Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

GLYHO Hisse Senedi


GLYHO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Global Yatırım Holding A.Ş.

Global Yatırım Holding A.Ş.


Global Yatırım Holding (GYH) faaliyet gösterdiği alanlarda yatırımlarını çeşitlendiren, aktif yatırım stratejileriyle hisse değerini en üst düzeye taşıma odaklı bir yatırım holdingdir. Grup kuruluş yılı olan 1990 yılından bu yana gelişmekte olan sektörlere ve geleneksel bankacılık dışı finansal hizmet sağlayıcı kurumlara yönelik ilgisiyle, dinamik bir yatırım aracına dönüşmüştür. Mevcut varlık portföyü, ilk hamle avantajlarıyla büyüme potansiyeli yüksek sektörler arasında yer alan ticari ve kruvaziyer liman işletmeciliği, elektrik üretimi, sıkıştırılmış doğalgaz satış ve dağıtımı, madencilik, gayrimenkul ve finansal hizmetleri içeriyor.

"GLYHO" koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

STRATEJİK SEKTÖRLERİMİZE ODAKLANDIK

GYH yeni iş stratejisini odaklandığı belirli iş kollarına yoğunlaşarak büyümek olarak belirledi. Kaynaklarınızı, yüksek derecede önem taşıyan ve yakın gelecekte büyüme potansiyeli yüksek olan liman işletmeciliği, yenilenebilir ve temiz enerji ve varlık yönetimi sektörlerinde daha verimli bir şekilde kullanarak hızla büyümeye devam etmeyi hedefliyor.

Odaklandığı stratejik iş kollarında büyümek.

Yeni iş alanlarında fırsatları takip etmek.

Global ölçekte ve birinci sınıf varlıklar oluşturmak (Dünyanın dört bir yanındaki kruvaziyer liman endüstrisini konsolide etmek).

Liman işletmeciliği, temiz enerji ve varlık yönetimi projelerine odaklı ulusal ve uluslararası şirketler yaratmak.

Liman İşletmeciliği: Başta Amerika ve Asya kıtasında yeni liman satın alımları ile hızla inorganik büyümeye devam ederken mevcut limanlarda gelirleri arttırarak organik büyüme sağlamak.

Temiz Enerji: Uzun vadeli, cazip, garantili tarifeler aracılığıyla yenilikçi yeşil enerji çözümleri geliştirmek.

Varlık Yönetimi: Stratejik ortağımız Centricus ile varlık yönetiminde lider konuma ulaşmak.

GRUBUN BULUNDUĞU 4 ANA İŞ KOLU

LİMAN İŞLETMECİLİĞİ

Global Ports Holding Plc (GPH), 13 ülkede ikisi ticari olmak üzere 21 liman ile dünyanın en büyük kruvaziyer limanı işletmecisi.

Yıllık yaklaşık 14 milyon* yolcuya ile Akdeniz’de lider pazar payı ve Karayipler ve Asya’ya giriş.

2017 yılında Londra Borsası’nda arz.

Portföyümüz:

Karayipler: Nassau Yolcu Limanı, Antigua Yolcu Limanı, Havana Yolcu Limanı

Adriyatik: Bar Yolcu Limanı & Port of Adria (ticari), Ravenna Yolcu Limanı, Venedik Yolcu Limanı, Zadar Yolcu Limanı

Batı Akdeniz: Lizbon Yolcu Limanı, Barselona Yolcu Limanı, Cagliari Yolcu Limanı, Katanya Yolcu Limanı, Valetta Yolcu Limanı, Malaga Yolcu Limanı, La Goulette Yolcu Limanı

Global Yatırım Holding Anonim Şirketi

Doğu Akdeniz: Antalya Yolcu Limanı & Port Akdeniz (ticari), Bodrum Yolcu Limanı, Ege Port, Kuşadası

Asya: Singapur Yolcu Limanı, Ha Long Yolcu Limanı

GPH'in 2020 yılında hizmet vereceği yolcu sayısının yaklaşık 14 milyona çıkması beklenmektedir.

ELEKTRİK ÜRETİMİ\GAZ\MADENCİLİK

Elektrik Üretimi:

54, 1 MW kapasiteli ko/tri-jenerasyon sistemleri.

Üç tesiste 29, 2 MW kurulu güçte biyokütle enerji santrali.

Geliştirme aşamasında ve 9 MW** kısmi devreye alınan, toplamda 14 MW’lık 2 güneş enerjisi santrali.

GYH ilk güneş enerjisi santralini devreye aldı. Ra Güneş, Mardin’de yatırımını gerçekleştirdiği 9 MW’lık (10, 8 MWp) santralin kısmı geçici kabulünü tamamladı.

Gaz:

İstasyon alt yapısı ve toptan satış bakımından Türkiye taşımalı doğal gaz pazarında (CNG: Sıkıştırılmış Doğal Gaz / LNG: Sıvılaştırılmış Doğal Gaz) yaklaşık yüzde 20 pazar payı ile önde gelen oyuncularından.

Madencilik:

Yaklaşık 1, 5 milyon tonluk hacmiyle endüstriyel mineraller kategorisinde Türkiye’nin önde gelen oyuncuları arasında.

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletilmesi.

Konsolide toplam brüt kiralanabilir alan: 83.751 m2

Perakende sektörü brüt kiralanabilir alan: 62.456 m2

Diğer kiralanabilir alan: 21.295 m2

FİNANS

Portföy Yönetimi

Yenilikçi ürün portföyü ile yerli, yabancı, bireysel ve kurumsal yatırımcılara hizmet veren lider bağımsız varlık yönetimi şirketleri, Mayıs 2019’da Actus Portföy Yönetimi ile İstanbul Portföy Türkiye’nin en büyük yerli bağımsız portföy yönetim şirketini oluşturmak üzere birleşme kararı aldı.

Aracılık Faaliyetleri:

Uluslararası ve yerli yatırımcılara menkul değerler, portföy yönetimi ve türev ürünlerin alım satım hizmetleri sunan, Türkiye'nin önde gelen bağımsız aracı kurumlarından biri.

Global Yatırım Holding A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
RIHTIM CADDESİ NO: 51 KARAKÖY/ İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.globalyatirim.com.tr
Şirketin Süresi
ŞİRKET SÜRESİZ OLARAK KURULMUŞTUR.
Bağımsız Denetim Kuruluşu
KPMG BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST MALİ
BIST TÜM
BIST KURUMSAL YÖNETİM
BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
BIST 100-30
BIST HOLDİNG VE YATIRIM
BIST 100
BIST İSTANBUL
BIST YILDIZ
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
HOLDİNGLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 2
KESİN ALIM SATIM PAZARI-(NİTELİKLİ YATIRIMCILAR ARASINDA)

GLYHO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.