Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

RHEAG Hisse Logo
RHEAG Hisse Logo

RHEAG Hisse

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

RHEAG Hisse Senedi


RHEAG hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Vakıf Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi 1996 yılında T. Vakıflar Bankası T.A.O. öncülüğünde, sektöründe ilk olarak; Türkiye’de bu alanda faaliyet göstermek, büyüme potansiyeli olan sektörlerde rekabet avantajına sahip şirketlere, Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak projelerini gerçekleştirmeleri için yönetim bilgisi ve sermaye katkısı sağlamak, sahip olduğu kollektif kaynakları devreye sokarak; girişimcilerin bu bilgi, tecrübe ve deneyimlerinden en uygun şekilde faydalanmasını sağlamak, bunun yanı sıra etkin portföy yönetimi ve örnek kurumsal yapısı ile hissedarlarına diğer yatırım alternatiflerinden daha yüksek kazanç sağlamayı hedeflemek üzere “Vakıf Risk Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi” unvanı ile kurulmuştur.

Başlangıç sermayesi 250.000-TL olan şirketin sermayesi Mayıs/2000 yılında hisselerinin bir kısmının halka arz edilmesi suretiyle 500.000.-TL’na, Ocak/2001 yılında ise 900.000.- TL’na yükseltilmiştir. 05.07 2004 tarihinde Sermaye Piyasası Mevzuatında yapılan değişikliğe uygun olarak unvanını Vakıf Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi olarak değiştirmiştir.

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

Vakifbank iştiraki olarak faaliyeti süresince yaklaşık 600 civarinda proje başvurusu alan ve bunlar içerisinden seçilen 3 şirkete de yatırım yapan Vakıf Girişim, bu yatırımlarının 2007 ve 2008 yıllarında tasfiye etmiştir.

2009 yılında VakıfBank’in stratejik vizyonuna paralel olarak satışa çıkartılan imtiyazli hisseler rekabetçi bir ihale süreci neticesinde Rhea Grubu tarafından 18.08.2009 imzalanan hisse satış anlaşmasına konu olan hisse devrine SPK’nın da gerekli onayları vermesi ile 11.12.2009 tarihinde devredilmiştir.

Türkiye’nin ilk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı olarak kurulan ve sektörün oluşumunda önemli bir yer alan Vakıf Girişim’in ünvanı 2010 yılının ilk ayında RHEA Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı olarak değiştirilmiştir.

Rhea Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Gaziosmanpaşa Mah. İran Cad. Karum İş Merkezi Apt. No: 21/366 Çankaya / Ankara
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.rheagirisim.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
HSY DANIŞMANLIK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST HOLDİNG VE YATIRIM
BIST TÜM-100
BIST TÜM
BIST MALİ
BIST ANA
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIKLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

RHEAG Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.