Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

KATMR Hisse Logo
KATMR Hisse Logo

KATMR Hisse

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.

KATMR Hisse Senedi


KATMR hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1985 yılında kurulan , 30 yılı aşkın deneyimiyle Türkiye araç üstü ekipman sektörünün yenilikçi, öncü ve lider şirketi, Türk savunma sanayinin yeni gücüdür.

Araç üstü ekipman sektöründe elde ettiği uzun yılların birikim ve deneyimiyle savunma sektörüne de yönelen şirket, halen iki kulvarda birden faaliyet göstermektedir.

Tümü kalite belgeli 30’a yakın farklı araç üstü ekipman üretimiyle sektörünün en geniş ürün gamına sahip olan şirket, tek çatı altında anahtar teslim üretim yapmaktadır.

Ürün yelpazesi içinde İtfaiye Araçları, Çevre Araçları, Taşıma Araçları, Savunma Sanayine Yönelik Araçlar, İnşaat Sektörüne Yönelik Araçlar ve Özel Ürünlerin tasarım ve üretimi yer almaktadır.

Bu ürünler arasında, itfaiyelerden çöp araçlarına, vidanjörlerden kanal açma araçlarına, tankerlerden kurtarma araçlarına, damperlerden mobil bakım araçlarına, daha güvenli, temiz, yüksek insani standartlarda kolay bir yaşam için vazgeçilmez olan, farklı işlevlere sahip araç üstü ekipmanlar bulunmaktadır.

Katmerciler, ileri teknolojiye dayalı üretim kabiliyetiyle savunma sanayine yönelik ilk adımını toplumsal olaylara müdahale araçlarıyla (TOMA) atmış ve 2010 yılından itibaren TOMA üretimine başlamıştır.

Halen Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü kullanımında olan pek çok TOMA’da Katmerciler imzası bulunmaktadır.

Güçlü yerli savunma şirketleri olmadan güçlü bir ülke savunmasından söz edilemeyeceğine inanan şirket, TOMA üretiminin ardından, savunma sanayine yönelik çalışmalarını hızlandırmış Türk savunma sanayinde kendisine yer açmaya başlamıştır.

Milli Savunma Bakanlığından Tesis Güvenlik Belgesi alan Katmerciler, öncelikli olarak zırhlı tekerlekli araçlarla bu kulvarda yer almayı hedeflemektedir. TSK ve Emniyet kuvvetlerinin önemli ihtiyaçlarından olan, tamamen kendi Ar-Ge Merkezinde tasarlayıp geliştirdiği 4x4, balistik olarak güçlendirilmiş, mayına karşı yüksek korumalı, NATO standartlarında tekerlekli zırhlı araçlarla savunma sektörünün yeni ve dinamik gücü ve çözüm ortağıdır.

Katmerciler’in savunma sektörüne yönelik ürün gamı içerisinde ayrıca, zırhlı ADR’li akaryakıt tankeri, koruma kalkanı, zırhlı damper, uzaktan kumandalı zırhlı paletli ekskavatör, zırhlı lowbed treyler, zırhlı su tankeri, zırhlı damper, zırhlı kazıcı yükleyici iş makinesi, zırhlı otobüs, 4x4 zırhlı ambulans da bulunmaktadır.

Şirket uzun vadede 6x6, 8x8 zırhlı sistemlere uzanan geniş bir segmentte geliştireceği ürünlerle sektördeki konumunu güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Hem araç üstü ekipmanda hem savunma sektöründeki yenilikçi atılımlarında Proje ve Ar-Ge Departmanları, şirkete önemli rekabet avantajı sağlamaktadır.

Şirket, Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’ndan aldığı “Ar-Ge Üretim Merkezi” sertifikası ile güçlü bir Ar-Ge Merkezine sahiptir.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Savunma sektörüne yönelik tüm tasarım ve geliştirme çalışmaları da bu merkezde yürütülmektedir.

Katmerciler, araç üstü ekipman üretiminde Ford, BMC, Hyundai, Isuzu, Iveco, MAN, Mercedes, Mitsubishi, Renault, Scania, Volvo gibi kamyon üreticisi dünya otomotiv devlerinin üst yapı sağlayıcısı ve çözüm ortağı durumundadır.

Her siparişin yeni bir tasarımı gerekli kılabildiği sektörde, şirket geniş tasarım portföyü sayesinde, değişik marka ve tipte araçlar üzerine hızlı bir şekilde ekipman tasarlama ve üretebilme yeteneğine sahiptir.

Şirket, esnek üretim kabiliyeti, talebe hızlı cevap verebilmesi ve satış sonrası güven veren hizmetleriyle de öne çıkmaktadır.

Katmerciler, entegre ve modern üretim sistemine sahip olduğu İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 31 bin 500 metrekarelik arsa üzerinde 17 bin metrekaresi kapalı alandan oluşan kendisine ait tesislerde üretim yapmaktadır.

Şirket, savunma sanayine geçişle birlikte 2016 yılından itibaren Ankara’da da üretim tesisi kurmaya başlamıştır. Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde ilk aşmada 5 bin 400 metrekarelik alan üzerinde tesisin inşası tamamlanmış ve üretime hazır hale getirilmiştir.

Bu tesisin ardından 21 bin 600 metrekarelik arazi üzerine iki yeni fabrika daha inşa edilecek, böylece Ankara’daki tesislerin toplam alanı 27 bin metrekareye ulaşacaktır.

Ankara’daki tesisler esas olarak savunma sanayine yönelik üretim ve Ar-Ge Merkezi olarak faaliyet gösterecektir.

Doğrudan ve dolaylı olarak, ülke ekonomisine ve istihdamına önemli katkı sağlayan Katmerciler, ihracat odaklı bir şirket olarak araç üstü ekipman sektörünün uzun yıllardır en büyük ihracatçısıdır.

Bugüne kadar 50’yi aşkın ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. 1998 yılında Japonya ile ihracata başlayan Katmerciler’in ihracat ağı içinde Japonya’dan Mısır’a, Fransa’dan Nijerya’ya, Hindistan’dan Cezayir’e, Almanya’dan Katar ve Tayland’a, çok sayıda ülke yer almaktadır.

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı “İstanbul Sanayi Odası Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi (İSO500)”, en büyük ihracatçılarının yer aldığı Türkiye İhracatçılar Merkezi En Büyük 1000 İhracatçı (TİM1000)” ve Ege’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı “Ege Bölgesi Sanayi Odası En Büyük 100 Şirket (EBSO100)” listelerinin istikrarlı şirketidir.

Ege Bölgesi’nin ve İzmir’in en çok istihdam yaratan ve en çok vergi ödeyen şirketleri arasındadır.

Kasım 2010 tarihinden itibaren halka açık bir şirket olarak Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Attığı her adımda binlerce yatırımcısına karşı sorumluluklarının bilinciyle hareket eden, kurumsal vatandaşlık anlayışıyla yönetilen, açık ve şeffaf bir şirkettir.

Halka arz sonrası hazırladığı yıllık faaliyet raporlarıyla, Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (League of American Communications Professionals-LACP) tarafından düzenlenen ve uluslararası ölçekte “En İyi Faaliyet Raporlarının” belirlendiği yarışmada, katıldığı dört yılda çok sayıda ödül kazanmıştır.

İki kulvarda birden yürüyüşünü sürdüren Katmerciler, öncü ve yenilikçi yaklaşımı doğrultusunda, ileri teknolojinin sunduğu imkanları üretim süreçlerine en üst düzeyde aktararak yeni ürünlerle ürün gamını genişletmeyi, otomasyon sistemlerinin de desteğiyle ürün ve hizmet kalitesini daha da artırmayı, yurtiçi pazarın yanı sıra ihracat yaptığı ülkelerdeki konumunu daha da güçlendirmeyi öngörmektedir.

Tüm süreçlerinde kaliteyi ve müşteri memnuniyetini esas alan Katmerciler, kaliteden ödün vermeden iş yapma anlayışıyla çalışan bir şirket olarak satış sonrası servisleriyle de sektöründe fark yaratmaktadır.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
10032 Sokak NO:10 Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Çiğli / İzmir
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.katmerciler.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
AKSİS ULUSLARARASI BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST METAL EŞYA, MAKİNA
BIST TÜM-100
BIST ANA
BIST SINAİ
BIST İZMİR
BIST TÜM
Şirketin Sektörü
İMALAT
METAL EŞYA MAKİNE ELEKTRİKLİ CİHAZLAR VE ULAŞIM ARAÇLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

KATMR Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.