Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

MERKO Hisse Logo
MERKO Hisse Logo

MERKO Hisse

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

MERKO Hisse Senedi


MERKO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Merko Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1982 yılında işlenmiş meyve ve sebze ihraç etmek amacıyla kurulmuştur. Şirketin odak noktası süratli bir şekilde ticaretten üretime geçerek tamamen kendi sahibi olduğu işleme tesislerinde üretime yönlenmesidir.

Şirket, 1990 yılında Yalova ’da IQF donmuş meyve ve sebze fabrikası satın almış ve sırasıyla 1995 yılında Tepecik ’te yeni bir domates salça fabrikası kurmuş, 1998 yılında da Sultaniye ’deki bir salça fabrikasını satın alarak grup bünyesine katmıştır.

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Türkiye'nin en büyük domates ürünü üreticisi/ihracatçısı olarak öncelikle "tüketici gibi düşünerek, üretici gibi hareket etmek" Merko felsefesini günümüze taşımıştır.

Şirket HACCP uygulamış, toplam kaliteyi her üretim bandında ve her fabrikasında yaşama geçirerek öncü konumuna geçmiştir.

Kilit pozisyonlardaki personel Campden-İngiltere başta olmak üzere yurtdışına gönderilmekte ve üniversitelerle ortaklaşa düzenli olarak kurum içi eğitim programları gerçekleştirilmektedir.

Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Balmumcu Mah. Mustafa İzzet Efendi Sk. No 9 / 2 Beşiktaş/İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.merko.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
REFORM BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST KOBI SANAYİ
BIST BURSA
BIST TÜM-100
BIST GIDA, İÇECEK
BIST SINAİ
BIST ANA
BIST TÜM
Şirketin Sektörü
İMALAT
GIDA, İÇECEK VE TÜTÜN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

MERKO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.