Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

SELEC Hisse Logo
SELEC Hisse Logo

SELEC Hisse

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.

SELEC Hisse Senedi


SELEC hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş.


Selçuk Ecza Deposu, 1958 yılında Konya'da faaliyete başladığında, Türkiye 35 yaşında genç bir Cumhuriyet olarak her türlü atılıma ve gelişime açık bir ülkeydi.

Selçuk Ecza Deposu'nu kuranlar ise, gerekli birikim ve altyapıya sahip kimselerdi. Ahmet Keleşoğlu, Konya Ermenek'te ticari faaliyetlerini yürüten serbest bir girişimciydi.

Ailedeki eczacı ve diğer ticaret erbabları da iş ve ticaret dünyasının içindeydiler. 10 Ekim 1958'de Selçuk Ecza Deposu bir aile şirketi olarak faaliyete geçti.

Anadolu Selçukluları'nın merkezi Konya'da kurulan şirkete, hem Selçuklular'a bir saygı işareti olarak hem de bu ismin uğur getireceği inancıyla Selçuk Ecza Deposu adı verildi.

1958 yılının Türkiye'sinde doktor, eczane, ilaç, ilaç dağıtımı; özetle sağlık sektöründe büyük eksiklikler vardı.

Selçuk Ecza Deposu Konya'da kurulduğu zaman, Türkiye'nin en geniş yüz ölçümüne sahip bu tarihi ilinde faaliyet gösteren eczane sayısı sadece 17 idi.

Türkiye genelinde ise 1100 civarında eczane bulunuyordu. Yine aynı tarihte Türkiye çapında faaliyet gösteren ecza deposu sayısı 35, yerli-yabancı toplam ilaç firması sayısı ise 50 kadardı.

İstanbul merkezli olmayan kuruluşların bir anlamda "yerel" algılanma eğilimine karşılık Selçuk Ecza Deposu henüz 10 yıllık bir kuruluşken Adana ve Ankara'da bölge müdürlükleri kurdu. Ve kısa bir süre içinde de önce İstanbul, sonra Adana şubelerini açarak, Türkiye'nin ilk çok şubeli ecza deposu kimliğine kavuştu.

Dengeli büyüme, güvenle tanınma ve istikrarlı gelişimin göstergesi olarak Türk siyasi ve ekonomik hayatının en sert dönemeçlerini bile başarı ve büyümeyle geride bırakan Selçuk Ecza Deposu, bu süreçte ilaç endüstrisinden eczanelere, sektörle ilgili meslek odalarından üniversitelere kadar uzanan alanda yerini ve güvenilirliğini de sağlamlaştırdı. Kardeş kuruluşu As Ecza Deposu'nun 1987'de faaliyete geçmesiyle hizmet ağını daha da genişleten Selçuk Ecza Deposu, ecza depoculuğunda rakipsiz konuma yükseldi.

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi

1958 yılında tek bir araçla ilaç dağıtımı gerçekleştiren, yakın mesafelerdeki eczanelere sepetli bisikletlerle ilaç ulaştıran, siparişleri telefonla alan Selçuk Ecza Deposu, bugün online sipariş kabul eden ve motorlu kuryeleriyle, eczanelerin ilaç ile ilgili her türlü ihtiyacını en kısa sürede karşılayan bir kurum haline geldi.

Rekabete dayalı bir ticaret anlayışının hakim olduğu sektörde, sadece iş ilişkisi içinde bulunduğu firmalarla değil, rakipleriyle de centilmenliğe ve karşılıklı güvene dayalı ilişkiler kuran Selçuk Ecza Deposu, faaliyet gösterdiği sektöre kaliteli hizmet odaklı yaklaşımıyla katkıda bulundu.

Organizasyon yapısından teknolojik alt yapısına kadar çağın gerektirdiği her türlü yeniliğe açık bir yaklaşım sergileyen kuruluş; 2000'li yılların başından itibaren gelecek odaklı yapılanmasıyla, çağdaş ülkelerdeki ecza depolarının gelişimini yakından izleyerek kendine uyarladı ve daha da geliştirdi.

Geleceğe inancını eğitimden çalışma hayatına kadar gençlere kucak açmasıyla da pekiştiren Selçuk Ecza Deposu'nun en büyük güvencesi ise insana yaptığı yatırımlar oldu. 2006 yılında hisselerini Borsa İstanbul'da halka arz etmiş olan kuruluş, imza attığı vergi rekorları kadar, okul yaptırmaktan laboratuar açmaya kadar uzanan sosyal sorumluluk projeleriyle toplumun her kesiminde saygıyla karşılandı.

Selçuk Ecza Deposu, bugün 110’dan fazla şubesi şubesi ile Türkiye çapında yaklaşık 23.000 eczaneye hizmet ulaştırmaktadır 6400'e yakın çalışanı ve 2500'e yakın aracıyla ülke dahilinde ulaşamadığı il ya da ilçe yoktur.

Bütün bunlara rağmen ilk günkü tevazu ile faaliyet gösteren kuruluşun en büyük kazancı ise; kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve "Selçuk Ailesi" kavramını pekiştiren çalışanlarıdır.

Hizmet kalitesinin doğal refleks olarak yerleşmesini sağlayan ise tavizsiz uyguladığı "müşteri memnuniyeti anlayışı"dır.

Bu memnuniyetin kalıcı olması için Şirket personelini sık sık eğitimden geçiren kuruluş, ilaç dağıtımında gerekli olan "İyi Dağıtım Metodu" ilkelerine göre hareket eder. Gelişen teknolojiye kısa sürede ayak uydurduğu için siparişlerini bilgisayar ortamında gerçekleştiren Selçuk Ecza Deposu, ecza depoculuğu için geliştirilmiş son bilgisayar yazılımlarını kullanmakta ve otomasyona da önem vermektedir.

Bunun yanı sıra ısı kontrollü tedarik zinciri olarak tanımlanan "Soğuk Zincir" uygulaması her şubede geçerlidir.

Selçuk Ecza Deposu'nun görkemli tarihçesi , gerçekte ortak bilince sahip bileşenlerin ulaştığı başarıların hikayesidir ve Türkiye'nin en güvenilir kuruluşlarından biri haline gelmesinin nedeni de budur.

Selçuk Ecza Deposu Ticaret ve Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Kuş Bakışı Cad. No:37 34662 Nakkaştepe/Altunizade-İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.selcukecza.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
BDO DENET BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST HİZMETLER
BIST 100-30
BIST İSTANBUL
BIST YILDIZ
BIST TEMETTÜ
BIST 100
BIST TİCARET
Şirketin Sektörü
TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET, LOKANTALAR VE OTELLER
TOPTAN TİCARET
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 2

SELEC Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.