Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

RYGYO Hisse Logo
RYGYO Hisse Logo

RYGYO Hisse

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

RYGYO Hisse Senedi


RYGYO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Türkiye’deki depoculuk alanındaki açığı görerek 2008 yılında kurulmuş ve Reysaş Lojistik ve Taşımacılık Tic.Anonim Şirketi’nin iştiraki olarak 2010 yılında halka açılmıştır.

Halka açıldığında 183.000 m2 kapalı alanı ve 170.000.000-TL çıkarılmış sermayesi olan şirketimiz, 2016 yılında mevcut durum itibari ile 246.000.001-TL ödenmiş sermayeye ulaşıp, devam eden depo inşaatlarımızla birlikte yaklaşık 900.000 m2’si kapalı, 1.200.000 m2’si açık olmak üzere yaklaşık 2.100.000 m2 depolama alanı olan sürekli büyüyen bir şirkete dönüşmüştür.

2020 yıl sonu hedefimiz 1.Sınıf depo olarak kapalı alanda 2.000.000 m2’ye ulaşmaktır.

Bugün 13 ilde 84 depo ile hizmet verirken, 2023 yılında ülkemizin dört bir tarafında, stratejik liman ve istasyon noktaları yakınında, A sınıfı, teknolojik donanımlı, her sektörden her ürüne uygun hizmet sunabilen depolarımızla lojistik sektöründe hizmet veriyor olacağız.

Şirketimizin Erzincan’da faaliyete geçen 11.000 metrekare alan üzerinde 122 odalı 192 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Hilton Oteli ve Eskişehir’de faaliyete geçen 12.870 metrekare alan üzerinde 126 odalı 210 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Hilton Oteli ve 2019-2020 yılında faaliyete geçmesi planlanan Erzurum Palandöken'de 5.169 metrekare arsa üzerinde yaklaşık 150 odalı 300 yatak kapasiteli 5 yıldızlı Hilton Oteli projesi bulunmaktadır.

Ayrıca aynı proje dahilinde Sinop, Samsun, Konya ve Türkiye’nin birçok ilinde otel projelerimiz de devam etmektedir.

Özellikle son 10 yıldır devam eden depo yatırımlarımız artarak devam edecektir. Bunlara ilave olarak Reysas demiryolunda üst yapı ekipmanları, vagon, istasyon ve özellikle de yeşil lojistik kapsamında karbon salınımını azaltan, depolarımızın çatılarımızda güneş enerjisinden elektrik üretimi ve doğal gazın ağır ticari vasıtalarda kullanımı ile ilgili yatırımlarımız da devam edecektir.

Depo çatısında güneş panelleri ile elektrik üretimi yapan Türkiye'de çatı üzerinde kurulmuş ilk ve en büyük GES tesisini hizmete alan firmasıyız. Depo sayımızın fazlalığı ve depo yatırımlarımızın devam etmesi sebebi ile 2020 ve takip eden yıllarda da güneş enerjisi yatırımlarımız devam edecek.

Bu şekilde katkı değeri yaratan, verimlilik artışı sağlayan, karbon salınımını azaltan uygulamalarda yatırımlarımızı devam ettirmeyi planlıyoruz.

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

İzmir Torbalı’daki 14.500 m2’lik depomuzun çatısı üzerinde toplam kurulu gücü 850 kWp ve yıllık üretim kapasitesi 1.525.000 kWh olan Türkiye’nin çatı üzerinde kurulu en büyük ve ilk Güneş Enerji Santrali (GES) tesisinin ilk etabını 2013’te, ikinci etabını da 2014 yılında devreye aldık.

Bu tesis güneş panelleri elektrik üretimi yaparak yılda 830 ton karbon salınımı azaltmaktadır.

2016 yılı içinde Adana Yüreğir’deki 12.918 m2’lik depomuzun çatısında 1.048 kWp kurulu güçteki GES tesisimizi işletmeye aldık. Bu tesisin yıllık üretim kapasitesi 1.800.000 kWh olup, yılda 990 ton karbon salınımı azaltmaktadır.

2017 yılı başında Adana Sarıçam’daki 9.800 m2’lik depomuzun çatısında 905 kWp kurulu güçteki GES tesisimizi işletmeye aldık. Bu tesisin yıllık üretim kapasitesi 1.550.000 kWh olup, yılda 852 ton karbon salınımı azaltmaktadır.

2017 yılı sonunda ise Antalya Serik’teki 42.483 m2’lik depomuzun çatısında 415 kWp kurulu güçte şebekeden bağımsız sadece deponun elektrik tüketimini karşılayacak şekilde off-grid olarak çalışan GES tesisimizi devreye aldık.

Önümüzdeki yıllarda bu tesisimizin kurulu gücünü 3 MWp’e çıkarıp şebekeye bağlı sisteme çevirmeyi planlıyoruz. Antalya’daki tesisimizin yıllık üretim kapasitesinin 5.400.000 kWh olması beklenmektedir. 2018 yılı içerisinde Kocaeli Çayırova’daki 14.000 m2’lik depomuzun çatısında 1.058 kWp kurulu güçteki GES tesisimizi işletmeye aldık. Tesisimizin yıllık üretim kapasitesi 1.375.000 kWh olup, yılda 756 ton karbon salınımı azaltmaktadır.

2020 ve takip eden yıllarda Antalya, Adana ve İstanbul’daki diğer depolarımızın çatılarında 5 MWp’lik daha GES tesisi kurmayı planlıyoruz.

Diğer depolarımızın da çatılarında yakın zamanda kuracağımız diğer GES tesisleri ile birlikte toplam GES kurulu gücümüzü yakın zamanda 15 MWp’e çıkararak GES tesislerinden yıllık 24.750.000 KWH elektrik üretimi, yıllık 13.600 ton karbon salınımının azaltılması ve yıllık yaklaşık 3.300.000 USD Güneş Enerjisi geliri elde edilmesi beklenmektedir. Hedefimiz, depolarımızı çatılarında kendi enerjilerini üreten karbon salınımını azaltan çevreci yeşil depolara çevirmektir.

Şirketimiz 2017 yılında SAHA Rating tarafından Ulusal Düzeyde Yatırım Yapılabilir kategorisinde değerlendirilmiş ve Uzun Vadeli Ulusal Notu (A+) olarak belirlenmiştir.

Türkiye’nin Depocusu olarak kurulmuş olan Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi yine bir ilke imza atarak Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları içinde ilk defa tahvil ihraç eden şirket olmuştur.

Tahvil ihracımız, depo projelerinin yatırımında kullanılmış olup, şirketimiz yaptığı yatırımlarla bulunduğu sektöre dinamizm, profesyonellik ve vizyon sunmaya devam edecektir.

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Yılanlı Ayazma Yolu No:15 Yeşil Plaza K:18 Cevizlibağ, Zeytinburnu 34020 İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.yesilgyo.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜRELİ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST ANA
BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT.
BIST MALİ
BIST TÜM-100
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIKLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

RYGYO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.