Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ENKAI Hisse Senedi


ENKAI hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş.

ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş.


ENKA İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi, Merhum Şarık Tara ve merhum eniştesi Sadi Gülçelik tarafından 1957 yılında kurulan ENKA İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi (ENKA), dünya çapında bir mühendislik ve inşaat firmasıdır.

Merkezi İstanbul, Türkiye’de bulunan ENKA, iştirakleri aracılığıyla aşağıdaki alanlarda hizmet vermektedir:

ENKA İnşaat ve Sanayi Anonim Şirketi

ENKA, Türkiye’nin en büyük inşaat şirketi olmakla beraber, 1981 yılından bu yana ENR En İyi Uluslararası Müteahhitler arasında yer almaktadır.

İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapan Sn. Mehmet Tara, şirket yönetimini üstlenen Tara Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisidir.

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alan ENKA, 2019 senesi içerisinde, şirketin başlıca faaliyet alanlarında yürütmüş olduğu operasyonlar ile 1, 9 Milyar ABD Doları iş hacmi gerçekleştirmiştir:

ENKA, 5 Milyar ABD Doları’ndan fazla piyasa değeri ile Borsa İstanbul (BIST)’de işlem görmektedir.

ENKA, bugüne kadar, Türkiye’de toplam 7 Milyar ABD Doları sözleşme bedeli tutarında 125 proje üstlenmiştir, ve yurtdışında toplam 42, 8 Milyar ABD Doları sözleşme bedeli ile 411 projeye imza atmıştır.

ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Balmumcu Mah. Zincirlikuyu Yolu No:10 Beşiktaş/İstanbul/Türkiye
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.enka.com
Şirketin Süresi
Şirketin süresi kesin kuruluştan başlamak üzere hudutsuz olup, ana sözleşmesinde veya Türk Ticaret Kanunu?nda bulunan hükümlere uyulmak suretiyle son bulur.
Bağımsız Denetim Kuruluşu
KPMG BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST 100
BIST TEMETTÜ 25
BIST TEMETTÜ
BIST TÜM
BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
BIST YILDIZ
BIST HİZMETLER
BIST İSTANBUL
BIST 50
BIST KURUMSAL YÖNETİM
BIST İNŞAAT
BIST 100-30
Şirketin Sektörü
İNŞAAT VE BAYINDIRLIK
İNŞAAT VE BAYINDIRLIK İŞLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 1

ENKAI Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.