Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

TUPRS Hisse Logo
TUPRS Hisse Logo

TUPRS Hisse

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.

TUPRS Hisse Senedi


TUPRS hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.


Tüpraş-Türkiye Petrol Rafinelerileri Anonim Şirketi, 1955 yılında Türkiye’nin ilk petrol rafinerisi olarak kuruldu. İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman’da bulunan dört rafinerisi ile Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu petrol ve ürünlerini sağlamaktadır.

Üretime 1955 yılında başlayan Batman Rafinerisi 1.1 milyon ton, 1961 yılında kurulan İzmit Rafinerisi 11 milyon ton, 1972 yılında kurulan İzmir Rafinerisi 11 milyon ton ve 1986’da hizmete giren Kırıkkale Rafinerisi 5 milyon ton rafinaj kapasitesine sahip olan Tüpraş, yıllık 28 milyon tonluk satışı ile Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır.

Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi

Koç Holding’in iştiraki olan Tüpraş’ın hisse senetleri 1991 yılından beri Borsa İstanbul’da (BİST) işlem görmektedir. Hisselerinin yüzde 49’u halka açık olan Tüpraş, petrol dağıtım şirketi OPET’in yüzde 40’ına, armatörlük, denetim ve acente hizmeti veren Ditaş’ın yüzde 79.98’ine sahiptir.

TUPRS kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Tüpraş, tabi olduğu mevzuat uyarınca ilgili kurum ve kuruluşlardan gerekli izin, lisans vb’nin alınması kaydıyla, her çeşit ham petrol, petrol ürünleri ve kimyasal ürünleri temin ve rafine etmek, üretilen ve ithal edilen ham petrol, petrol ve kimyasal ürünlerin ihracat dahil her türlü ticari faaliyeti ile beraber üretim ve satış aşamasında depolama ve taşıma faaliyetlerinde ve enerji üretimiyle ilgili her türlü faaliyette bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Tüpraş, imalat sanayii, kimya, petrol kauçuk ve plastik ürünler, petrol rafinerileri sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Tüpraş, Borsa İstanbul’da BIST 100, BIST 30, BIST TÜM, BIST Kocaeli, BIST 50, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ, BIST KURUMSAL YÖNETİM, BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK, BIST SINAİ, BIST YILDIZ endekslerine dahildir.

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Genel Müdürlük, Güney Mah. Petrol Cad. No:25 41790 Körfez Kocaeli Telefon: 0 262 316 30 00 Faks:0 262 316 30 10 - 316 30 11
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.tupras.com.tr
Şirketin Süresi
süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TEMETTÜ 25
BIST 100
BIST 30
BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
BIST 50
BIST KURUMSAL YÖNETİM
BIST KOCAELİ
BIST TEMETTÜ
BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK
BIST BANKA DIŞI LİKİT 10
BIST SINAİ
BIST YILDIZ
Şirketin Sektörü
İMALAT
KİMYA İLAÇ PETROL LASTİK VE PLASTİK ÜRÜNLER
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
KESİN ALIM SATIM PAZARI-(NİTELİKLİ YATIRIMCILAR ARASINDA)
YILDIZ PAZAR - GRUP 1

TUPRS Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.