Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

KLGYO Hisse Logo
KLGYO Hisse Logo

KLGYO Hisse

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

KLGYO Hisse Senedi


KLGYO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Kiler Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi, Grup şirketlerinin ihtiyaç duyduğu gayrimenkul geliştirme ve inşaat işlerinin yönetimi ile başladığı inşaat faaliyetlerinde, özellikle perakende işinin en önemli unsurlarından olan mağaza ağı geliştirilmesi ve hizmete açılması sırasında Türkiye çapında doğru lokasyonların tespiti, arsa ve mülk satın alınması, mağaza kiralanması, projelendirilmesi, dekorasyonlarının yapımı ve ruhsat işlemlerinin yönetilmesi gibi kilit konularda geniş deneyim kazanmıştır. Biskon Yapı’nın kurulması ile inşaat faaliyetleri grup içi ihtiyaçların karşılanmasının ötesine geçerek dışına çıkmış ve profesyonel inşaat faaliyetine dönüşmüştür.

Bugüne kadar Türkiye genelinde 170’den fazla mağazanın 150.000 metrekare inşaatının kaba ince, elektrik, mekanik, ısıtma, aydınlatma, dekorasyon ve altyapı işlerini eksiksiz olarak tamamlamış ve mağazaları hizmete hazır hale getirmiştir.

Kiler Grubu süpermarket mağazalarının inşaat ve tadilatlarından elde ettiği deneyimle perakendecilerin kiralık ticari gayrimenkullerde aradıkları özellikler ve ihtiyaçlar konusunda önemli bir deneyim kazanmış ve bu deneyimle çarşı ve alışveriş merkezlerinin yatırımlarına başlamıştır.

Bunun yanında farklı lokasyonlarda farklı gelir gruplarına hitab eden konut projeleri de geliştirilmiştir. Gayrimenkul yatırım ve geliştirme alanında ulaştığı en son noktayı temsil eden, mimari ve mühendislik alanında birçok ilkleri ve “en”leri barındıran Türkiye’nin ve Batı Avrupa’nın en yüksek (261m), en iddialı ve en seçkin projesi olan İstanbul Sapphire Rezidans ve AVM inşaatını tamamlayarak gayrimenkul geliştirme alanındaki başarısını da kanıtlamıştır.

Gayrimenkul geliştirme ve inşaat işlerinin başlangıcı 1994 yılına dayanmaktadır ve aşağıdaki şekilde gelişim göstermiştir.

1994 yılında İstanbul çapında mağaza tefrişleri yapılmaya başlandı. Bugüne kadar büyüklükleri 1.000 ila 4.000 m² arasında değişen Türkiye çapında 175 adet mağazanın proje yönetimi gerçekleştirildi.

1997 yılında Şirinevler de toplam 12.100 m² inşaat alanına sahip mağaza ve iş merkezi inşaatı tamamlandı.

1997 yılında Avcılarda 2.000 m² toplam inşaat alanına sahip konut binası inşa edildi.

1998 yılında ilk bina inşaatı Güngören de yapıldı. 7.000 m² ‘lik arsa üzerinde 35.000 m² inşaat alanı sahip olan yapı; depo, mağaza, yönetim ofisleri ve okul binası olarak inşa edildi.

2001 yılının Ağustos ayında Bağcılar Ateştuğla’da 7.500 m² arsa üzerinde 13.000 m² bina inşa edildi.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

2001 yılında Beylikdüzü bölgesinde 30 daireli konut inşaatı yapıldı.

2002 yılında Başakşehir’de 6.000 m² arsa üzerinde toplam 5.000 m² büyüklüğünde mağaza inşa edildi.

2002 yılında Florya’da 2 blok 4 daireden oluşan ve 5.500 m² inşaat alanına sahip konut alanı inşa edildi.

2004 yılında Esenkentte 2 bloktan oluşan Kardelen Evler Sitesi ve 9.000 m² iş merkezi toplamda 7.000 m² arazi üzerinde 31.000 m² inşaat alanı olarak hayata geçirilmiştir.

Temmuz 2005 yılında inşaatına başlanan Kiler Lojistik Merkezi 3 yılın sonunda işlevsel olarak hizmete girmiştir. 83.560 m² büyüklüğünde bir alanda lojistik ve depolama hizmeti sunmaktadır.

2006 yılında inşaatına başlanan Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul projelerinden biri olan İstanbul Sapphire 165.139 m² inşaat alanına sahiptir ve 261 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin ve Batı Avrupa’nın en yüksek binası olma özelliğini taşımaktadır.

2007 yılının Temmuz ayında temeli atılan Hikmet Kiler Fen Lisesi 2008 yılının Ağustos ayında açılmıştır.15.000 m² alan üzerinde inşa edilmiştir. Eğitim öğretim binası ve pansiyon binasından olmak üzere iki binadan oluşmaktadır.

2008 yılında yapımına başlanan Çınar Evler Sitesi 9 ve 10 katlı 5 bloktan meydana gelmektedir. Toplam 11.000 m² alan üzerinde kurulan Çınar Evlerde 40, 000 m² inşaat alanı bulunmaktadır.

Kiler Grubunun inşaat faaliyetleri 1994 yılında başlamış olmasına rağmen bu faaliyetler 2000 yılına kadar perakende şirketinin bünyesinde yürütülmüş olup, 2000 yılında inşaat faaliyetleri şu anki unvanı KLR İnşaat Ticaret Limited Şirketi (“KLR İnşaat”) olan tek bir şirket bünyesinde toplanmıştır. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığının başlangıcını oluşturan Şirket ise, “Kiler İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” unvanı ile kurularak 01.09.2005 tarihinde 563609-51191 sicil numarası ile İstanbul Ticaret Sicili Memurluğu nezdinde tescil edilmiştir ve bu tescil 06.09.2005 tarihinde ve 6383 sayılı TTSG ‘de ilan edilmiştir. Akabinde, Şirket unvanı 2006 yılında önce “Biskon İnşaat Anonim Şirketi” ve daha sonra da “Biskon Yapı Anonim Şirketi” olarak değişmiştir. Şirket, SPKn hükümlerine göre ve SPK’nun 08.02.2008 tarih ve 4/174 sayılı kararı ile GYO’ya dönüşmüş ve unvanı Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi” olarak değişmiştir.

Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 1.400.000.000 TL olup çıkarılmış sermayesi 124.000.000 TL’dir.

Şirket’in faaliyet konusu, esas sözleşmesinin “Şirketin Amacı ve Faaliyet Konusu” başlıklı 5. maddesinde belirtilmiş olup, aşağıda yer almaktadır.

Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmek ve esas olarak gayrimenkullere, gayrimenkullere dayalı sermaye piyasası araçlarına, gayrimenkul projelerine ve gayrimenkullere dayalı haklara yatırım yapmak üzere ve kayıtlı sermayeli olarak kurulmuş halka açık anonim ortaklıktır.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Emniyet Evleri Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No.1/1 Kat.7 Kağıthane İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.kilergyo.com
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
EREN BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST MALİ
BIST ANA
BIST TÜM
BIST TÜM-100
BIST GAYRİMENKUL YAT. ORT.
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIKLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

KLGYO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.