Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

KRTEK Hisse Logo
KRTEK Hisse Logo

KRTEK Hisse

Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

KRTEK Hisse Senedi


KRTEK hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1973 yılının Mart ayında Arif Molu’nun girişimiyle Kayseri’de 25 ortaklı, 500 bin lira sermayeli KARSU Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurulmuştur. Hemen sonra, halka ve yurtdışında çalışan işçilere hisse verilmek suretiyle şirket sermayesinin artırılması yoluna gidilmiş ve böylece KARSU çok ortaklı bir anonim şirket haline dönüşmüştür. Aynı yılın sonbaharında fabrikanın temeli atılmış, makinelerin siparişi yapılmış ve yaklaşık üç yıl sonra, 1976 yılında iplik üretimine başlanmıştır.

1980’lerin ortalarından itibaren izlenen liberal ve dışa açık ekonomi politikaları, böylece oluşan ekonomik istikrar ve atılım döneminde KARSU ihracata ağırlık vererek hızlı bir yükselişe geçmiş, peş peşe yapılan tevsi yatırımları ve teknolojik yenilenmeler sayesinde Türkiye’nin en büyük tekstil kuruluşlarından biri haline gelmiş ve aranan bir marka değeri kazanmıştır. Bu gelişmeler üzerine 1994 yılında halka açılmış ve hisseleri borsada işlem görmeye başlamıştır.

Yüksek kaliteli ve özellikli mal üretimine, ürün çeşitlendirmesine, bu amaçla Ar-Ge faaliyetlerine ve teknolojideki yeniliklerin benimsenmesine büyük önem veren KARSU, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda adını duyurmayı ve sektöründeki prestijli marka konumunu sürdürmeyi daima başarmıştır.

Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Vizyonumuz

KARSU’nun hedefi, Türkiye’nin sanayileşme ve kalkınmasına katkıda bulunan, ortaklarının ve paydaşlarının hak ve hukukunu ön planda tutan; sosyal sorumluluk taşıyan; kurum kültürü ve ekip ruhunun oluşmasına, yüksek iş ahlâkına, Ar-Ge çalışmalarına ve teknolojik yeniliklerin benimsenmesine önem veren; çevreye duyarlı ve en son teknolojiye dayalı üretim yapan, uluslararası düzeyde güvenilirliği ve saygınlığı olan ve bu düzeyde rekabet edebilen, kalıcı bir dünya markası olmaktır.

Misyonumuz

Bu hedefe ulaşmak için KARSU, ülke kalkınmasına yönelik plan ve programları yakından izlemeyi; ortakların, çalışanların ve diğer paydaşların menfaatlerini gözetmeyi, yaratılan katma değerin âdil paylaşımını, açık, güvenilir ve hesap verebilir olmayı, kanunlara, kurallara ve iş ahlakı değerlerine titizlikle riayet etmeyi;

kurum kültürü, ekip ruhu ve şevkli bir çalışma ortamı oluşturmak için sorunlar ve çözümlere yönelik paylaşımlı ve tartışmalı toplantılar ve seminerler yapmayı, toplu yemekler ve geziler düzenlemeyi; hem Ar-Ge faaliyetlerini artırmak, hem teknoloji firmalarıyla sürekli temas halinde olmak ve hem de önemli tekstil fuarlarına katılmak suretiyle dünyadaki teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından izlemeyi, tedarikçi ve müşteri paydaşlarla sürekli bilgi alışverişinde bulunmayı başlıca hareket tarzı olarak benimsemiştir.

Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Süksün Zafer Mahallesi Sedef Bulvarı No:146 İncesu-KAYSERİ
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.karsu.com.tr
Şirketin Süresi
99 Yıl
Bağımsız Denetim Kuruluşu
REHBER BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM-100
BIST TÜM
BIST ANA
BIST SINAİ
BIST KAYSERİ
BIST TEKSTİL, DERİ
Şirketin Sektörü
İMALAT
TEKSTİL, GİYİM EŞYASI VE DERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

KRTEK Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.