Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

METRO Hisse Logo
METRO Hisse Logo

METRO Hisse

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş.

METRO Hisse Senedi


METRO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş.

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş.


Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding Anonim Şirketi'nin ("Metro") (Eski adıyla Van-Et Anonim Şirketi) ilk kurulduğu yıllarda faaliyeti, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile kanatlı hayvan yetiştiriciliği, kesimi, bunlara bağlı olarak et ve et ürünleri ile yan ürünlerinin ve diğer gıda maddeleri üretim ve pazarlamasından oluşmaktaydı.

Şirket 1977 yılında bir Dünya Bankası Projesi olarak Van’da kuruldu.

Temelleri 1977’de atılan Metro Holding, hızla büyüdü, hisse senetleri 1988’den itibaren İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding Anonim Şirketi

1985 yılında entegre et tesislerinin temelini attı. 1988 yılında, ülkemizin hala en büyük en büyük entegre et tesislerinden biri olan Van-Et Anonim Şirketi tesisleri tamamlanarak üretime başladı.

Şirket yönetimi, 2006’dan itibaren Metro Grubu’na geçti. 2009’da gerçekleştirilen yeni yapılanmayla birlikte Van-Et Anonim Şirketi’nin unvanı Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Anonim Şirketi’ye dönüştürüldü.

Yapısal değişikliklerle holdinge dönüşen Şirket’in Ağustos 2010’dan itibaren unvanı, Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding Anonim Şirketi olmuştur. Metro Holding bünyesinde turizm, gıda, maden, enerji sektörlerinde faaliyet gösteren 17 firma bulunmaktadır..

Holding’in Sermayesi 300.000.000 TL’dir.Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Reşadiye Caddesi, Cumhuriyet Mahallesi No-16 Beykoz/ İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
http://www.metroholding.com.tr/
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
REFORM BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST MALİ
BIST HOLDİNG VE YATIRIM
BIST TÜM-100
BIST İSTANBUL
BIST ANA
BIST TÜM
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
HOLDİNGLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

METRO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.