Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

YBTAS Hisse Logo
YBTAS Hisse Logo

YBTAS Hisse

Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.

YBTAS Hisse Senedi


YBTAS hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş.


Yibitaş ( Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A Ş), Yozgat – Ankara karayolunun 20. Km’ sinde çimento üretim faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Yurt dışında çalışmakta olan Türk işçilerinin ortak birikimlerinin değerlendirildiği Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret Sanayi A Ş 1973 yılında kurulmuştur.

Yibitaş Yozgat Çimento Fabrikası, 696 000 m2 alan üzerinde 1973 yılında kurulmuştur. Yozgat ilinin ilk sanayi kuruluşlarından olan fabrika, tüm çalışanları ile çimento üretim iş kolunda bölge ve ülke sanayine önemli katkılar sağlamaktadır.

Fabrika sırasıyla 1976 ylında çimento değirmeni, 1978 yılında da 1600 ton/gün klinker üretim kapasitesiyle ön ısıtıcılı , kuru sistem döner fırını devreye almıştır.

1990 Yılında kapasite artırım projesiyle klinker üretim kapasitesi 2000 ton/gün e çıkarılmıştır.

1996 daki yakma sistemi projesiyle klinker üretim kapasitesi; 2200 Ton/güne , diğer muhtelif iyileştirme projeleriyle 2008 yılında 2400 ton/gün e ulaştırılmıştır.

Yibitaş Yozgat Çimento Fabrikası ana ortakları, 1992 yılında Sivas ve Çorum çimento fabrikalarını özelleştirme idaresinden satın alarak, Hasanoğlan ve Nevşehir öğütme tesislerini kurarak ülke geneline yayılmaya başlamıştır.

Aynı şekilde Yibitaş Yozgat Çimento ve diğer çimento fabrikaları ; ana ortakları , dünya devlerinden Lafarge ile 1994 yılında ortaklık anlaşması yaparak faaliyetlerini uluslararası boyutlara taşımıştır.

Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi

1995 Yılında ortaklık şirketi Samsun Öğütme tesisini de devreye almıştır.2009 yılında Hasanoğlan öğütme tesisi klinker hattı ilavesiyle ana fabrikaya dönüştürülmüştür.

Yibitaş Yozgat çimento Fabrikası ana ortak hissedarları Yibitaş Holding ve Lafarge ellerindeki hisseleri(% … ) ve diğer ortaklık fabrika hisselerini 2007 yılında , dünya devlerinden Portekiz çimento grubu olan CIMPOR şirketine satmıştır.

Yozgat fabrikasındaki diğer küçük hissedarların hisseleri devam etmektedir(% …. ).

Fabrika ürettiği klinker ve çimento tiplerini 1998 den beri ISO 9001- 2000 Kalite Güvence Sistemi Çerçevesinde gerçekleştirmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün oluşması ve yönetimi, Şirketimizde birinci öncelikdir.Bu konuda yoğun aktiviteler bulunmaktadır.

2003 Yılında ISG Yönetim sistemi uygulamaları başlatılmış, 2004 yılında İSG Yönetim Sistemleri OHSAS 18001( TS EN 18001- 2001) çatısı altında belgelendirilmiştir.

Fabrika 2000 yıllarının başından itibaren Yönetimde çevre birimini oluşturmuştur.Sera gazlarının azaltımı ile ilgili muhtelif uygulama ve projeler bulunmaktadır.

Çimentoda katkı kullanımı uygulamaları, enerji yönetim sistemi uygulamaları, Atık yönetim sistemi ve uygulamaları önemli başlıklardır.

Fabrika yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesiyle ilgili tüm faaliyetlerin ve projelerin uygulanmasını eksiksiz yerine getirmektedir.

Fabrika sosyal sorumluluk konularında kurumsal yapısına uygun projelere katılmaktadır.Kerkenes arkeolojik kazıları ile ilgili faaliyetlerde uzun yıllardır sponsorluk görevlerinde bulunmuştur.

Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Saray Beldesi Fatih Mah. Yibitaş Bulvarı No:29 (66920) Yerköy / YOZGAT
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.yibitasyozgat.com
Şirketin Süresi
süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
İMALAT
TAŞ VE TOPRAĞA DAYALI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
PİYASA ÖNCESİ İŞLEM PLATFORMU

YBTAS Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.