Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

KAREL Hisse Logo
KAREL Hisse Logo

KAREL Hisse

Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

KAREL Hisse Senedi


KAREL hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1986 yılında özgün tasarımlarıyla, Türkiye'de elektronik telefon santralı pazarını yaratmış, bu pazara PBX ürünleri kazandırmış ve Türkiye'nin haberleşme alanında elektro-mekanik sistemlerden elektronik haberleşme sistemlerine geçişinde öncü olmuştur. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan Karel, haberleşme elektroniği alanında Türkiye’nin en gelişmiş Ar-Ge’sine ve dünya standartlarında üretim tesis ve standartlarına sahiptir. Bugün Türkiye’nin 30’dan fazla ülkeye ürün ve teknoloji ihraç eden pazar lideri markasıdır. Dünyanın bilinen ve güvenilen kurumlarından Brand-Finance'ın hazırladığı "Türkiye'nin En Değerli 100 Markası" listesindeki markalardan biri olarak gösterilmektedir.

Karel Hakkında

Karel Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biridir. Yaklaşık 2000 çalışanı olan, halka açık ve şeffaf bir kurumsal yönetime sahip Karel'in başarısı telekomünikasyon gibi büyük Ar-Ge gücüne ve yatırıma ihtiyaç duyulan, az gelişmiş ülkelerin kullanıcı olarak bile bulunmadığı bir sektörde, gelişmiş ekonomilere sahip ülkelerin dünya devi üretici firmalarıyla rekabet ederek dünya ölçeğinde bir firma yaratması ile ölçülmektedir.

Tüm Uluslararası ve Ulusal Araştırma Kurumunu raporlarına göre PBX konusunda Türkiye’nin açık ara pazar lideridir. Bu gün 700 binden fazla işletme Karel santral kullanmaktadır. Türkiye’de işyeri haberleşme trafiğinin yaklaşık %50’si Karel sistemler üzerinden gerçekleşmektedir. Türkiye’nin en önemli Bilişim araştırması olan ve her yıl yayınlanan Bilişim 500 Araştırması sonuçlarına göre Türkiye PBX kategorisi ve Türkiye Merkezli Üretici kategorisi birincisi seçilmiştir. Uluslararası araştırma raporlarına göre Avrupa’nın en büyük 3, dünyanın en büyük 15 PBX üreticisinden biridir. 81 ilinde tamamında, 300’ü aşkın Yetkili Satıcı ve Servisiyle Türkiye’nin bu alanda en yüksek penetrasyona ve etkin dağıtım kanalına sahip şirketidir.

Karel, ana faaliyeti olan telekomünikasyon konusunda çeşitli teknoloji, özellik ve kapasitelerde kablolu ve kablosuz iletişim sistemleri geliştirmekte, üretmekte ve bu ürünleri yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda satmakta ve satış sonrası hizmet organizasyonlarını gerçekleştirmektedir. Başlıca ürünler, üstyapı sınıfında küçük, orta ve büyük kapasitelerde olmak üzere özel telefon santralları ve bunların çevre birimleri, IP çağrı merkezi, altyapı sınıfında ise kırsal alan santralları ve ara bağlantı santrallarıdır. Teknolojiyi yakından takip eden ve öncü olan Karel, en gelişmiş iletişim teknolojileri ile bunu pekiştirmiştir. Ayrıca Karel, görüntülü iletişim ve güvenlik sistemleri, hırsız alarm sistemleri, apartman konuşma sistemleri, bulut ve M2M pazarlarına yönelik ürün ve çözümlerin satış ve proje bazlı uygulamaları konusunda faaliyet göstermektedir. Karel ürünlerini yurtiçinde kendi yetkili satıcılarından oluşan dağıtım kanalı üzerinden, yurtdışında ise dağıtıcı firmalar üzerinden gerçekleştirmektedir. Karel, telekomünikasyon faaliyeti kapsamında bazı tamamlayıcı ürünlerin ithalatını da yapmaktadır. Karel, çeşitli yabancı firmalarla yürütmekte olduğu işbirlikleri sayesinde, iletişim altyapısı konusunda Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarına anahtar teslimi projeler de yürütmektedir.

İletişim çözümleri ile birlikte güvenlik sistemleri, apartman konuşma sistemleri, alarm sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, plaka tanıma sistemleri, araç altı görüntüleme sistemleri, IP DECT haberleşme sistemleri, hemşire çağrı sistemleri gibi farklı çözümlerin entegrasyon ve projelendirilmesiyle de sunduğu katma değeri arttırmaktadır.

Kurumsal Projeler Grubu ile, başta Türk Telekom, Turkcell, Vodafone gibi Telekom operatörleri olmak üzere, kurumsal müşterilere anahtar teslimi sistemler ve ürünler sunmaktadır. Karel, telekom operatörlerine ürün tedarikinin yanı sıra servis projelerinde de yer almakta, Türk Telekom ve Vodafone’a Türkiye genelinde 60 ilde saha bakım onarım hizmetleri vermektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü projeleri kapsamında bu güne kadar 40’ı aşkın yerde hizmete verilen Kent Güvenliği Yönetim Sistemleri (Mobese) kurmaktadır. Yine benzer kapsamda Savunma Sanayi Müsteşarlığı projesi altında İstanbul, İzmir, Bursa, Adana ve Gaziantep gibi büyük il merkezlerindeki Kent Güvenliği Yönetim Sistemlerinin montajı ve devreye alınması işleri Kurumsal Projeler Grubu tarafından gerçekleştirilmektedir. Yine bu grup tarafından BOTAŞ ve TEİAŞ’a anahtar teslimi fiber optik transmisyon sistemleri projeleri gerçekleştirilmektedir.

Karel, bir diğer faaliyet alanı olarak elektronik üretim servisleri (EMS) konusunda çalışmaktadır. Bu faaliyet kapsamında ağırlıklı olarak beyaz eşya ve savunma sanayiine yönelik elektronik devre tasarımıve üretimi yapılmaktadır. EMS Karel’in, Türkiye’de Arçelik, Beko, Airties, Aselsan, Havelsan, Roketsan yurtdışında Redring, Haceb gibi markalara, uluslar arası platformda, tasarımdan üretime kadar tüm süreçlerde hizmet verdiği ve rekabetçi olduğu bir faaliyet alanıdır. Pazarın en büyük ve deneyimli markalarından biri olan Karel’in önemli üstünlüklerinden biri askeri standartlar başta olmak üzere uluslararası standartları gerçekleyen, yüksek kalite ve teknolojiye sahip üretim yeteneği ve süreçleridir.

Karel, 15 yılı aşkın bir süredir savunma sanayinin ihtiyaçlarına dönük olarak ürünler ve çözümler üretmektedir. Askeri haberleşme sistemleriyle başlayan ürün gamı yıllar içinde askeri standartlarda elektronik kontrol kartları ve sistemleri, askeri sahra telefon santralları, gemi tipi telefon santralları, el tipi askeri bilgisayarlar, ataletsel navigazyon cihazları, askeri iç konuşma sistemleri gibi geniş bir yelpazeye yayılmıştır.

Karel hakkında kısaca...

Karel, telekom çözümleri, elektronik kontrol kartları tasarım ve üretimi, anahtar teslim projeler, savunma sanayine yönelik iletişim çözümleri alanlarında faaliyet gösteriyor.

Sadece Türkiye’de 700.000’i aşkın kurulu PBX(Telefon Santralı), 30’u aşkın ülkeye Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihracatı, dünyada 12 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Türkiye PBX Pazar lideri Karel, sektörünün “en değerli” markası.

Türkiye’nin En Değerli 100 Markası içerisinde.

Dünya’nın en büyük 15, Avrupa’nın en büyük 3 PBX üreticisinden biri.

Cirosunun ortalama %10’unu Ar-Ge’ye ayırıyor.

Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Yaklaşık 2000 çalışanı bulunuyor.

Ankara - Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.500 m² kapalı alana sahip dünyanın en gelişmiş üretim, kalite kontrol sistemlerinin kullanıldığı üretim tesislerine sahip.

Bilişim 500’de Türkiye Merkezli Bilişim Üreticisi kategori birincisi.

%100 yerli sermayeli Türk şirketi.

Karel, Türkiye'nin tasarımdan üretime tüm süreçlere sahip lider teknoloji şirketi.

İstanbul, Genel Müdürlük

0 212 355 48 00

Ankara Merkez Ofis

0 312 293 01 00

İzmir Bölge Müdürlüğü

0 232 445 55 55

Bursa Bölge Müdürlüğü

0 224 244 74 84

Antalya Bölge Müdürlüğü

0 242 323 13 13

Van Bölge Müdürlüğü

0 432 214 00 30Karel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Kore Şehitleri Cad. Yüzbaşı Kaya Aldoğan Sok. No:16 34394 Zincirlikuyu - Şişli / İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.karel.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
BDO DENET BAĞIMSIZ DENETİM VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST ANKARA
BIST 100-30
BIST BİLİŞİM
BIST TEKNOLOJİ
BIST YILDIZ
BIST 100
BIST TÜM
Şirketin Sektörü
TEKNOLOJİ
BİLİŞİM
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 2

KAREL Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.