Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ULUUN Hisse Logo
ULUUN Hisse Logo

ULUUN Hisse

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ULUUN Hisse Senedi


ULUUN hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 25 Şubat 1969 tarihinde Karadeniz’in ticaret merkezi Samsun'da kuruldu.

Uzun yıllar bölgenin gıda tedarikçisi olan Ulusoy Gıda Grubu, sanayicilerimizin ihtiyaç duyduğu kaliteli ham maddeleri depolarına, insanımızın güvenle tüketebileceği ürünleri sofralarına ulaştırdı.

1980'lerin sonuna gelindiğinde, Ulusoy Gıda grubu bu tecrübesini ve güvenilirliğini, kendi üreteceği ürünlere aktarmaya karar vererek, sadece bölgesinin değil, ülkemizin ve dünyanın güvenilir gıda tedarikçisi olma yolunda ilk adımı attı.

1989 yılında inşaatı başlayan un fabrikası, 08.01.1991 tarihinde günlük 180 ton buğday işleme kapasitesi ile üretimine başladı.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Faaliyete geçtiği tarihten itibaren firmamızın birinci önceliği kalite istikrarı olan güvenilir ürünler üretmektir. Bu nedenle, kısa zamanda Ulusoy Un ürünleri, tercih edilen marka haline gelerek, bölgemizi aşarak, ülkemizin insanına hizmet etmeye başladı.

1995 yılında komşu ve çevre ülkelerde başladığımız un ihracatı faaliyetlerimiz her yıl artan bir trend ile devam etmiş, ihracat yaptığımız 5 kıta 72 farklı ülkede kapasitesiyle, müşteri memnuniyetiyle ürünümüz aranan bir marka haline gelmiştir.

Bu başarımızın ödülü olarak yıllardır Türkiye'nin un ihracatına önemli ölçüde katkı sağlamaktayız, Türkiye'nin en çok ihracat yapan 1000 firması arasında yer almaktayız.

Sürekli teknolojisini yenileyen, kapasite arttıran şirketimiz bugün 2 ayrı şehirdeki fabrikalarımızda toplam günlük 900 ton buğday öğütme kapasitesine ulaşmıştır.

Firmamız sahip olduğu 100.000 tondan fazla tahıl stoklama kapasitesiyle bölge ve çevre ülke üreticilerinin tahıllarının iyi koşullarda muhafaza edilmesi sağlanmaktadır.

Şirketimiz pazardaki ihtiyaçları takip ederek faaliyet alanlarını genişletmiş ve 2011 yılından itibaren komşu ülkelere Uzak Doğu ve Asya'ya tahıl ihracatı yapmaya başlamıştır.

İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası tarafından her yıl açıklanan Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşları sıralamasında sürekli yer almaktadır.

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Hançerli Mah. Necipbey Cad. No:107 İlkadım Samsun
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.ulusoyun.com.tr / www.ulusoyunyatirimciliskileri.com
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
DMR BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST ANA
BIST GIDA, İÇECEK
BIST SINAİ
BIST TÜM-100
Şirketin Sektörü
İMALAT
GIDA, İÇECEK VE TÜTÜN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

ULUUN Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.