Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

VKFYO Hisse Logo
VKFYO Hisse Logo

VKFYO Hisse

Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş.

VKFYO Hisse Senedi


VKFYO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Vakıf Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, 1991 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O’nun öncülüğünde kuruldu. Türkiye’de kurulan ilk sermaye piyasası yatırım ortaklığı kurumudur.

Vakıf Yatırım Ortaklığı, küçük ve bireysel yatırımcıların tasarruflarını borsada değerlendirmekte, menkul kıymet alım-satımı yapmaktadır.

Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

Vakıf Yatırım Ortaklığı’nın 20 milyon TL tutarındaki sermayesinde VakıfBank’ın yüzde 22, 89, Vakıfbank Pers.Özel Sos.Güv. Hizm. Vakfı’nın yüzde 15.55, Güneş Sigorta A.Ş’nin yüzde 11, T.Vakıflar Bankası TAO Memur ve Hizm Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı’nın yüzde 8.07, Vakıf Emeklilik A.Ş’nin yüzde 8 oranında payı bulunmaktadır.

VKFYO işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Vakıf Yatırım Ortaklığı’nın ana faaliyet konusu SPK, menkul kıymet yatırım ortaklıklarına ilişkin esaslar tebliği (ııı-48.5)’nde belirtilen varlıklar ve araçlardan oluşan portföyü işletmektir.

Vakıf Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
İnkılap Mahallesi Kesim Sokak No:1-3 (Temaş Plaza) Kat:9 No:18 Ümraniye/İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.vkfyo.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST MENKUL KIYM Y.O.
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIKLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

VKFYO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.