Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

IHLAS Hisse Senedi


IHLAS hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
İhlas Holding A.Ş.

İhlas Holding A.Ş.


İhlas Holding A.Ş , Türkiye’nin en önemli gruplarından biri olan İhlas Grubu; 30 şirketi, 2.623 çalışanıyla ülke çapında geniş bir etkinliğe sahiptir. Kültürel hizmetleriyle de ön plana çıkan İhlas Grubu, ülke çapında bir etkinliğe sahiptir.

1970 yılında Türkiye Gazetesi’nin kurulmasıyla temelleri atılan İhlas Grubu, 1978 yılında gazetenin elden dağıtılmasıyla birlikte, pazarlama faaliyetlerine de başlamıştır. 1981 yılında kendi matbaa tesislerini kuran Türkiye Gazetesi, kendi baskılarını gerçekleştirmenin yanı sıra farklı baskı işleri ile de yayın yelpazesini genişletmiştir.

Gazete dağıtımının yanı sıra pek çok ürünü de portföyüne ekleyerek büyüyen İhlas Holding’in pazarlama organizasyonu, binlerce tüketiciye yüz yüze ürün tanıtımı yapan yaygın bir pazarlama ağına dönüşmüştür.

İhlas Grubu, 1989 yılında İhlas Yuva Evleri projesi ile inşaat sektöründe faaliyet göstermeye başlamıştır.

Kurumsal gelişimine devam eden Grup, 1990 yılında İhlas Ev Aletleri şirketini kurarak elektronik cihaz ve ev aletleri üretimine; 1991 yılında ise Türkiye Gazetesi Hastanesi’ni kurarak sağlık hizmetleri sektörüne adımını atmıştır.

Medya sektöründe köklü deneyim

1990’lı yıllarda tiraj rekorları kıran Türkiye Gazetesi, aynı dönemde İngiltere ve Amerika’da dağıtılmaya, ardından Almanya’da da basılmaya başlanmıştır. Grup, habercilikte elde ettiği bu başarılı deneyimi farklı mecralarda değerlendirmek üzere 1993 yılında İhlas Haber Ajansı’nı, TGRT FM radyosunu ve TGRT programlı televizyon kanalını kurmuştur.

İhlas Grubu, gelişim sürecini daha sağlam adımlarla yürütmek adına 1993 yılında, şirketlerini Holding çatısı altında birleştirmiştir. Yeni yatırım stratejileri doğrultusunda 1995 yılında Kuzuluk Kaplıca Evleri ile devremülk inşaatına başlayan Grup, aynı dönemde internet sağlayıcılığı, finans, gıda, taşımacılık ve sigortacılık sektörlerinde de hizmet vermeye başlamıştır. İhlas Grubu, toplumsal sorumluluk bilinciyle eğitim alanında da hizmet vermeyi hedeflemiş ve 1996 yılında İhlas Koleji’ni kurmuştur.

Enerji sektöründeki liberalleşme sürecine eş zamanlı olarak, 1997-98 döneminde ihalelere katılmış; daha sonraki yıllarda metalik madenler, kömür ve endüstriyel ham maddeler gibi pek çok yeraltı kaynağını ekonomiye kazandırabilmek amacıyla lisanslar almıştır.

2000’li yıllarda, Grup şirketleri arasında sinerji oluşturabilmek ve hizmet verdiği alanlarda uzmanlaşmaya gidebilmek amacıyla Holding bünyesinde grup yapılanmalarına gidilmiştir.

İhlas Holding Anonim Şirketi

2003’te İhlas Yayın Holding kurularak; gazetecilik, haber ajansı, televizyonculuk ve radyo haberciliğinin yanı sıra dergi yayıncılığı, medya planlama ve dijital yayıncılık alanlarında da faaliyet gösterilmeye başlanmıştır.

2004 yılında ise tematik bir kanal olan TGRT Haber TV kurulmuştur. İki yıl sonra geniş bir konu yelpazesiyle programlı yayıncılık yapan TGRT TV satılmış ve TGRT Haber TV ile sadece haber yayıncılığında ilerleme kararı alınmıştır.

İnşaat sektöründe geniş yelpazeli uzmanlık

2004 yılında, yayıncılıktaki gelişmelere eş zamanlı olarak Yalova ilinin Armutlu ilçesinde 362 bin m2’lik alan üzerine, Armutlu Devremülk Tatil Köyü inşa edilmiştir.

Grup, inşaat yatırımlarına Kristalşehir ve Bizim Evler projeleri ile devam etmekle birlikte, Güzelce ve Beylikdüzü bölgesinde de konut ve iş yeri inşaatının çalışmalarına devam etmektedir. Yalova’da 62.775 metrekarelik arsa üzerinde, hasılat paylaşımı ile 450 adet apart ünite, 1 adet kür merkezi, 1 adet de idare binası inşaatı müteahhit firma tarafından tamamlanmış ve İhlas Holding’e teslim edilmiştir.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden İhlas Grubu, 2017 yılında Beylikdüzü Yakuplu ilçesinde 61.705 m2 arsa üzerinde Marmara Evleri 4 Projesi’ne ve İstanbul Avcılar, Ispartakule’de Bizimevler 8 Projesi’ne başlamıştır.

2010 yılında İhlas İnşaat Holding çatısı altında birleştirilen inşaat çalışmaları kapsamında bugüne kadar iş merkezleri, devremülkler, televizyon stüdyoları, eğitim kompleksleri ve siteler de dâhil olmak üzere, projelendirilen 23.067 konut ve iş yeri inşaatının 19.393’ü tamamlanmış, 3.674’ünün inşaatı ise devam etmektedir.

Pazarlama alanlarında artış

İhlas Grubu, elektronik ev aletleri ile başladığı üretim faaliyetlerine süreç içerisinde gıda ile yemek üretimini de eklemiştir.

Sağlıktan eğitime sosyal sorumluluk yatırımları

İhlas Holding, eğitim ve sağlık alanındaki faaliyetlerinde sosyal bir misyon üstlenmiştir. Ülkemizin köklü sağlık kurumu Türkiye Gazetesi Hastanesi’nde; sağlık sorunlarına tıbbi çözümler kadar, moral yönünden de takviyeli çözümler sağlayabilen bir yaklaşımla, aile sıcaklığını ve ev konforunu hissettiren özel ve etik bir sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Anaokulundan lise düzeyine kadar her kademede eğitim veren İhlas Eğitim Kurumları’nda toplumsal değerleri özümsemiş, günümüz bilgi ve teknoloji çağının koşullarını dikkate alan, iş ve günlük yaşamda pratiğe dönüştürülebilen bir eğitim-öğretim sistemi esas alınmaktadır.

İhlas Holding A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
MERKEZ MAHALLESİ 29 EKİM CADDESİ İHLAS PLAZA NO:11 B/21 YENİBOSNA-BAHÇELİEVLER/İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.ihlas.com.tr
Şirketin Süresi
Şirketin süresi sınırsızdır.
Bağımsız Denetim Kuruluşu
İRFAN BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST HOLDİNG VE YATIRIM
BIST TÜM
BIST MALİ
BIST KURUMSAL YÖNETİM
BIST TÜM-100
BIST İSTANBUL
BIST ANA
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
HOLDİNGLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

IHLAS Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.