Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

MRGYO Hisse Logo
MRGYO Hisse Logo

MRGYO Hisse

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

MRGYO Hisse Senedi


MRGYO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Martı Gyo Anonim Şirketi nin %48 ine sahip Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi 1967 yılında kurulmuştur. Martı Otel İşletmeleri Anonim Şirketi Türkiye’de çevreye duyarlı, yüksek yaşam standartlarına sahip tatil mekanları geliştirme ve aynı zamanda Türkiye’deki en karlı yatırım alanlarından biri olma hususunu da dikkate alarak turizm sektörüne 50 yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en eski turizm kuruluşlarından olan Martı 1989 yılında hisselerini Borsaya kote ettirerek halka açılan ilk turizm firması olmuş ve Sermaye Piyasası Kurulu ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası mevzuatına ve denetimine girmiştir.

Kuruluşundan bugüne başarılı projelere imza atan Martı, Türkiye Sermaye Piyasalarındaki gelişmeler doğrultusunda Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları hususunda %94 iştiraki bulunduğu Akdeniz Martı’nın Martı GYO’ya dönüşümüne lider girişimci olarak öncülük etmiştir.

Martı GYO

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

Şirketimiz, Teteka Tekirova Tatil Köyü İşletmecilik Anonim Şirketi olarak 12.06.1987 tarihinde kurulmuş olup, 16.03.1998 tarihinde ünvanı Akdeniz Martı Turizm ve Yatırım Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir. 22 Mayıs 2006 tarihinde ise Akdeniz Martı Turizm ve Yatırım Anonim Şirketi gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmüş ve ünvanı Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi olarak değitirilmiştir.

Şirketimizin faaliyet konusu; Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmek ve esas olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım yapmaktır.

Şirketimizin faaliyet kapsamı, faaliyet yasakları, yatırım sınırlamalarına yer verilmiş olup Sermaye Piyasası Kurulu’nun resmi internet sitesinden (www.spk.gov.tr) erişim sağlanabilen Seri: VI, No: 11 sayılı “Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği”nin hükümleri ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine uyulması yükümlülüğü vardır.

Şirketimiz, 24.06.2010 tarih ve 611 numaralı Yönetim Kurulu kararına istinaden rüçhan haklarının tamamen kısıtlanması ve çıkarılmış sermayenin 56.000.000 TL’den 110.000.000 TL’ye artırılması (%96, 4 arttırılması) suretiyle ihraç edilecek 54.000.000 TL nominal değerli payların halka arz olunması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına oybirliği ile karar vermiştir.

Buna istinaden söz konusu halka arz 7 Eylül 2010 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından kurul kaydına alınmıştır.

Halka arz edilen 54.000.000 adet 54.000.000 TL nominal değerli C grubu hissenin sermaye artırımı sonrası oluşacak 110.000.000 TL tutarındaki Şirket sermayesi içindeki payı % 49, 09’dur. 16-17 Eylül 2010 tarihlerinde talep toplama yapılmış olup Şirket hisselerimiz 24 Eylül 2010 tarihinde İMKB’de işlem görmeye başlamıştır.

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Ömer Avni Mah. İnönü Cad. Dersan Han No:46/3 Gümüşsuyu-Beyoğlu/İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.martigyo.com
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜRELİ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT.
BIST TÜM-100
BIST ANA
BIST MALİ
BIST TÜM
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIKLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

MRGYO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.