Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

METAL Hisse Senedi


METAL hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Metal Gayrimenkul A.Ş.

Metal Gayrimenkul A.Ş.


Metal Yapı Konut Anonim Şirketi grubunun bir parçası olan Şirketimiz 07.03.2006 yılında portföy yönetmek amacıyla, Metro Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi ünvanı ile kurulmuştur. Hisse senetleri aynı yıl halka arz edilerek IMKB’da işlem görmeye başlamıştır.

Kurucu ortaklarımız, 27.12.2011 tarihi itibariyle yatırım ortaklığı faaliyetinden çıkmaya, altın madeni ve diğer değerli cevherlere ilişkin maden sahalarına yatırım yapmaya karar vererek faaliyet konusunu değiştirmiştir. Şirket ünvanı da Metro Altın İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak değişmiştir.

Ancak maden sahalarına ilişkin süren davaların netleşememesi sebebiyle bu konuda faaliyete geçilememiştir.

Metal Gayrimenkul Anonim Şirketi

Şirketimiz yönetim kurulu üye sayısının çoğunluğunun seçiminde aday gösterme imtiyazına sahip 20.000 adet A grubu payı, 15.04.2013 tarihinde imzalanan hisse devir sözleşmesi ile Metal Yapı Konut Anonim Şirketi tarafından satın alındıktan sonra madencilikten çıkma kararı alınmıştır.

12.11.2013 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlanmasıyla yürürlüğe giren yeni şirket ana sözleşmesiyle Şirketin ana faaliyet alanı inşaat sektörüne kaydırılarak, Türk ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektöründe katma değeri yüksek projelere imza atarak, hisse başına karlılığı arttırmak hedeflenmiştir. Buna bağlı olarak şirket unvanı Metal Gayrimenkul Anonim Şirketi olarak tescil edilmiştir.

Yeniden yapılandırma çalışmaları devam etmekte olan Metal Gayrimenkul Anonim Şirketi, Metal Yapı Konut Anonim Şirketi’nin grup şirketleri arasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Parçası olduğumuz Metal Yapı Konut grubu ise, yurt içinde ve yurt dışında pek çok başarılı projeyi gerçekleştirmiş, gelecek planlarında ise zirveyi hedeflemiş bir şirketler topluluğudur.

Grup, dünyayı ve trendleri takip eden yenilikçi vizyonuyla geleceği şimdiden şekillendirmekte, bu bağlamda seçkin ve özel projelere imza atarak sektörde fark yaratmaktadır.

Metal Gayrimenkul A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Göktürk Merkez Mahallesi, İstanbul Caddesi Arcadiumlife II Sitesi N26 K/2 EYÜP / İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.metalgayrimenkul.com
Şirketin Süresi
Süresizdir
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜRELİ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM HİZMETLERİ A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
TOPTAN VE PERAKENDE TİCARET, LOKANTALAR VE OTELLER
TOPTAN TİCARET
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YAKIN İZLEME PAZARI

METAL Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.