Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

YGGYO Hisse Logo
YGGYO Hisse Logo

YGGYO Hisse

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

YGGYO Hisse Senedi


YGGYO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, Ankara'da klasik usullerle çalışan gıda toptancıları, organize olarak bugün bile ülkemizin bir çok ilindeki gıda sitelerinin yapılmasına örnek olan kooperatiflerin başlangıcı olan GİMAT'ın (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Ankara Toptancıları) kuruluşunu gerçekleştirmişlerdir.

GİMAT, 14.01.1993 tarihinde "Yeni Gimat Sitesi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi" olarak kurulmuştur. 1995 yılında gerçekleştirilen ihale sonucunda Et Balık Kurumunun 100.725 m2 büyüklüğündeki Ankara Et Kombinası arsası Özelleştirme İdaresi Başkanlığından yaklaşık 30 milyon USD peşin bedelle satın alınmıştır.

1998 yılı içinde kooperatifin türü değiştirilerek işletme kooperatifine dönüştürülmüş ve ünvanı S.S. Yeni Gimat İşyerleri ve Alışveriş Merkezleri İşletme Kooperatifi olmuştur. 30.07.1999 tarihinde Yeni Gimat İşyerleri İşletmesi Anonim Şirketi ünvanlı anonim şirkete dönüşerek 1.050 kurucu ortaklı bir yapıya sahip olmuştur.

14.09.1999 tarihinde ortak sayısı nedeniyle mülga 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu çerçevesinde hisse senetleri halka arz edilmiş sayılarak Sermaye Piyasası Kurulu kaydına alınmıştır.

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

Alınmış olan arsa İmar Planı düzenlemesi ile İfraz işlemine konu olmuş ve iki parsele ayrılmıştır. Migros Türk T.Anonim Şirketi ile Arsa Karşılığı İnşaat Sözleşmesi çerçevesinde 43345 ada 1 parsel üzerinde %30, 26'sı Migros Türk T.Anonim Şirketi'ye, %69, 74'ü Şirketimize ait olmak üzere Alışveriş Merkezi inşaatı gerçekleştirilmiştir.

Ağustos 1999 yılında faaliyete geçen alışveriş merkezi ile özlenilen bir özelleştirme ve gerçek anlamda sermayenin tabana yayıldığı örnek bir halka açık şirket modeli başarı ile hayata geçirilmiştir.

Haziran 2004 tarihinde Şirketimize ait olan 43344 ada 2 nolu parsel üzerinde inşaatı tamamen Şirketimizce yapılan II. Etap alışveriş merkezinin yapımına başlanmış, 23 aylık bir süre içerisinde tamamlanarak Mayıs 2006 tarihinde hizmete açılmıştır.

Migros AVM ile birleşen II. Etap bir bütün olarak hizmete açıldığı tarih itibariyle Türkiyenin en büyük alışveriş merkezi konumuna gelerek ANKAmall ismini almıştır.

Mayıs 2008 itibarı ile 263 oda ve 575 yatak kapasiteli otelimiz Crowne Plaza Oteli olarak hizmete girmiştir.

25.04.2000 tarihinde kayıtlı sermaye sistemine geçen Şirketimiz 14.03.2013 tarihinde SPKdan GYOya dönüşüm izni almış ve Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi ünvanı ile dönüşüm işlemlerini tamamlayarak payları 16.08.2013 tarihinde Borsa İstanbulda YGGYO kodu ile işlem görmeye başlamıştır.

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Mevlana Bulvarı No:2 A Kat:3 No:1 Akköprü Yenimahalle ANKARA
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.yenigimatgyo.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
DENGE ANKARA BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST YILDIZ
BIST TEMETTÜ 25
BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT.
BIST TÜM-100
BIST TEMETTÜ
BIST MALİ
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIKLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 2

YGGYO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.