Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

KERVN Hisse Logo
KERVN Hisse Logo

KERVN Hisse

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

KERVN Hisse Senedi


KERVN hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.


Kervansaray Yatırım Holding Anonim Şirketi eski ticaret ünvanı olan Kervansaray Giyim Sanayi ve Tic. Anonim Şirketi adı ile temelleri 1950’li yıllarda bebek ve çocuk iç ve dış giyimi imal etme hedefi doğrultusunda İstanbul, Yeşildirek’te bir konfeksiyon atölyesi açması ile atılmıştır.

Konfeksiyon atölyesi zaman içerisinde modern bir tesis haline dönüşmüş ve 23 Ocak 1976 tarihinde Anonim Şirket statüsünü almıştır.

1980’li yıllarda yurt dışına ihracata başlayan şirket 1997 yılında kalitesini ISO 9002 kalite güvence sertifikası ile belgelemiştir.

Zamanla bebek ve çocuk giyim eşyası üretiminin yanı sıra kadın ve erkek dış giyim üretimine de başlamıştır.

Ağırlıklı 2007 yılında etkisini gösteren ve şirketin o dönemde içinde bulunduğu tekstil – konfeksiyon sektörünü ve mevcut müşterilerini etkisi altına alan global kriz nedeniyle şirket, 2008 yılında faaliyetlerini geçici olarak durdurmuştur.

Kervansaray Yatırım Holding Anonim Şirketi

01 Aralık 2009 tarihinde şirket sermayesinin %46’sı devredilmiş ve ana hissedar değişmiştir. Bu değişiklikle yeni yönetimin holdingleşme kararı çerçevesinde, 22 Ekim 2010 tarihinde şirket ünvanı KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG Anonim Şirketi olarak değişmiş ve ayrıca, kayıtlı sermaye sistemine geçilmiştir.

02 Aralık 2010 tarihinde yapılan genel kurul toplantısı ile şirketin amaç ve konusu holding faaliyet alanına uygun hale getirilmiştir.

Böylelikle; şirket holding olarak faaliyet göstermekte olup, faaliyet konusu, kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve idarelerine iştirak etmek, vereceği yatırım kararları doğrultusunda kaynakları kanalize etmek, yatırım, finansman, pazarlama, organizasyon ve yönetim konularında danışmanlık yapmaktır.

Şirket, holding olarak yeni amaçlarını gerçekleştirmek ve hedeflerine daha hızlı ulaşmak için 05 Nisan 2011 tarihinde sermayesinin %6, 97’si Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. Anonim Şirketi’ne devredilmiş ve şirketin ana hissedarı haline gelmiştir.

Şirketin Yönetim Kurulu Üyeliklerine Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. Anonim Şirketi’ni temsilen yeni yönetim kurulu üyeleri atanmış ve yeni yönetim kurulu oluşturulmuştur. 11 Nisan 2011 tarihinde şirketin kurucu hisseleri, Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San. Anonim Şirketi’ne devredilmiştir.

26 Eylül 2011 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı neticesinde tahsisli sermaye artırımı ile şirketin yönetim kontrolü Mintay Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne geçmiş ve şirket sermayesindeki %68, 95’lik payla ana hissedar konumuna gelmiştir.

Kervansaray Yatırım Holding Anonim Şirketi 2011 yılı sonlarında holding olarak ilk yatırımına, gömlek üretim ve ihracatı ile iştigal eden Mintay Dış Ticaret ve Tekstil San.Anonim Şirketi ile başlamıştır

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Ayazağa Mahallesi, Söğüt Sokak, Ağaoğlu Maslak 1453 T2 Blok Daire:2 Sarıyer / İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.kervansarayholding.com.tr
Şirketin Süresi
Şirket süresiz olarak kurulmuştur. Bu süre Sanayi ve Ticaret Bakanlığından izin almak ve ana sözleşmeyi değiştirmek suretiyle değiştirilebilir.
Bağımsız Denetim Kuruluşu
YEDİTEPE BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
HOLDİNGLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YAKIN İZLEME PAZARI

KERVN Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.