Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

KERVT Hisse Logo
KERVT Hisse Logo

KERVT Hisse

Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

KERVT Hisse Senedi


KERVT hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Türkiye’de perakende dondurulmuş gıda sektörünün ilk şirketi olan Kerevitaş Gıda Sanayi, 1970 yılında Bursa’nın Akçalar ilçesinde kuruldu. Öncelikli faaliyeti İskandinav ülkelerine canlı kerevit ihracatı olan Kerevitaş, ihracat yaptığı ülkelerden gelen istekler doğrultusunda 1980 yılında dondurulmuş meyve ve sebze üretimine ve ihracatına başladı.

1990 yılına gelindiğinde SuperFresh markası ile meyve-sebze, su ürünleri ve pizza çeşitleriyle Türkiye’de perakende pazarına giren ilk firma olan Kerevitaş, Türk tüketicisini, o zamanlar için son derece yenilikçi anlamlar taşıyan ‘dondurulmuş ürün kavramı’ ile tanıştırdı. Kerevitaş, birkaç yıl içinde sektörünün ilk dondurulmuş milföy ve börek çeşitlerini de ürün gamına ekledi. Kerevitaş bugün SuperFresh markasıyla perakende kanalındaki toplam 128 ürünüyle dondurulmuş gıda pazarının en zengin ürün gamına sahip şirketi konumunda.

1993 yılında ürün gamını genişleterek ton balığı konservesini pazara sunan Kerevitaş, 1994 yılında ‘ilk konserve mısır’ ile raflardaki yerini aldı. Ardından toprak ürünleri konservesi ve hazır yemek çeşitleri ile ürün gamını zenginleştirdi. Sektördeki yenilikçi tutumu, kalite ve hijyene verdiği önem Kerevitaş’ı ve markası SuperFresh’i sektörün jenerik markası haline getirdi. Diğer bir deyişle Türk tüketicisi dondurulmuş sebzelerden pizzaya, milföyden konserve mısıra kadar birçok ürünü ilk kez SuperFresh markası ile tattı.

Toplu tüketim ve perakende kanalında toplam 400’e yakın ürüne sahip olan Kerevitaş; üretimin hammadde seçiminden son tüketiciye ulaşana kadar her aşamasını titizlikle ele alır. Gerçekleştirdiği dünya standartlarında üretim ile Kerevitaş, BRC (British Retail Consortium), ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgelerini almaya hak kazanan şirketlerden biri. AIB (American Institute of Baking) tarafından yapılan denetimlerinden başarıyla geçen Kerevitaş, İyi Üretim Uygulamaları (GMP) ile dünya standartlarında olduğunu da kanıtladı.

Kerevitaş bugün, Bursa Akçalar’da 220.000 m²'lik bir sahada 62.000 m² kapalı alanda 5 ana işletmeden ( sebze-meyve, patates, unlu mamüller, ton balığı ve su ürünleri ) oluşan fabrikasında modern teknoloji ile üretim yapıyor. -18°C depolarda muhafaza edilen dondurulmuş ürünlerin dağıtımı 200’ün üzerinde araçla yapılıyor ve mağazalardaki yaklaşık 25.000 dolapla toplu tüketim ve perakendeye hizmet veriliyor. Genel Müdürlüğü İstanbul'da olan şirket, 1995 yılından bu yana halka açık bir şirket olarak faaliyet gösteriyor.

Kerevitaş’ın SuperFresh markalı ürünleri; yurtiçinde İstanbul Avrupa/Asya, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya illerindeki Bölge Müdürlükleri ve bölgelere bağlı 50 bayilik aracılığıyla tüketicileriyle buluşuyor. Kerevitaş’ın geniş ürün yelpazesine ait birçok ürünü Avrupa, Orta Doğu ve Amerika ülkeleri başta olmak üzere toplam 25 ülkeye ihraç ediliyor.

Vizyonumuz

Tüketicilerimizi, müşterilerimizi, çalışanlarımızı ve hissedarlarımızı her zaman memnun eden ve yüzünü güldüren lider bir gıda şirketi olmak.

Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

MisyonumUz

Tüketici, müşteri ve alışverişçilerine en pratik, en taze, en lezzetli ürünleri, sağlıklı ve güvenli değer zinciri ile sunan, lider ve yenilikçi marka olmak.

KEREVİTAŞ İLKELERİ

Müşteri Memnuniyeti: Müşterilerin ihtiyaçları ve isteklerini her zaman birinci sırada tutmak ve bu doğrultuda üretim yapmak.

Kalite: Ürünlerimizin tohumdan başlayarak, fabrikaya gelişine işlenip, son tüketicilerimize ulaşmasına kadar üretimin her aşamasını son derece titizlikle ele almak.

Lezzet: Ürünlerimizin her zaman üstün lezzete ve kaliteye sahip olmalarını sağlamak.

Teknoloji: Sektörün teknolojik gelişmelerini yakından takip etmek, yenilikçi ve atılımcı olmak.

Topluma Saygı: Toplum değerlerine, yasal mevzuatlara ve çevreye saygılı olmak.

Ürün Çeşitliliği: Pazarın ihtiyaçlarını ve tüketici eğilimlerini göz önünde bulundurarak tüketicilere yeni ürünler sunmak.

Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Kısıklı Mahallesi Yenişen Sokak Yıldız Holding B Blok Apt. No:8 B/1 Üsküdar İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.kerevitas.com.tr
Şirketin Süresi
99 yıl
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜNEY BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST TÜM
BIST SINAİ
BIST BURSA
BIST GIDA, İÇECEK
BIST YILDIZ
BIST 100-30
BIST 100
BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
Şirketin Sektörü
İMALAT
GIDA, İÇECEK VE TÜTÜN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 2

KERVT Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.