Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

HALKB Hisse Senedi


HALKB hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Türkiye Halk Bankası

Türkiye Halk Bankası


1933 yılında kurulan Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketi, bankacılık alanında hizmet vermektedir. 1992 yılında bütün aktif ve pasifleriyle birlikte Türkiye Öğretmenler Bankası T.Anonim Şirketi (Töbank), borç, alacak, mevduat ve taahhütleriyle de 1993 yılında Sümerbank ve 1998 yılında Etibank devr alan Halk Bankası, 2000 yılına gelindiğinde, kamu bankalarının; çağdaş bankacılığın ve uluslararası rekabetin gereklerine göre çalışmalarını ve özelleştirmeye hazırlanmalarını sağlayacak şekilde yeniden yapılanmaya girmiştir.

2001 yılında Emlak Bankası faaliyetlerini yürütemediği gerekçesiyle önce T.C. Ziraat Bankası Anonim Şirketi’ye devredilmiş, daha sonra Emlak bankasının 96 şubesi ise, personeli ve bilançosuyla birlikte T.C. Ziraat Bankası Anonim Şirketi’den T. Halk Bankası Anonim Şirketi’ye devredilmiştir. 2004 yılının ikinci yarısında Pamukbank T.Anonim Şirketi, T. Halk Bankası Anonim Şirketi’ye devredilmiş, devir işlemleri ise.2004 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Halk Bankası’nın KOBI Girişim Sermayesi ve Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’de Demir – Halk Bank (Nederland) N.V.’de, BKM Bankalararası Kart Merkezi Anonim Şirketi’de, KKB Kredi Kayıt Bürosu ve Türk P&I Sigorta Anonim Şirketi’de iştirakleri bulunmaktadır.

Türkiye Halk Bankası

HALKB işlem kodu ile Borsa İstanbul’da (BIST) işlem gören Halk Bankası’nın ana faaliyet konusu bankacılıktır. Halk Bankası, mali kuruluşlar, bankalar ve özel finans kurumları sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Halk Bankası, Borsa İstanbul’da BIST TÜM / BIST MALİ / BIST KURUMSAL YÖNETİM / BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ENDEKSİ / BIST 100 / BIST BANKA / BIST YILDIZ / BIST TEMETTÜ / BIST 30 / BIST 50 endekslerine dahildir.

Türkiye Halk Bankası Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Elektronik Posta Adresleri
Web Site Adresleri
Şirketin Süresi
Bağımsız Denetim Kuruluşu
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar

HALKB Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.