Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

VKING Hisse Logo
VKING Hisse Logo

VKING Hisse

Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş.

VKING Hisse Senedi


VKING hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş.

Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş.


Viking Kağıt ve Seluloz Anonim Şirketi, 1982 yılında Yaşar Topluluğu’ na katılmasının ardından hızla büyüyen Viking Kağıt, 1996' da girdiği temizlik kağıdı sektöründe bugün yıllık 45.800 ton üretim kapasitesine sahiptir.

Sürdürülebilir kalite anlayışını ilke edinen Viking Kağıt, tuvalet kağıdı, havlu, peçete, kutu mendil ve ıslak havludan oluşan geniş ürün yelpazesiyle ev içi ve ev dışı tüketim pazarına ürünler sunmaktadır.

Her iki kanalda tüketicilerin farklı istek ve ihtiyaçlarına uygun yenilikçi ürünler yaratan Viking Kağıt, Türkiye’de 20’den fazla bayi ve 200’den fazla direkt satış noktası ile ürün dağıtımını etkin şekilde gerçekleştirmektedir.

Viking Kağıt, Türkiye’ nin “ilk özel sektör kağıt fabrikası” olarak 1969 yılında İzmir Aliağa’da kuruldu. Şirket, 13.500 ton/yıl kapasiteli tek yüzü perdahlı sargılık, baskılık ve laminasyonluk kağıt üretimi ile 1971’de faaliyete geçti.

Ardından 1982 yılında Viking Kağıt’ın, Yaşar Topluluğu’na katılmasıyla büyümesi hızlandı. Şirket, modernizasyon çalışmalarıyla üretim faaliyetlerine ivme kazandırmıştır.

Güçlü markaları ve 70’ i aşkın ürün portföyüyle farklı tüketici gruplarının beklentilerini karşılayan Viking Kağıt, temizlik kağıtları sektöründe yenilikçi kimliği ve çevre dostu uygulamaları ile öne çıkmaktadır.

Viking Kağıt ve Selüloz Anonim Şirketi

Şirket, sektör ve tüketici dinamiklerini yakından takip ederken, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda güçlü Ar-Ge yapısıyla pek çok yenilikçi ürün geliştirmektedir.

İlk pamuk katkılı tuvalet kağıdı, ilk 3 katlı tuvalet kağıdı, ilk aloe vera katkılı tuvalet kağıdı, ilk seçimli yaprak havlu gibi yenilikçi ürünleri ile sektörüne kazandırmıştır.

Viking Kağıt, insana ve doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirme bilinciyle süreç verimliliği, ürün kalitesi, müşteri memnuniyeti ve çevre duyarlılığı temel değerleri ile üretim yapmayı ilke edinmiştir.

Sürdürülebilir büyümenin temelindeki gücün “insan” olduğuna inanan Viking Kağıt, bilgi ve teknolojiye dayalı üretim anlayışıyla, müşteri-tüketici odaklı bir yaklaşımla verimlilik ve karlılık hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

Üretimde kalite standartlarını sürekli yükselten Viking Kağıt, bu çalışmalarını uluslararası bağımsız kuruluşlar tarafından verilen belgeler ile tescillendirmektedir.

Türkiye temizlik kağıtları sektöründe bir ilk olan geri dönüştürülmüş kağıt işleme tesisini (de-inking) 2000 yılında hizmete alan Viking Kağıt, “doğa dostu” temizlik kağıdı ürünleri ile yılda ortalama 310.000 ağacın kesilmesine engel oluyor.

Ayrıca 2015 yılından bu yana yıllık olarak kurumsal karbon ayak izi ve su ayak izi hesaplanmaktadır. Viking Kağıt, elde ettiği bu sonuçları raporlamayı ve karbon salınımı azaltan projeler geliştirmeyi sürdürmektedir.

Hızla büyüyen ihracat hacmiyle Şirket, başta Avrupa ve Orta Asya Cumhuriyetleri olmak üzere 23 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Yalı Mah. Hürriyet Cad. No:474 Aliağa/İzmir
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.viking.com.tr
Şirketin Süresi
Şirket süresiz olarak kurulmuştur.
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM
BIST SINAİ
BIST İZMİR
BIST ANA
BIST TÜM-100
Şirketin Sektörü
İMALAT
KAĞIT VE KAĞIT ÜRÜNLERİ, BASIM VE YAYIN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

VKING Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.