkla mobilya üretebilme kabiliyeti, hızlı ve doğru fiyatlandırma, yeni tasarımlar yapabilme, hızlı numune hazırlayabilme, her noktada ve sıkı bir kalite kontrol sistemi, yaptığı etkili üretim planlaması ile zamanında teslimat gibi özellikleri Yonga Mobilya’yı şu anda bulunduğu noktaya taşımıştır.

Yonga Mobilya, 22.000 m2'si kapalı olmak üzere toplamda 23.000 m2'lik alan üzerinde üretimini sürdürmektedir. Yıllık 90.000 adet mobilya üretimi, senelik ortalama 600 konteynerlik ihracat hacmi, 320 çalışanı ve yıllık ortalama 6000 m3 masif kullanımı ile Yonga Mobilya ülkemizin en büyük masif mobilya üreticisidir.

Yonga Mobilya, 2007 yılında ISO 9001 yönetim sistem sertifikası almış olup, her sene periyodik olarak SEDEX ( Tedarikçi etik veri işleme sistemi ) denetimlerinden başarı ile geçmektedir.

Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Yonga Mobilya, 2010 yılında İngiltere FISP programına ( Mobilya Endüstrisi Sürdürülebilirlik Programı) tam üye olmuş, bu üyelik ile "AB üyesi olmayan bir ülkeden, FISP programına tam üye ilk üretici firma olma" ünvanını kazanmıştır.

Yonga Mobilya’ya 2012 yılında çevreci üretim anlayışından dolayı Marks&Spencer firması tarafından “Eco- factory” sertifikası verilmiş olup, M&S mobilya tedarikçileri arasında Türkiye’de ilk, dünyada ise ikinci Eco-factory sertifikası alan firma olmuştur.

Yonga Mobilya 2012 yılında almış olduğu FSC Sertifikası ile kullanmış olduğu orman ürünlerinin doğru yönetilmiş kaynaklardan sağladığını ve Chain of Custody - Koruma ve Gözetim Zinciri’nin yani, ham maddenin ormandan tüketiciye ulaşana kadar gerçekleşen;

işleme, dönüştürme, imalat ve dağıtım gibi tüm safhalarını içine alan bir yönetim sistemini kullandığını da kanıtlamıştır.

Yine çevreci kimliği nedeniyle 2013 yılı Mart ayında Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından, Yonga Mobilya’ya “Çevreci Tesis Ödülü” verilmiştir.

Aynı zamanda 13 Haziran 2013 tarihinde Marks& Spencer’ın “Plan A” projesi çerçevesinde, tüm tedarikçileri arasında yapmış olduğu yarışmada Yonga Mobilya “Çevre” dalında ödüle layık görülmüştür.

2013 yılında ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş sağlığı ve Güvenliği Yönetim sertifikalarını da alan Yonga Mobilya aynı zamanda bir Türkiye Kalite Derneği ( KALDER ) üyesidir.

Yonga Mobilya’ya DENİB (Denizli İhracatçılar Birliği) tarafından geçmiş yıllarda olduğu gibi 2015 yılında da “İhracatın Yıldızları” ödülü verilmiştir.

Yonga Mobilya 2014 yılında Türkiye’nin en fazla mobilya ihracatı yapan 8. firması olmuştur.

Yonga Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
KALE MEH. ATATÜRK BULVARI NO:196 DENİZLİ
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.yongamobilya.com
Şirketin Süresi
SÜRESİZDİR.
Bağımsız Denetim Kuruluşu
REPORT BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
İMALAT
ORMAN ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
PİYASA ÖNCESİ İŞLEM PLATFORMU

YONGA Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.