Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

OZKGY Hisse Logo
OZKGY Hisse Logo

OZKGY Hisse

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

OZKGY Hisse Senedi


OZKGY hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Özak Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, 1995 yılında Inter Yapı’yla inşaat sektörüne giriş yapan ve zaman içerisinde tüm gayrimenkulleri tek çatı altında toplamak amacıyla, 2009 yılında kurulan Özak GYO, yenilikçi, kaliteli ve verimlilik odaklı yaklaşımıyla konut, ofis, depolama, turizm ve perakende olmak üzere farklı segmentlerde geniş ürün gamı ve portföy yönetimiyle arazi ve proje geliştirme çalışmaları yürütüyor.

2012 yılında halka arz edilen şirket; yenilikçi, kaliteli ve verimlilik odaklı yaklaşımıyla Forbes Türkiye dergisinin 2014 yılı verilerine göre hazırladığı “Türkiye’nin En Büyük 100 Şirketi” sıralamasında, birçok önemli şirketi geride bırakarak 57’nci sırada yer aldı.

Geliştirdiği projelerde yaşamı kolaylaştıran çözümler sunmayı ilke edinen Özak GYO, şehrin en merkezi yerlerine konumlandırdığı özgün işleriyle dikkat çekiyor.

Şehircilik alanında uzmanlaşmış bir ekibi bulunan Özak GYO, sektördeki seçkin iş ortaklarının da birikiminden faydalanarak, şehrin en dinamik bölgelerinde, yaşam kalitesini artıran ve yatırımcılarına yüksek kâr getirme potansiyeline sahip projeler geliştiriyor.

Özak GYO’nun tamamlanan projeleri arasında; firmalara iş süreçlerinde verimlilik katan lojistik ve mimari özelliklere sahip 34 Portall Plaza, alışılmış AVM anlayışının ötesine geçerek gastronomi ve dinlenme konsepti üzerine geliştirilen Bulvar 216, Türkiye’yi aile ve çocuk konseptli otel fikriyle tanıştıran Ela Quality Resort Belek, en son teknolojiyle A sınıfı ofis olarak inşa edilen İş İstanbul 34, 2011 yılında faaliyete geçen Bayrampaşa Metro Gross Market, yatırım potansiyeli ve merkezi konumuyla satışları kısa sürede tamamlanan Hayat Tepe ve Hayat Tepe Suites yer alıyor.

Özak GYO’nun en değerli projelerinden biri olan Büyükyalı’nın yapımına 2016 yılında başlandı. Tarihi Yarımada’nın yanı başında yer alan, “insan” ve “iyi yaşam” kavramlarını merkeze alarak hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesi, konumu ve tüm ayrıcalıklarıyla sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en özel yaşam projelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Önümüzdeki dönemde İstanbul’un değeri en çok yükselen bölgelerinden biri olan Göktürk’te daha önce tedarik ettiği kendi arazisinde doğa ile iç içe bir konut projesi geliştirmeyi planlayan Özak GYO, ayrıca merkezi lokasyonu ile Beşiktaş Balmumcu’daki arazisinde karma kullanımlı bir proje geliştirerek kent yaşamına değer katmayı planlıyor.

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

Şehir merkezlerinde Özak GYO farkını ortaya koyacak “şehir otelciliği” alanına da adım atmayı planlayan Özak GYO, 2020 yılında İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından biri olan Balmumcu’da konut, ofis ve apart otelden oluşan karma kullanımlı bir proje geliştirmeyi hedefliyor. Bu hedefle satın alınan Balmumcu Arsası, kesintisiz Boğaz manzarasının yanı sıra Boğaziçi Köprüsü’ne, E-5 otoyoluna ve sahil yoluna yakınlığıyla da büyük önem taşıyor.

Önümüzdeki yıllarda Didim ve Demre’de yer alan arsalarında Ela Resort’un ismini ve uluslararası standartlardaki kalitesini taşıyan yeni otel projeleri geliştirmeyi planlayan Özak GYO, devam eden Büyükyalı Projesi ve sırasıyla 2020 ve 2021 yıllarında başlayacak olan Göktürk ve Balmumcu projeleriyle gayrimenkuldeki cirosunu iddialı bir şekilde artırarak sektörün lider şirketleri arasındaki yerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Özak GYO’nun yatırımlarını gerçekleştirdiği beş segment, şirketin esnek iş modelinde, güçlü bir bütünün birbirini destekleyen güçlü parçaları olarak işlev görüyor.

Şirket, kurduğu bu yapı ile konjonktürel değişimlere karşı kendini korurken, riskleri en az düzeyde tutarak yatırımlarında kâr getirecek projelere odaklanıyor.

Özak GYO’nun güçlü pazarlama stratejisi ve kalite odaklı yaklaşımıyla sektörde yarattığı güvenilirlik, tamamlanan projelerinde satış rakamlarına başarıyla yansıyor. Şirket, sektördeki mevcut ve olası riskleri doğru analiz ederek yatırımcıları için en makul risk seviyesini içeren, bunun yanında yüksek verim ve kârlılık vadeden projeleri önceliklendiriyor.

Portföy çeşitliliği ve kâr odaklı yapısı ile sürdürülebilir bir büyüme yakalayan Özak GYO, kurulduğu 2009 yılından bu yana 24 kat büyüme gösterdi ve bugün Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden biri haline geldi.

Faaliyetlerini Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlemeleri çerçevesinde sürdüren Özak GYO, 15 Şubat 2012’den bu yana Borsa İstanbul’da “OZKGY” kodu ve yüzde 25 halka açıklık oranı ile işlem görüyor.

Halka arzından itibaren güçlü mali yapısı ve sürdürülebilir büyüme stratejileriyle tüm hissedarları ve iş ortakları için değer yaratmayı amaç edinen Özak GYO’nun sermayesini temsil eden hisselerinin %25’i piyasada fiilen dolaşımda bulunuyor.

Özak GYO, nitelikli portföyünden gelen düzenli kira gelirleri, güçlü öz kaynakları ve fonlama imkânlarının oluşturduğu güven veren finansal yapısıyla arazi alımından proje geliştirme ve tasarıma, üretimden satış ve pazarlamaya uzanan geniş faaliyet ağını, uzman ve yetkin insan kaynağıyla her geçen yıl daha da geliştirmeye ve tüm paydaşları için değer üretmeye devam edecek.

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
İkitelli OSB Mah. 10.Cad. 34 Portall Plaza No:7/D18 Başakşehir / İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
[email protected]
Web Site Adresleri
www.ozakgyo.com
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT.
BIST TÜM
BIST 100-30
BIST 100
BIST YILDIZ
BIST MALİ
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIKLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 2

OZKGY Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.