Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

VAKKO Hisse Logo
VAKKO Hisse Logo

VAKKO Hisse

Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş.

VAKKO Hisse Senedi


VAKKO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş.

Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş.


Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri Anonim Şirketi’nin hikayesi, Vitali Hakko’nun 1934 yılında kurduğu “Şen Şapka” adlı küçük bir şapka dükkanı ile başladı.

1934

Şen Şapka'nın adı Vakko’ya dönüştü. Vitali Hakko, Vakko markasıyla Türk ipeği, pamuğu ve yünüyle son moda eşarpları dünya modasıyla eş zamanlı olarak Türk moda dünyası ile buluşturmaya başladı.

1938

İlk Vakko mağazası İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nda açıldı. Vakko Beyoğlu, Türkiye’de o güne kadar açılan en büyük mağaza olmanın yanı sıra yeni bir konsept olan üst kalite, lüks giyim ve üstün müşteri hizmetinin öncülüğünü yaptı.

1962

Merter’de 40 bin m2’lik kapalı alanıyla Vakko Fabrikası inşa edildi. Ünlü Türk sanatçılarının tablo ve heykellerinin yer aldığı ve içerisinde bir sanat galerisi de bulunan Vakko Fabrikası, Vakko’nun sanata verdiği önemin ve desteğin ilk adımı oldu.

1969

İkinci Vakko mağazası Ankara’da açıldı ve Vakko ard arda açtığı Vakko Butik satış noktaları ile mağazacılık ağını genişletmeye başladı.

1973

Vakko İzmir açıldı. Türkiye genelinde yürütülen reklam kampanyaları ve düzenli olarak gerçekleştirilen moda gösterileri ile Vakko markasının bilinirliği artmaya başladı.

1979

Atatürk'ün 100. doğum gününde, Anadolu kültürleri ile Batı moda konseptini bir araya getiren “Anadolu Güneşi” moda ve sanat gösterisi düzenlendi. Roma, Viyana, Brüksel, Paris ve Londra’da da sergilenen gösteri, çağdaş Türk modasını ve Vakko’yu Avrupa’da tanıttı.

1981

Türkiye’nin ilk gençlik mağazası Vakkorama, İstanbul’da açıldı. Vakkorama, müzik, sanat ve spor gibi farklı aktiviteleri de içeren yapısıyla kısa sürede bir gençlik merkezi haline geldi.

1982

Bir dönüm noktası: Vakko 50 Yaşında. Vakko, kuruluşunun 50. Yılını marka kimliğini yenileyerek kutladı. Günümüzde de kullanılan Vakko logosu ünlü İngiliz tasarımcı Sir Terence Conran tarafından tasarlandı.

1988

Vakko, Vakko Superfine ile Türkiye'de ilk kez çikolata üreten moda markası olurken Türkiye’de çikolata kültürünün doğmasına da öncülük yaptı.

1989

Vakko; Katia, V de Vakko ve Piu Piu adlı parfümleri ile kendi parfümüne sahip moda markası olarak Türkiye’de bir ilke daha imza attı.

1990

Bir Vakko kuruluşu olan Power FM, kaliteli ve iyi müzik misyonuyla ülke çapında yayın yapmaya başladı.

1992

Yeni bir mağaza konsepti olan, eşarp-kravat ve gömleklerin satışa sunulduğu ilk Vakko Boutique açıldı.

1993

Vakko Akmerkez açıldı.

1994

Vakko Suadiye açıldı.

1997 1998

Vakko borsaya açıldı.

Vakko’nun rafine çizgisini özel davet ve etkinliklere taşıyan organizasyon şirketi Vakko Espace kuruldu

Türkiye’nin en çok dinlenen radyo istasyonu olma başarısı yakalayan Power FM’in ardından Power XL yayın hayatına başladı.

VAkko, Türk Hava Yolları ve Türk Milli Takımı için üniforma tasarladı.

2000

Vakko Duty-Free mağazası açıldı.

Dünyaca ünlü marka ve tasarımcıları tek çatı altında bir araya getiren Vakkorama V2K koleksiyonu modaseverlerle buluştu.

Vakko Golf Kupası’nın ilki düzenlendi.

2001

Türkçe müzik yayını yapan PowerTürk yayına başladı

Dünyada eşi benzeri olmayan bir düğün alışverişi konsepti sunan ve dünyaca ünlü tasarımcıların gelinliklerini tek bir çatı altında toplayan Vakko Wedding açıldı.

"Hayatım Vakko" sergisi Vakko Beyoğlu Mağazası’nda sanatseverlerle buluştu.

Genç profesyonellerin moda markası W Collection hayata geçti.

Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri Anonim Şirketi

20022003

Power Türk TV yayına başladı. Tüm radyo ve televizyonları tek çatı altında toplayan Power Medya Merkezi açıldı.

Frankfurt ve Hamburg’ta açılan Vakko Boutique mağazaları ile Vakko yurtdışına adım attı.

2004

Renkli mayo koleksiyonuyla plajlara yepyeni bir soluk getiren Vakkorama H2O markası hayata geçti.

Dünyaca ünlü tasarımcı Vera Wang’in gelinlikleri Vakko Wedding'e katıldı.

2005

Vakko Sailing Cup’05 düzenlendi.

Tekne ve yatlar için özgün tasarımlar sunan Vakko Cruise doğdu.

Vakko Shoes&Bags, Vakko Wedding ve Vakko Couture Nişantaşı’nda açıldı. Vakkorama V2K Ankara ve Nişantaşı açıldı.

2006

Türkiye’nin ilk kapsamlı ve yasal müzik indirme platformu Power Club faaliyete geçti.

Vakko ve Vakkorama V2K Kanyon’da açıldı.

Amerikalı ünlü modacı Zac Posen Vakko ile buluştu ve Zac Posen Vakko etiketi doğdu.

Dünyaca ünlü model Gisele Bündchen Vakko’nun yüzü oldu.

Vakkorama V2K marka kimliği V2K designers olarak yenilendi.

2007

Merter’de bulunan Vakko fabrikası Esenyurt’a taşınarak Vakko Üretim Merkezi Esenyurt adını aldı.

20082009

Vakko imzası ve estetik bakış açısı ile evler ve bahçeler için zamansız koleksiyonlar sunan Vakko Home kuruldu.

Vakko imzası ve estetik bakış açısı ile evler ve bahçeler için zamansız koleksiyonlar sunan Vakko Home kuruldu.

2011

Vakko Moda Merkezi, Wallpaper Magazine ve ArchDaily tarafından dünyanın ‘En İyi Çalışma Alanı’ seçildi.

Dünyaca ünlü şapka tasarımcısı Stephen Jones'un "Stephen Jones and the Accent of Fashion" adlı şapka sergisini dünya müzelerinden sonra ilk kez Vakko Moda Merkezi'nde, moda ve sanat severlerle buluştu.

Uluslararası kültür ve sanat festivali ISTANCOOL Vakko sponsorluğunda gerçekleştirilmeye başladı.

Moda, sanat, mimari, fotoğraf, sinema gibi tüm yaratıcı dünyanın kapılarını aralayan ve bu alanlarda birçok kaynağı barındırıan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi Vakko Moda Merkezi Nakkaştepe’de açıldı.

20122013

Geleceğin moda profesyonellerinin yetişmesine destek olmak amacıyla dünyanın en köklü moda okulu Esmod ile işbirliğinde Vakko Esmod Moda Okulu kuruldu.

Sanat, moda ve mimariyi bir araya getiren Vakko Zorlu açıldı.

Vakko Moda Merkezi Architizer A+ Awards’ta "Dünyanın En İyi Ofis Binası" ödülünün sahibi oldu.

2014

Vakko Akasya açıldı.

Dünya plaj modasının ünlü markalarını bir çatı altında toplayan Vakko Mare kuruldu.

2015

V2K designers Vakko’lardaki corner’larıyla modaseverlerle buluşmaya başladı.

Vakko Moda Merkezi Newyork merkezli American Institute of Architects (AIANY) tarafından, tasarımda mükemmelliği ödüllendirmek amacı ile düzenlenen Design Awards’ta “Onur Ödülü”ne layık görüldü.

DORInsigt tarafından gerçekleştirilen araştırmada lüks denince akla ilk gelen yerli marka seçildi.

Tazelik hissi veren ve yeşili çağrıştıran ferah kokusuyla, modern ve şehirli kadınlar için oluşturulan Vakko Infiniti for Her Vakko şıklığıyla kozmetik dünyasına giriş yaptı.

2016

Zarif Fransız pastacılığının Vakko şıklığı ile buluştuğu Vakko Patisserie Petit Four, ilk tadımda kalbinizi çalacak tatları ile 2016 yılında Akmerkez’de kapılarını açtı.

Birbirinden özel 5 farklı kokudan oluşan ve çiçeksi aromalarıyla tazelik ve ferahlık, romantik notalarıyla da unutulmaz bir nostalji hissi yaşatan Vakko Eau de Cologne, kurulduğu günden bu yana yalnızca moda değil bir yaşam tarzı sunan Vakko’nun, nostaljik, duygu dolu dünyasına yepyeni ve büyüleyici bir yolculuk vadediyor.

2018

Fransız mutfağını ve dünya lezzetlerini şık ve özenli sunumlarıyla buluşturan, öğlen ve akşam yemeklerine sofistike yorumlar katan Vakko Bistrot; yepyeni bir Vakko deneyimi için ayrıcalıklı bir lezzet durağı olma yolunda hızlıca ilerliyor. Vakko Bistrot; İstanbul Akmerkez, Emaar Square Mall ve Vadi İstanbul; Ankara’da ise Atakule’de şık ve rahat atmosferiyle keyifli buluşmaların, özenle hazırlanmış menüsüyle sabah kahvaltısından, öğle ve akşam yemeğine, kahve buluşmalarına kadar her ana lezzet katacak.

İyi hissettiren ve enerji veren yepyeni Vakkorama Cafe Zorlu, modayı, müziği ve yiyecek trendlerini takip eden misafirlerini günün her saatine hitap eden zengin menüsüyle ağırlıyor.

Vakko’nun renk ustalığının kozmetiğe yansıması olan “Vakko L’Oje”, içerdiği pigmentleri, kalıcılığı ve örtücülüğüyle renklerin etkisini ve ışığın yansımasını tırnaklarda hissettirmeye başladı.

Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
ALTUNİZADE MH. KUŞBAKIŞI CD. NO:35 34117 ÜSKÜDAR/İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
vakko.com
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM-100
BIST ANA
BIST TİCARET
BIST HİZMETLER
Şirketin Sektörü
TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET, LOKANTALAR VE OTELLER
PERAKENDE TİCARET
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

VAKKO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.