Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

SUMAS Hisse Logo
SUMAS Hisse Logo

SUMAS Hisse

Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş.

SUMAS Hisse Senedi


SUMAS hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş.

Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş.


Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi Anonim Şirketi, 1978 yılında başlayan montaj çalışmaları 1981 yılına kadar sürmüş ve ilk sunta 14 Haziran 1981 tarihinde üretilmiştir.

Günlük 250 m³ yonga levha üretim kapasitesine sahip olan tesisler tamamiyle Alman teknolojisi ürünüdür.

Kısa sürede üretimini Ege ve Marmara bölgesi ağırlıkta olmak üzere tüm yurtta ve yurtdışında pazarlamaya başlayan SUMAŞ Anonim Şirketi Körfez Bölgesinin öncü sanayi kuruluşu haline gelmiştir.

Kurulduğu günden bu yana Edremit yöresine, yarattığı istihdamla ve yaptığı yatırımlarla büyük katkı sağlamaktadır.

SUMAŞ Anonim Şirketi zaman içinde gelişen teknolojiyi tesislerine adapte etmiştir. Üretim kalitesini ve ürün çeşitliliğini arttırmak amacıyla yatırımlar yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.

1995 yılında yonga levha üretiminde temel maddelerden biri olan sunta tutkalı üretimi için araştırmalar başlatılmıştır.

İtalyan firmaları ile yapılan görüşmeler sonunda anlaşmaya varılmış ve son teknoloji ürünü Üreformaldehit tesisi 1996 yılında üretimine geçmiştir.

Burada üretilen Üreformaldehit, sunta tutkalı reaktöründe son halini almaktadır. Sunta tutkalı sistemi 1996 yılı Şubat ayından itibaren çalışmasını sürdürmektedir.

Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi Anonim Şirketi

1996 yılında yatırımına başlanan Melamin kaplama tesisi 1997 yılında üretime alınmıştır.

Kısa sürede çok çeşitli renk ve desenlerden oluşan renk kartelası ve düz, bute, STR desenli baskı yüzeyleri ile sunta kullanımına renklilik ve çeşitlilik getirmiştir

Sumaş Anonim Şirketi , AR-GE çalışmalarına da ciddi ağırlık vermektedir.

Bunun neticesi olarak, mühendis ve teknik ekibimizin çalışmaları sonunda, suya dayanıklı yeşil sunta ve ateşe dayanıklı sunta (Firetex) üretimlerine 2004 yılı başından itibaren başlamış bulunmaktadır.

Bu üretimler ile ilgili uygunluk belgeleri gerekli yerlerden temin edilmiş durumdadır.

Sumaş Anonim Şirketi , 2004 yılı başında başladığı, “finish folio” tesisi ve ebatlama tesisi yatırımlarını da 2004 Mayıs ayı itibariyle devreye alarak, müşterisine istediği ebatlarda “butik hizmet” anlayışı ile çalışmalarına devam edecektir.Sumaş Suni Tahta ve Mobilya Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
YOLÖREN MAH. AŞAĞI KÜMEEVLER SOK. NO:37 EDREMİT/BALIKESİR
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.sumas.com.tr
Şirketin Süresi
50 yıl
Bağımsız Denetim Kuruluşu
BDD BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
İMALAT
ORMAN ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
PİYASA ÖNCESİ İŞLEM PLATFORMU

SUMAS Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.