Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

YKBNK Hisse Senedi


YKBNK hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.


Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi, 1944 yılında Türkiye’nin perakende bankacılık odaklı ilk ulusal çaplı özel bankası olarak kurulan Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi, bankacılık alanında faaliyet göstermektedir.

Yapı Kredi, 947 şube, 4000’den fazla ATM ve 18 bini aşkın çalışanla hizmet vermektedir.

Yapı ve Kredi Bankası Anonim Şirketi

Bağlı bulunduğu Çukurova Holding’in TMSF’ye olan borçları nedeniyle holding tarafından yüzde 51’lik hissesi Koç Holding bünyesindeki Koç Finansal Hizmetler’e satılan Yapı Kredi, Koç Finansal Hizmetler Anonim Şirketi Koç Grubu ve UniCredit’in eşit ortaklığı sayesinde bankanın yüzde 81, 80’lik kısmına sahiptir.

Yapı Kredi’nin iştirakleri arasında bankacılık alanında Yapı Kredi Bank Moscow, Yapı Kredi Bank Nederland N.V., Yapı Kredi Bank Azerbaijan ve Yapı Kredi Bank Malta;

sigortacılık alanında Allianz Yaşam ve Emeklilik; yatırım ve finansal hizmetler alanında Yapı Kredi Holding B.V., Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi, Yapı Kredi Faktoring Anonim Şirketi, Yapı Kredi Finansal Kiralama A.O., Yapı Kredi Portföy Yönetimi Anonim Şirketi, Yapı Kredi-Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi ve kültür ve sanat alanında Yapı Kredi Kültür-Sanat Yayıncılık Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi yer almaktadır.

YKBNK işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Yapı Kredi’nın ana faaliyet konusu bankacılıktır. Yapı Kredi mali kuruluşlar, bankalar ve özel finans kurumları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Yapı Kredi, Borsa İstanbul’da BIST MALİ / BIST BANKA / BIST 50 / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST TÜM / BIST 100 / BIST YILDIZ / BIST TEMETTÜ / BIST 30 / BIST TEMETTÜ 25 / BIST KURUMSAL YÖNETİM endekslerine dahildir.

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Elektronik Posta Adresleri
Web Site Adresleri
Şirketin Süresi
Bağımsız Denetim Kuruluşu
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar

YKBNK Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.