Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

EUHOL Hisse Senedi


EUHOL hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Euro Yatırım Holding A.Ş.

Euro Yatırım Holding A.Ş.


Euro Yatırım Holding Anonim Şirketi, 18 yılı aşan yolculuğunda 1996 yılında kurulan Yurt Menkul Kıymetler Anonim Şirketi, Euro Grup bünyesinde 2001 yılında Tasarruf Mevduatı ve Sigorta Fonundan tamamı satın alınmış ve Lider Şirket olarak finans sektöründe Yatırım Kuruluşu olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Emin adımlarla ilerleyen ve farkındalık yaratan şirketimizin ismi 2003 yılında Euro Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi olarak değişmiş olup bu tarih itibariyle Sermaye Piyasalarında Yatırım Kuruluşu olarak ve 6 farklı yetki belgesini alarak müşterilerine Şubeleri ve Genel Merkezi üzerinden hizmet vermeye başlamıştır. Şirketimiz Yatırım Kuruluşu olarak yetki belgeleri çerçevesinde, türev araçlar ile hisse senedi ve tahvil-bono alım satımı, repo ve ters repo işlemi, kredili menkul kıymet alım satım hizmeti, halka arz, portföy yönetimi ve yatırım danışmanlığı alanlarında finansal hizmetler sunmaktadır.

Emin ve sağlam adımlarla ilerleyen Lider şirket Euro Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi 2010 yılında Borsa İstanbul’a (İMKB) kote olarak %99 oranda başarı ile halka açmış, 2012 yılında ise sermayesini 60.000.000 TL’ ye çıkarmıştır. Sermaye artışı ile şirketin sermaye yeterliliği sektör ortalamasının oldukça üzerine çıkmıştır.

Büyüme stratejisi çerçevesinde 2007 yılında şirketimiz Euro Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı A.Ş’yi, 2008 yılında Euro Trend Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi ve 2011 yılında Euro Kapital Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi’yi kurup kademeli olarak sermayelerini artırmış Borsa’da halka açarak şirketlerine istikrarlı ve güven verici bir itibar kazandırmıştır.

Euro Yatırım Holding Anonim Şirketi

Güvenilir ve sağlam adımlarla ilerleyen, yatırımlarıyla finans sektöründe öncü şirketler arasına giren şirketimiz sektördeki yatırımlarına, 2010 yılında bünyesine Euro Portföy Yönetimi Anonim Şirketi‘yi katarak devam etmiştir. Şirket Hem bireysel hem kurumsal müşteri kitlesine portföy yönetimi hizmeti vermektedir. Ayrıca Grup şirketleri içerisinde bir sinerji yaratılmıştır, şirketlere ait yaklaşık 120.000.000 TL üzeri fon Portföy Yönetim Şirketimiz tarafından yönetilmektedir.

2010 yılında KKTC yasalarınca Lefkoşe’de kurulan Eurocity Insurance Co. Ltd. Euro Grup şirketler bünyesine katılmıştır. Şirket elementer branşlarda faaliyet göstermektedir.

Aynı yıl şirketimizin iştiraki olarak Almanya’ da satın aldığımız mevduat bankası statüsünde faaliyet gösteren Eurocity Bank A.G.‘yi Euro Grup bünyesine katarak finans sektöründe Bankacılık alanında da faaliyet göstermeye başlamış çıtasını daha da yükseltmiştir. Bankanın güçlü potansiyeli sermayesi yeterli seviyede yükseltilerek daha üst seviyeye taşınmıştır.

Kuruluşundan itibaren yeniliklerle gelişen ve bünyesinde global yatırımlarıyla finans sektöründe birçok faaliyeti içeren Euro Grup, kesin ve emin çizgilerle hedeflerine doğru kararlılıkla ilerlemektedir. Güçlü finansal pozisyon, güçlü denetim ve sermaye güçlenmesini beraberinde getiren Borsaya entegrasyon ve profesyonel yapısı ile finans sektöründe emin adımlarla büyüme stratejimizi her geçen gün daha da ileri taşımak ve yatırımlarımızı geniş bir perspektif ile devam ettirmek amacıyla 2014 yılı itibariyle statü değişimine ihtiyaç duyulmuştur.

Bu çerçevede Euro Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi kısmi bölünme yöntemi ile 31.06.2014 tarih itibariyle faaliyet alanını değiştirerek Euro Yatırım Holding Anonim Şirketi olarak sektörde gururla ve heyecanla girişimlerde bulunmaya devam etmektedir.

Euro Yatırım Menkul Değerler A.Ş Holding sektörüne geçişi ile Yatırım Kuruluşu olarak mevcut Aracılık faaliyetlerini iştiraki olan Euro Finans Menkul Değerler Anonim Şirketi’ye devretmiştir.

Şirketimiz Euro Yatırım Holding Anonim Şirketi çatısı altında iştirakleri olan Eurocity Bank A.G., Euro Finans Menkul Değerler Anonim Şirketi, Euro Portföy Yönetim A.Ş, Yatırım Ortaklıkları bünyesinde Euro Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş, Euro Trend Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi ve Euro Kapital Yatırım Ortaklığı A.Ş‘yi şeffaf, güvenilir ve ileriye dönük stratejileri ile yönetmeye daha yüksek hedeflere taşımaya ve diğer faaliyetleri ile farkındalık yaratmaya devam etme hedefindedir.

Euro Yatırım Holding A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
YILDIZPOSTA CADDESİ NO:17 KAT:4 ESENTEPE/ŞİŞLİ/İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.euroyatirim.com.tr
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
BİRLEŞİM BAĞIMSIZ DENETİM VE YMM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST İSTANBUL
BIST HOLDİNG VE YATIRIM
BIST ANA
BIST TÜM
BIST TÜM-100
BIST MALİ
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
HOLDİNGLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

EUHOL Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.