Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

IEYHO Hisse Logo
IEYHO Hisse Logo

IEYHO Hisse

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.

IEYHO Hisse Senedi


IEYHO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.


Işıklar Enerji ve Yapı Holding Anonim Şirketi, Metemteks Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi unvanı ile 1982 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, faaliyetlerine polyester iplik ticareti ile başlamıştır.

1993 yılından itibaren polyester iplik sektöründe faaliyetlerine üretici firma olarak devam etmiştir.

Şirket 2005 yılında halka açılarak İMKB’de işlem görmeye başlamıştır.

Şirket yönetiminin enerji yatırımlarına ağırlık vererek Şirketi bir enerji şirketine dönüştürme kararı doğrultusunda, 2008 yılında esas sözleşmesinin amaç ve konu maddesi buna uygun olarak değiştirilmiş yine aynı kapsamda 2010 yılında ticaret unvanına “enerji” ibaresi eklenerek yeni ticaret unvanı Metem Enerji ve Tekstil Sanayi Anonim Şirketi olmuştur.

Işıklar Enerji ve Yapı Holding Anonim Şirketi

2011 yılında Şirketin hakim ortalık yapısı değişmiş, Türkiye’nin en köklü ve önde gelen sanayi kuruluşlarından Işıklar Holding Anonim Şirketi hakim ortak konumuna gelmiştir.

2011 yılında Şirket, Işıklar Grubunun diğer şirketlerinden Işıklar Yapı Holding Anonim Şirketi ve Işıklar Yapı Kültürü Etkinlikleri ve Yayıncılık Anonim Şirketi ile devralma yolu ile birleşerek sermayesini 112.031.689 TL’ne yükseltmiştir.

Bu birleşme sonucunda Türkiye’nin lider tuğla üreticilerinden Işıklar İnşaat Malzemeleri San. Anonim Şirketi bünyesine katılmıştır.

Yine aynı yıl içerisinde sermayesinin tamamı kendisine ait olan Metemteks Sentetik İplik San.ve Tic. Anonim Şirketi unvanı ile bir şirket kurarak iplik üretimi tesisleri bu şirkete kiralamıştır.

Faaliyet konusunda yapılan bu değişikliklere paralel olarak 07.02.2012 tarihli genel kurulda Şirket’in ana faaliyet konusu Holding şeklinde yapılanmasına uygun hale getirilmiş ve ticaret unvanı Işıklar Enerji ve Yapı Holding Anonim Şirketi olarak değiştirilmiştir.

Şirket 2014 yılında, 27.08.2014 tarihli Genel Kurul kararı ile Işıklar Grubunun BİST’de işlem gören bir diğer Holding şirketi Işıklar Yatırım Holding Anonim Şirketi ile devralma yoluyla birleştirilmiş bu birleşme sonucunda sermayesi 286 Milyon TL’ne yükselirken, bünyesine Işıklar Ambalaj, USAŞ gibi grubun önemli şirketleri dahil olmuştur.

2017 yılında bağlı ortaklığı Usaş Yatırımlar Holding Anonim Şirketi ile devralma yoluyla birleşmiş ve sermayesini 543 Milyon TL’ne yükseltmiştir.

Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ
Elektronik Posta Adresleri
Web Site Adresleri
www.isiklarenerjiyapiholding.com.tr
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
BİRLEŞİK EKOL BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST MALİ
BIST TÜM-100
BIST ANA
BIST HOLDİNG VE YATIRIM
BIST İSTANBUL
BIST TÜM
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
HOLDİNGLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

IEYHO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.