Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ORMA Hisse Logo
ORMA Hisse Logo

ORMA Hisse

Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret A.Ş.

ORMA Hisse Senedi


ORMA hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve kurumsal kimliğiyle sektörünün önemli ve güvenilir kuruluşlarından biri olan Orma 1970 yılında, Isparta’da şehir merkezine 5 Km. mesafede

50 bin metrekarelik bir arazi üzerinde, Sn. Şevket Demirel’in “Isparta’da orman ürünleri ve diğer ağaç ürünleri ile atıklarını komple değerlendirecek bir sanayi kurulmaktadır.

Bu sanayiyi özel teşebbüs kuracaktır.” sözleri ile kurulmuştur.

Orma kuruluşunu takiben kaliteli yonga levha ürünü, pazarı belirleyen desen ve yüzeyleri ile sürekli gelişerek sektörün öncüsü olmuş, sürdürülebilir üretim anlayışı ile günümüze kadar ulaşmıştır.

Orma markası, kalite ve başarı ile birlikte anılmakta ve bundan ödün verilmeyerek üretimine devam etmektedir.

İlk entegrasyonuna 150 m3/gün kapasiteli bir yonga levha ünitesi, 5.000 m2/gün bir doğal kaplama ünitesi ve 400 plaka/gün kapalı plak üniteleri ile başlayan Orma, mobilya sektörünün ihtiyacına paralel olarak kendini yenilemiş ve bugün 70 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 500 bin metrekare büyüklüğünde bir alanda biri entegre olmak üzere toplam 2.160 M3/gün kapasiteli üç yonga levha tesisi, toplam 90 Milyon M2/yıl kapasiteli üç emprenye hattı ve toplam 4.500.000 adet/yıl kapasiteli dört kaplama hattı ile yonga levha ve melamin kaplı yonga levha üretimini sürdürmektedir

Şirket Profili

Orma tesislerinde, Orman Genel Müdüğü’nün bakımlarını yaptığı ormanlarımızdan geriye kalan odunlar, sanayi artığı rende, testere, kapak tahtası ve çıtalar değerlendirilerek ‘Ağaca Saygı’ ilkesi ile üretim yapılır.

Dünya standartlarında teknolojiye sahip, Türkiye’nin gelişmiş ve kapsamlı bir tesisi olan Orma’da ormanlarımızın artığı olarak görülen bu malzemeler, gelişmiş tüketim maddelerine dönüşür.

Orma en önemli varlığı olan çalışanları ve gelişmiş teknoloji ürünü tesisleri ile rekabetçi piyasa şartlarında kaliteden ödün vermemeyi ve kurumsal kimliğiyle mobilya sektörünün lider tedarikçisi pozisyonunu koruyup, ileride de sürdürmeyi birincil hedef edinmiştir.

Alt işverenleri ile birlikte yaklaşık 415 çalışana istihdam olanağı sağlamaktadır.

Orma ahşap malzemeye alternatif Yonga Levha (YL), 200’den fazla desen ve 15’e yakın yüzeyde melamin kaplı yonga levha (MKYL) üretmektedir.

Orma, 5 kıtada 32 ülkeye gerçekleştirilen ihracat ile de ülkemize katma değer sağlayan sayılı şirketler arasında yer almaktadır.

Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Orma ürünleri,

Hacim Bölücüler Mutfak Alanları Mutfak Dolapları

Yemek Odaları Yatak Odaları Gömme Dolaplar

Giyinme Odaları Banyo Dolapları Bürolar

Butikler Çocuk Odaları Genç Odaları

Stüdyolar Asansörler Bankalar

Muayenehaneler Eğitim Alanları Eğlence Yerleri

Fabrikalar Fuar Alanları Kütüphaneler

Çamaşır Makinası Üst Tablaları Bulaşık Makinası Üst Tablaları Prefabrik Yapılar

Okullar Oteller

gibi yaşamın her alanında kullanılmaktadır.

Misyon & Vizyon

Sektöründe paydaşların dengeli mutluluğu yaklaşımı ile insana ve çevreye saygı çerçevesinde, sürdürülebilir iş süreçleri ile müşterilerine kaliteli ürünler sunmak.

Önümüzdeki 3 yıl içerisinde, desen, renk ve yüzey seçimi ile sektöre öncülük etmek, yaşam alanlarında fark yaratmak ve müşteri isteklerini zamanında karşılayan marka olmak.Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Vişnezade Mahallesi Prof.Dr.Alaeddin Yavaşca Sokak Marmara Apartmanı No:4 Daire :2 34357 Beşiktaş/İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.orma.com.tr
Şirketin Süresi
99 yıl
Bağımsız Denetim Kuruluşu
DENGE BAĞIMSIZ DENETİM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
İMALAT
ORMAN ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
PİYASA ÖNCESİ İŞLEM PLATFORMU

ORMA Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.