Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

KENT Hisse Logo
KENT Hisse Logo

KENT Hisse

Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

KENT Hisse Senedi


KENT hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Kraft Foods adı altında 1993 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmektedir. Kraft Gıda, Türkiye’de Marsa’nın %50 hissesini satın alarak Türkiye pazarına girdi. Marsa ile ortaklığının sona ermesiyle, 2002 yılında Kar gıdayı satın alarak tuzlu çerezler kategorisinde Türkiye’nin lider oyuncularından biri oldu.

Öte yandan, Cadbury Plc. 2002 yılında Kent Gıda Anonim Şirketi’yi satın alarak Türkiye pazarına girdi. Cadbury 2007 yılında Intergum’ı da satın alarak Türkiye’deki işlerini büyüttü.

Küresel olarak gerçekleşen bir operasyonla, 2010 yılında Kraft Foods, Cadbury’yi satın aldı. Kraft Foods böylece Türkiye’de Kent Gıda ve Intergum ürünlerini de bünyesine katmış oldu.

1 Ekim 2012 itibariyla küresel anlamda Kraft Foods , Kuzey Amerika’da bulunan temel gıda ürünleri işini bünyesinden ayırarak, şirket isimini Mondelez International olarak değiştirdi. Böylelikle dünya çapında ilk atıştırmalık yiyecekler şirketi kurulmuş oldu.

Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Türkiye, halihazırda Mondelez International’ın dünyadaki önemli pazarlarından biridir. 2018 net cirosu 872 Milyon TL olan Mondelez International Türkiye, Gebze’de 85.000 m2 kapalı alanı olan önemli bir üretim tesisine sahiptir.

Türkiye’de 1200 kadar personeli bulunan Mondelez International, işortakları üzerinden ayrıca yaklaşık 900 kişiye daha doğrudan istihdam sağlamaktadır. Dolayısıyla Türkiye’de Mondelez International 2100 kadar ailenin istihdam kapısı konumundadır.

Türkiye başarılı performansı sayesinde uluslararası düzeyde yönetici yetiştirmede hızla mesafe katetmektedir. Halihazırda Mondelez International global çatısı altında uluslararası görevlerde 30 kadar Türk yönetici görev yapmaktadır.

Şirket, Türkiye’deki yatırımlarını geçtiğimiz 20 sene zarfında istikrarlı ve düzenli biçimde arttırmıştır. Satınalma ve birleşmelere ilave olarak üretime yapılan yatırımlar sürmektedir. Gebze yerleşkesine kurulan sakız ve şeker fabrikası hem yeni bir yatırım sağlamış hem de ilave üretim kapasitesi oluşturmuştur.

Türkiye'de Mondelez International Kraft Gıda San. ve Tic. AŞ. adı altında faaliyet gösteren cips işini 2013 yılında Doğuş Çay’a satmıştır.

Mondelez International Türkiye'de faaliyetlerini Kent Gıda San. ve Tic. AŞ. tüzel kişiliği ile sürdürmektedir. 2014 yılından beri Kent Gıda, Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firması arasında yer almaktadır.

Kent Gıda Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Cumhuriyet Mah. 2253 Sok. No:11 Gebze 41400 KOCAELİ
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
[email protected]
Web Site Adresleri
www.kentgida.net
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST SINAİ
BIST GIDA, İÇECEK
BIST KOCAELİ
BIST TÜM-100
BIST ANA
BIST TÜM
Şirketin Sektörü
İMALAT
GIDA, İÇECEK VE TÜTÜN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

KENT Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.