Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

TUPRS Hisse Logo
TUPRS Hisse Logo

TUPRS Hisse

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.

20 Ağustos 2020 Perşembe TUPRS Hisse Senedi Grafiğinin Teknik Analizi ve Yorumu

HisseLog
HisseLog 1 yıl önce
TUPRS Hisse Logo
#TUPRS $TUPRS

Teknik Analizi

20 Ağustos 2020 Perşembe TUPRS Hisse Senedi Grafiğinin Teknik Analizi ve Yorumu

Grafik Yorumu

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TUPRS) hisse senedi ile ilgili hazırlamış olduğum yukarıda gördüğünüz grafikte 1 ve 2 numaralı yükselen trend kanalında hareket eden hisse senedi bir süre sonra yorgunluk göstermiş ve 5 numaralı düşen trend çizgisine kadar geri çekilme yaşamıştır. Ardından biraz yükseliş yapmış ve 2 numaralı yükselen trend çizgisinden düşüşe onay almış ve yeniden & numaralı düşen trend çizgisine kadar geri çekilmiştir. Kısa bir süre 4 ve 5 numaralı düşen trend kanalı içerisinde hareketini sürdüren hisse senedi bu kanalı yukarı kırmış ve 3-4 numaralı düşen trend kanalı içinde hareket etmeye başlamıştır. Bu kanalı yaşanan swap kriziyle aşağı kıran senet 7 numaralı yükselen trend çizgisinde destek bulmuş ve yeni yükselen trend kanalı olan 6-7 numaralı kanalda hareket yapmaya başlamıştır. Bu kanalı beklentilerle yukarı kıran senet şu anda bir flama formasyonu yapmaktadır. Bu formasyon kırılmadan pozisyon alınmaması gerektiğini düşünüyorum.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.