Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

SODA Hisse Senedi


SODA hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Soda Sanayi A.Ş.

Soda Sanayi A.Ş.


Soda Sanayii Anonim Şirketi, 1969 yılında Şişe Cam bünyesinde kuruldu. sektörün ihtiyacı olan ham maddeyi temin etmek üzere kurulmuştur.

Türkiye, Bosna Hersek ve Bulgaristan’da faaliyet gösteren işletmelerinde toplam 2, 2 milyon ton soda üretim kapasitesine sahip olan Soda Sanayii,

Soda Sanayi Anonim Şirketi

söz konusu üretim miktarıyla soda üreticileri sıralamasında Avrupa’da 4., dünyada 10. sırada yer almaktadır.

Üretilen, ağır ve hafif soda, sodyum bikarbonat ve sodyum sülfat ürünleriyle başta cam sanayii olmak üzere deterjan, kimyasal madde üretimi, kağıt, tekstil, gıda ve hayvan yemi sektörlerine hizmet veren Soda Sanayii, soda üretiminin ana hammaddeleri olan kireçtaşı ve tuzu kendi işletmelerinden sağlamaktadır.

SODA işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören Soda Sanayii’nin ana faaliyet konusu Sodyum karbonat, Sodyum bikarbonat ve diğer soda kimyasalları; bikromat, kromik asit, bazik krom sülfat ve diğer krom kimyasalları ile her türlü kimyasal üretmek, diğer mamullerin üretimi için fabrikalar kurmak, bunlara iştirak etmek ve ağır makinalar üretmek. Soda-krom kimyasalları üretimi için lüzumlu tuz, kalker ve kromit gibi diğer tabii hammadde kaynaklarını maden kanununun kapsamına giren diğer maddeleri araştırmak, bunları çıkarmak için tesisler kurarak işletmek.

Soda Sanayii’ni herhangi bir şekilde ilgilendiren yardımcı ve tamamlayıcı sanayii kurmak işletmek bunlara iştirak etmek. Soda-krom kimyasalları ile ilgili sanayii geliştirmek ıslah etmek için lüzumlu araştırmaları yapmak, tesisleri kurmak ve işletmek ve bunlara iştirak etmek ve Soda Sanayii’ni ve mamullerin satışını herhangi bir şekilde ilgilendiren bil mum yardımcı ve tamamlayıcı faaliyette bulunmaktır.

Soda Sanayii, Borsa İstanbul’da BIST 100 / BIST TEMETTÜ / BIST TÜM / BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK / BIST YILDIZ / BIST SINAİ / BIST 30 / BIST 50 endekslerine dahildir.

Soda Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Soda Sanayii A.Ş.İçmeler Mahallesi D -100 Karayolu Caddesi No:44/A 34947 Tuzla/İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.sisecamkimyasallar.com/tr/
Şirketin Süresi
Şirket süresiz kurulmuştur.
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜNEY BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
BIST 100
BIST TEMETTÜ 25
BIST TEMETTÜ
BIST KİMYA, PETROL, PLASTİK
BIST YILDIZ
BIST SINAİ
BIST 30
BIST 50
Şirketin Sektörü
İMALAT
KİMYA İLAÇ PETROL LASTİK VE PLASTİK ÜRÜNLER
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 1

SODA Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.