Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

METUR Hisse Logo
METUR Hisse Logo

METUR Hisse

Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri A.Ş.

METUR Hisse Senedi


METUR hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri A.Ş.

Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri A.Ş.


Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri Anonim Şirketi, Şirketimiz 16 Ağustos 1985 yılında kurulmuş olup, 1989 yılında Bodrum Günbet’de 30.823 m2 ‘lik bir alanda tatil köyü açılışını yapmıştır. Bu tarihten itibaren tatil köyü Şirket tarafından işletilmek ve kiralanmak üzere faaliyetine 2010 yılına kadar devam etmiştir.

2010 yılının sonunda tatil evleri yapılmak üzere yıkımı yapılmış olup inşaat süreci devam etmektedir.

Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri Anonim Şirketi 2002 yılında Halka açık bir şirket olarak Borsa’da işlem görmektedir.

Şirketimiz ayrıca 2006 yılında Bodrum Gündoğan mevkiinde Fugayaz Gündoğan Evlerinin inşaatına başlanmış ve 2007 yılında tamamlanmıştır.

Şirket’in % 100 iştirak etmiş olduğu 5 adet GES firması üretime geçmiş ve enerji satışına başlamıştır.

Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri Anonim Şirketi

Şirket 2017 yılı ikinci çeyreğinde Deniz Finansal Kiralama Anonim Şirketi ile uzun vadeli finansal kiralama sözleşmesi imzalamıştır.

Kare GES firmalarının tesis tamamlanma işi 29.11.2017 tarihinde gerçekleşmiştir.05.01.2018 tarihinde geçici kabul işlemleri bittikten sonra elektrik üretimine geçilmiştir ve elektrik üretim satışı başlamıştır.

Güneş Enerjisi Santrallerinin yapımı 01.06.2017 tarihinde başlamış olup 27.11.2017’de tamamlanmıştır. Tesisin toplam yatırım tutarı 5.601.051 USD’dir. Yatırımlar uzun vadeli finansal kiralama ile finanse edilmiştir.

Geri kalan 115.374 USD’si şirket kaynaklardan karşılanmıştır.

Güneş Enerji Santrali için enerji nakil hattı yapımı 27.09.2016 tarihinde başlamış 01.12.2017 tarihinde tamamlanmıştır.

Enerji nakil hattı ve dağıtım merkezlerinin toplam güç kapasitesi 34, 5 kV ve uzunluğu 16.603 metredir. Enerji nakil hattı özkaynaklardan finanse edilmiştir. Toplam yatırım tutarı 1.849.022 TL’dir.

10.06.2019 itibariyle Caresse Bodrum Evlerinden satışı devam eden 1 adet 3+1, 1 adet 2+1, 1 adet 1+1 olmak üzere toplam 3 adet villa bulunmaktadır.

Metemtur Otelcilik ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Beyaz Karanfil Sokak No:133.Levent-Beşiktaş / İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.metemtur.com
Şirketin Süresi
Süresiz olarak kurulmuştur
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜRELİ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST ANA
BIST TÜM
BIST İSTANBUL
BIST HİZMETLER
BIST TURİZM
BIST TÜM-100
Şirketin Sektörü
TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET, LOKANTALAR VE OTELLER
LOKANTALAR VE OTELLER
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

METUR Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.