Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

GRNYO Hisse Logo
GRNYO Hisse Logo

GRNYO Hisse

Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş.

GRNYO Hisse Senedi


GRNYO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş.


Garanti Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi 9 Temmuz 1996 tarihinde tescil edilerek 250.000 TL sermaye ile İstanbul’da kurulmuştur.

Şirketin amacı, ilgili mevzuatla belirlenmiş ilke ve kurallar çerçevesinde menkul kıymetlerini satın aldığı ortaklıkların sermaye ve yönetimlerine hakim olmamak kaydıyla sermaye piyasası araçları ile ulusal ve uluslararası borsalarda veya borsa dışı organize piyasalarda işlem gören altın ve diğer kıymetli madenler portföyü işletmektir.

Garanti Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi bu amaç dahilinde;

a) Ortaklık portföyünü oluşturur, yönetir ve gereğinde portföyde değişiklikler yapar,

Garanti Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi

b) Portföy çeşitlemesiyle yatırım riskini, faaliyet alanlarına ve ortaklık durumlarına göre en aza indirecek bir biçimde dağıtır,

c) Menkul kıymetlere, mali piyasa ve kurumlara, ortaklıklara ilişkin gelişmeleri sürekli izler ve portföy yönetimiyle ilgili gerekli önlemleri alır,

d) Portföyün değerini korumaya ve artırmaya yönelik araştırmalar yapar.

Garanti Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’nin hisseleri Kasım 1996’da %80 oranında halka arz edilmiş olup 30 Eylül 2018 tarihi itibariyle %99, 70’i Borsa İstanbul Anonim Şirketi'de (“BIST”) işlem görmektedir.

Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş’nin merkezi İstanbul’dadır, 30 Eylül 2018 tarihi itibariyle çalışan sayısı 9’dur. Şirketin kayıtlı sermayesi 100.000.000 TL, 26 Haziran 2019 tarihinde tescil edilmiş çıkarılmış sermayesi 35.000.000 TL'dir.

Şirketimiz GRNYO kodu ile işlem görmekte olup dahil olduğu endeksler BIST TÜM(XUTUM) / -BIST KURUMSAL YÖNETİM (XKURY)/ -BIST MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIĞI(XYORT) endeksleridir.

Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Maslak Mah. Atatürk Oto Sanayi, 55. Sokak 42 Maslak No:2 A Blok D:270 (A1207) 34485 Sarıyer- İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.gyo.com.tr
Şirketin Süresi
Süresizdir.
Bağımsız Denetim Kuruluşu
KPMG BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST MENKUL KIYM Y.O.
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
MENKUL KIYMET YATIRIM ORTAKLIKLARI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

GRNYO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.