Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

ENJSA Hisse Senedi


ENJSA hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Enerjisa Enerji A.Ş.

Enerjisa Enerji A.Ş.


Enerjisa Enerji Anonim Şirketi, 1996 Enerjisa’nın kuruluşu

2006

Sabancı Holding bünyesinde Enerji Grup Başkanlığı’nın kurulması

2007

Sabancı Holding-Verbund ortaklığının gerçekleştirilmesi

2008

Başkent EDAŞ’ın yüzde 100 hisselerinin blok satışı yöntemiyle gerçekleşen özelleştirme ihalesinin kazanılması

2009

Başkent EDAŞ hisselerinin Enerjisa Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ye devrinin gerçekleşmesi

2011

Enerjisa Enerji Anonim Şirketi

Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin marka dönüşümünü tamamlayarak faaliyetlerini Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi adıyla sürdürmeye başlaması

Enerjisa Enerji Anonim Şirketi kuruluşu

2012

Verbund’un Enerjisa’daki %50 hissesini E.ON’a devretmek üzere anlaşma sağlaması ile birlikte, Sabancı Holding ve E.ON ile ortaklık sözleşmesi imzalanması

2013

Sabancı Holding-E.ON ortaklığının gerçekleştirilmesi

Toroslar EDAŞ ve AYEDAŞ ihalelerinin kazanılması

2017

Dağıtım ve Satış faaliyetlerinin “Enerjisa Enerji A.Ş”, Üretim ve Ticaret faaliyetlerinin ise “Enerjisa Üretim Santralleri Anonim Şirketi” şirketleri çatısı altında yönetilmeye başlanması

2018

Enerjisa Enerji’nin hisselerinin yüzde 20’sini halka açarak, 8 Şubat 2018 tarihi itibarıyla Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması.

Enerjisa Enerji A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Barbaros Mah. Begonya Sok. Nida Kule Ataşehir Batı Sit. No: 1 / 1 Ataşehir / İstanbul
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.enerjisa.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
GÜNEY BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST ELEKTRİK
BIST YILDIZ
BIST KURUMSAL YÖNETİM
BIST 50
BIST TÜM
BIST HİZMETLER
BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
BIST İSTANBUL
BIST 100-30
BIST 100
Şirketin Sektörü
ELEKTRİK GAZ VE SU
ELEKTRİK GAZ VE BUHAR
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YILDIZ PAZAR - GRUP 1
KESİN ALIM SATIM PAZARI-(NİTELİKLİ YATIRIMCILAR ARASINDA)

ENJSA Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.