Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

YAYLA Hisse Logo
YAYLA Hisse Logo

YAYLA Hisse

Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş.

YAYLA Hisse Senedi


YAYLA hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş.

Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş.


Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret Anonim Şirketi, temelleri bundan 63 yıl önce Mehmet Yayla tarafından İskenderun'da atıldı. O dönemde Amerika'da çalışma furyası sebebiyle Amerika'ya gitmek üzere esas memleketi olan Elazığ'dan İskenderun'a gelen Mehmet Yayla, yolculuğa çıkacağı günü beklerken bildiği iş olan müteaahhitlik ile uğraşmaya başladı. Daha sonra Amerika fikrinden vazgeçip 1950 yılında Yayla İnşaat'ı kurdu.

Takip eden yıllarda Yayla İnşaat Kollektif Şirketi adı altında üstyapı projelerini üstlendi ve orada evlenip ailesini kurdu.

1980'lere gelene kadar şehrin belli başlı projelerinin altına başarıyla imza attı ve bu süreçte işlerini de yavaş yavaş kendinden sonra gelen ikinci kuşağa bıraktı.

Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret Anonim Şirketi

Ailenin en küçük erkek çocuğu olan Hüseyin Yayla bayrağı devraldı ve işleri daha da büyüttü.

1986 yılında şirketin unvanını Yayla İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak değiştiren Hüseyin Yayla, şirketin tüm hisselerini aile üyeleriyle birlikte alarak 1992 yılında şirketin tamamına sahip oldu.

Bu süreçte 1990 yılında, 40 yıllık geçmişe sahip bu güçlü yapıyı altyapı projeleri alanına sokan Hüseyin Yayla, 1991 yılında şirket merkezini Ankara'ya taşıdı.

2000'li yıllarla birlikte üçüncü kuşağın da iş hayatına dahil olmasının ardından şirket ortakları enerji alanına, özellikle yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarına da ilgi göstermeye başladı.

2010 yılından itibaren inşaat sektörü ağırlıklı olan faaliyet konularını enerji ve turizm alanlarında çeşitlendirmeye başlayan şirket, 2012 yılında faaliyet konularına uygun olarak unvanını değiştirip Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Tic. Anonim Şirketi adını aldı.

Yayla adını 3 kuşaktır güven, dürüstlük ve başarı ile özdeşleştirmiş olan kurumsal yapı, her geçen gün ülkenin refahına daha fazla katkı sağlamak, daha fazla istihdam yaratmak ve kendisine emanet edilenleri daha da yukarılara taşıyabilmek adına, bundan 63 yıl önce benimsediği ilkelere bağlı bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Yayla Enerji Üretim Turizm ve İnşaat Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
KAZIM ÖZALP MAHALLESİ UĞUR MUMCU CADDESİ KIZ KULESİ SOKAK 20/2 GAZİOSMANPAŞA/ANKARA
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.yayla.tc
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
KARAR BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST ANA
BIST İNŞAAT
BIST TÜM-100
BIST ANKARA
BIST HİZMETLER
Şirketin Sektörü
İNŞAAT VE BAYINDIRLIK
İNŞAAT VE BAYINDIRLIK İŞLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

YAYLA Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.