Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

IZTAR Hisse Logo
IZTAR Hisse Logo

IZTAR Hisse

İz Hayvancılık Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.

IZTAR Hisse Senedi


IZTAR hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
İz Hayvancılık Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.

İz Hayvancılık Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.


İz Hayvancılık Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, Toplumun sağlıklı beslenme gereksinimlerini yeterli nicelik ve nitelikte, ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan sürdürülebilir yollarla karşılayabilen, biyolojik çeşitliliğini koruyan ve toplumsal yarara dönüştürebilen, ekonomik, ekolojik ve sosyal açıdan sürdürülebilir, verimliliği artan tarım ve tarımsal sanayinin de katkısıyla, uluslararası alanda rekabet edebilen gelişmiş bir Şirket olmaktır.

Misyonumuz

Türk çiftçisine ‘’örnek olalım’’ ilkesinden hareketle tarım sektörüne yönelik hedeflerini gerçekleştirmede insan sağlığından ödün vermeden üretmek ve ürettirmek misyonumuzdur.

Hakkımızda

Şirket, 2010 yılında İstanbul‘da kurulmuştur.Şirket’in ana amacı tarım ve hayvancılık faaliyelerinde bulunmaktır.Tarımsal alanda hali hazırda proje çalışmalarının yürütüldüğü meyve ve sertifikalı fidan üretimi yatırımı planlamaktadır.

Hayvancılık alanındaki ilk işletmesini 2010 yılında Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesinde yapmıştır.

İşletme 720 sağmal ve 1000 baş hayvan kapasitesi ile kurulmuştur.Şirket ortakları Avrupa ve Amerika’da bulunan bir çok söz sahibi işletmelerde yapmış oldukları araştırmalar sonucu elde ettiği bilgi birikimlerden yola çıkarak Türkiye’deki hayvancılık işletmelerinin hali hazırda küçük aile işletmeleri olarak kaldığını ve büyümelerinin mümkün olmadığını görmüşlerdir.

İz Hayvancılık Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret Anonim Şirketi

Türkiye de birim hayvandan elde edilen süt verimleri gelişmiş ülkelerin hala yarısı kadardır.Dağınık yapıda çok sayıda küçük işletmeler veya aile işletmeleri bulunmaktadır.

İşletme başına düşen hayvan sayısı çok düşüktür, dolayısıyla birçoğu pazara dönük ekonomik üretim yapamamakta, kaliteli sütün üretilmesinde sıkıntılar yaşanmaktadır.

Türkiye ‘de çiğ sütün yaklaşık %50’si sanayiye aktarılmakta, bunun da büyük bir kısmını ilkel şartlarda üretim yapan işletmeler işlemektedir. Sütün birçok küçük ölçekli ve dağınık işletmeden toplanması sanayicilerin maliyetlerini artırmakta ve bu da tüketici fiyatlarına yansımaktadır, dolayısıyla oluşan fiyatlar gelir seviyesi düşük tüketicilerin alım gücünü zorlamaktadır.

Türkiye’nin beslenme ihtiyacında büyük önem taşıyan süt ve süt ürünlerinin üretilmesi için gerekli olan, protein ve yağ değerleri yüksek, kaliteli ve sıhhi çiğ süt üretimini gerçekleştirerek sağlıklı nesillerin yetişmesine destek olmak,

Hayvancılık sektöründe mümkün olan en gelişmiş teknolojik sistemleri işimize adapte ederek yüksek verimlilikte düşük maliyetli süt ve süt ürünlerinin halkımıza ulaşmasını sağlamak,

Türkiye’nin ihtiyacı olan, genetik açıdan verimliliği yüksek büyükbaş hayvan ırkının yetişmesine ve ülke geneline yayılmasına katkı sağlamak,

Hayvancılık sektöründe faaliyet gösterecek; eğitimli, bilgili, tecrübeli ve başarılı insan gücünün yetişmesine katkı sağlamak,

İşletmemizde ilk Amerika dan ithal edilen sağmal hayvanlar ile birlikte tüm doğan hayvanların pedigri kayıtları tutulmaktadır.

İşletmemizde gebe bırakılan hayvanların suni dölleme yoluyla gebe bırakılma ve safi ırk elde etmek adına eşleştirme ve senkranizasyon programı uygulanmaktadır.

Eşletirme programı bir işletmenin geleceğini belirlemesidir.

İz Hayvancılık Tarım ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
OtakçılarCad. No:78 1.Kat D Blok No:38 Eyüp/İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
[email protected]
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
BİRLEŞİM BAĞIMSIZ DENETİM VE YMM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST KOBI SANAYİ
BIST TÜM-100
BIST GiP
BIST TÜM
BIST SINAİ
Şirketin Sektörü
TARIM, ORMANCILIK VE BALIKÇILIK
TARIM VE HAYVANCILIK AVCILIK VE İLGİLİ HİZMET FAALİYETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
GELİŞEN İŞLETMELER PAZARI

IZTAR Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.