Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

PARSN Hisse Logo
PARSN Hisse Logo

PARSN Hisse

Parsan Makina Parcalari Sanayi A.Ş.

PARSN Hisse Senedi


PARSN hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Parsan Makina Parcalari Sanayi A.Ş.

Parsan Makina Parcalari Sanayi A.Ş.


Parsan Makina Parcalari Sanayi Anonim Şirketi, Otomotiv sektöründe şasi parçaları kapsamında, flanşlı/flanşsız arka aks milleri, aksön, dingil, fren kam milleri ve çeşitli kollar ile motor parçaları kapsamında, krank milleri, kam milleri, çelik piston,

biyel kolu, ray (common rail) gibi birçok dövme ve işlenmiş parçayı Avrupa’nın önde gelen hafif ve ağır ticari araç orijinal ekipman üreticileri (OEM) için üretmektedir.

Havacılık sektöründe ihtiyaç duyulan alüminyum, titanyum, paslanmaz çelik ve inkonel malzemeden dövme parçalar, madencilik, tarım ve iş makinaları üreticilerine yönelik olmak üzere çeşitli aks ve aksönler, kazıcı tırnakları, vinç ve makina parçaları ile kırıcılar da üretim yelpazesi içerisindedir.

Parsan Makina Parcalari Sanayi Anonim Şirketi

PARSAN Dilovası tesisinde 66 bin m2 kapalı alanda; 12.800 tonluk tam otomatik ağır iş dövme hattı, 5000 tonluk tam otomatik aks mili dövme hattı, 2500 tonluk Türkiye’nin ilk otomatik transfer dövme hattı, ısıl işlem fırınları, kalıp atölyesi ve işleme atölyeleri ile müşteri istekleri doğrultusunda üretime devam etmektedir.

IATF 16949:2016, ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007 ve ISO/IEC 27001:2013 uluslararası standartları ile belgelendirilen PARSAN, yüksek verimli ve dinamik üretim yöntemleri kullanması sebebiyle, üstün nitelikli ürünlerini dünya pazarlarına rekabetçi fiyatlarla sunmaktadır.

PARSAN’ ın üretiminin yaklaşık % 85 oranındaki payı Almanya, İtalya, Norveç.İsveç, Rusya, Brezilya, İspanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Hollanda, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Mısır’a ihraç edilmektedir.

PARSAN’ ın uçak sanayi için dövme parçaları üretimi, ulaşmış olduğu teknolojik seviyeyi ve güvenilirliğini bir kez daha kanıtlamaktadır.

PARSAN, müşterilerinin talep ve beklentilerini tamamen karşılayacak, hatta ötesine geçecek yeterli kaynaklara sahip olduğu inancıyla, sürekli iyileştirme kültürü ve dünya pazarlarından daha yüksek oranda yeni iş alma heves ve istekliliğiyle, geleceğe büyük umut ve güvenle bakmaktadır.

Parsan Makina Parcalari Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
GÜZELYALI MAH.PARSAN ÇIKMAZI SOK.NO:2/1 PENDİK/İST.
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.parsan.com
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
KPMG BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM
BIST SINAİ
BIST TÜM-100
BIST İSTANBUL
BIST METAL EŞYA, MAKİNA
BIST ANA
Şirketin Sektörü
İMALAT
METAL EŞYA MAKİNE ELEKTRİKLİ CİHAZLAR VE ULAŞIM ARAÇLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

PARSN Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.