Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

PSDTC Hisse Logo
PSDTC Hisse Logo

PSDTC Hisse

Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş.

PSDTC Hisse Senedi


PSDTC hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş.

Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş.


Pergamon Status Dış Ticaret Anonim Şirketi, Yarım asırdan fazla geçmişi olan Öztüre Grubunun dış ticaret işlemlerini tek elden ve profesyonelce yürütmek, ihracatta KDV iadelerini aksatmadan ve daha doğru bir sistemle alabilmek için, 2001 yılında İzmir’de kurduğu Pergamon Dış Ticaret Anonim Şirketi, zaman içinde grup dışındaki firmalara da hizmet vermeye başlamıştır.

Yeminli Mali Müşavirlere standartların üzerinde kontrol yaptırılmasına rağmen, iç denetim organizasyonu aracılığıyla firmaları daha etkin denetleyerek, başlangıçta önlem almayı ilke haline getiren şirketimiz, seçici ve titiz stratejisi ile hızlı bir büyüme kaydetmiştir.

Pergamon kuruluşunu takip eden yıl ihracat rakamında 51 milyon $’ı aşarak DTSŞ ünvanını almış, 2003 yılında 158 milyon $ ve 2004 yılında 227 milyon $ ihracat gerçekleştirmiştir.

İzmir ve Ege Bölgesi hazır giyim / konfeksiyon sektörünün önde gelen gruplarından Roteks Grubu"nun dış ticaret firması olarak faaliyet göstermekte olan Status Dış Ticaret Anonim Şirketiise; 2003 yılında gerçekleştirdiği 54 milyon $ ihracat ile DTSŞ ünvanını kazanmış, 2004 yılında ise 143 milyon $ lık bir ihracat performansı gerçekleştirerek ihracat sektörünün önemli firmalarından biri haline gelmiştir.

Ana faaliyet konusu kireç üretimi olan ve Türkiye’nin sektördeki en büyük ismi Öztüre Grubu ile ana faaliyet konusu hazır giyim / konfeksiyon olan ve Ege Bölgesinin sektördeki en büyük isimlerinden Roteks Grubu 2005 yılında güçlerini birleştirme kararı almışlardır.

Pergamon Status Dış Ticaret Anonim Şirketi

Öztüre Grubuna ait Pergamon ile aynı nedenle kurulan ve zamanla kendi grubu dışındaki firmalara da hizmet vermeye başlayan Roteks Grubuna ait Status’un birleşmesi sonucu, PERGAMON STATUS DIŞ TİCARET Anonim Şirketi ünvanı ile faaliyetine devam eden şirketimiz, 2005 yılında 532, 5 milyon $, 2006 yılında 595, 7 milyon $, 2007 yılında 730 milyon $ ihracat cirolarına ulaşmıştır.

Bu paralelde gerçekleşen cirolarımız 2012 yılı 680 milyon $, 2013 yılı 810 milyon $, 2014 yılı 806 milyon $, 2015 yılı 657 milyon $, 2016 yılı 575 milyon $ ve 2017 yılı 656 milyon $ rakamlarına ulaşmıştır.

2014 yılı Kasım ayı itibariyle halka açılma işlemlerini tamamlamış olan şirketimiz 12 Kasım 2014 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Anonim Şirketi’de işlem görmektedir.

Son olarak Mayıs 2016 da yapmış olduğu sermaye artırımı sonucu 7.4 milyon TL ödenmiş sermayesi mevcuttur.

Pergamon Status, dinamik ve yenilikçi uzman kadrosuyla verdiği kaliteli hizmet, sağladığı güven ve sahip olduğu ilkeleriyle, alanında saygın, öncü bir kuruluş olarak yerini almış, her geçen gün kontrollü, emin adımlarla yükselen başarı grafiği çizmiştir.

Kar elde etme amacını esas faaliyet konularında gerçekleştiren Öztüre ve Roteks Grupları, kendileri gibi imalatçı-ihracatçı firmaların yaşadığı ortak sorunların bilinciyle; finansman açısından önem arz eden KDV iade işlemlerinde yaşanan olumsuzlukları bertaraf etmek, iade işlemlerini yasal mevzuata uygun, daha profesyonelce ve daha düşük maliyetle gerçekleştirmek amacıyla kurdukları Pergamon Status’ün faaliyetini sürdürmesine büyük önem vermişlerdir.

Konusunun dışında, aktif ticaret ve başka faaliyet alanları ile uğraşmayarak özünden uzaklaşmayan, hizmet kalitesini, kontrolünü, denetimini kaybetmeden faaliyetini sürdüren Pergamon Status bugüne dek hiçbir iş ortağını zor durumda bırakmamış, yazılı taahhüt ettiği aylık KDV ödemelerini bir kez bile aksatmamış, KDV ödemelerinin resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda dahi eksiksiz olarak erken ödemiştir.

7, 4 milyon TL ödenmiş sermayemizin çok daha fazlasının, ortaklarımız ve dolayısıyla şirketimizin yıllar içinde yarattığı sonsuz güvende saklı olduğunun bilinciyle bugüne kadar yürüdüğümüz ve koruduğumuz çizgide faaliyetimizi sürdürmeyi planlamaktayız.

Pergamon Status Dış Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Kültür Mahallesi 1375 Sokak No: 25 Kat:5 Daire:503 Cumhuriyet İş Merkezi 35220 Alsancak / İZMİR
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.psdisticaret.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
AREN BAĞIMSIZ DENETİM VE SMMM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM
BIST TİCARET
BIST İZMİR
BIST TÜM-100
BIST ANA
BIST TEMETTÜ
BIST HİZMETLER
Şirketin Sektörü
TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET, LOKANTALAR VE OTELLER
TOPTAN TİCARET
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

PSDTC Hissesini Takip Edenler

178 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.