Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

EKIZ Hisse Logo
EKIZ Hisse Logo

EKIZ Hisse

Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

EKIZ Hisse Senedi


EKIZ hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, kökleri 1946 yılına dayanmakta olup, 1979 yılında Ekiz Yağ ve Sabun Sanayii A.Ş, 2014 yılında ise yeni unvanımız olan Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi unvanını almış bulunmaktayız.

2008 yıllarında bir aile şirketi yapısından kurumsal yapıya geçiş yaparak profesyonel yönetim anlayışıyla kurumsallaşma doğrultusunda ilerleme yoluna gidilmiştir. Şirket’in kurumsallaşma çalışmaları 2010 yılı Temmuz ayında Borsa İstanbul Anonim Şirketi de halka arz ettiğimiz EKİZ hisse senetlerimiz ile beraber hızlanarak artmış ve Sermaye Piyasası Mevzuatlarına dahil olarak çıkan yasa ve tebliğler kapsamında Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyum gösterecek pek çok düzenlemeler ve çalışmalar yapılmıştır.

Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

2012 yılında aldığımız yeniden yapılanma kararı ile ise, satış ve organizasyonel yapımızı değiştirip, ambalajlı üretimleri azaltıp, operasyonel açıdan daha az işletme sermayesi gerektiren fason üretimin ve dökme zeytinyağı üretiminin gerçekleştirildiği bir yapıda satış stratejisine geçiş yapılmıştır.

Günümüzde Alsancak/İzmir’de bulunan yemeklik zeytinyağı (Naturel Sızma Zeytinyağı, Riviera Zeytinyağı ve Rafine Zeytinyağı) üretimi ve ambalajlı dolum işlemlerinin yapıldığı “Zeytinyağı Rafinasyon ve Dolum Tesisimiz” ile faaliyetlerimizi sürdürmekte ve. Zeytinyağı Rafinasyon ve Dolum Tesisini mümkün olduğunca fason üretime ayırıp, yaratılan işletme sermayesine paralel kendi üretim ve satışlarımızın yapılması hedeflenmiştir.

Ekiz ailesi olarak; Ekiz Markasını satmakla beraber zeytinyağını aynı kalite ve lezzeti tescil edilmiş diğer markalarımız olan BELLUTİ, DONA ELENA, HEALTHY YOU, KANTARLI markalarımızla sunabilme ve kurumsal kimliğimizde yaşanan bir dizi değişikliklerin bize vermiş olduğu yeni bir imaj ve sinerji ile değerli Müşterilerimizle, Tedarikçilerimizle, Üreticilerimizle, Çalışanlarımızla ve Yatırımcılarımızla beraber yolumuzu sürdürmekteyiz.Ekiz Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Şehitler Cad. 1508 Sokak No:4 Alsancak/İZMİR
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.ekizkimya.com
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
A-1 YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
İMALAT
GIDA, İÇECEK VE TÜTÜN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YAKIN İZLEME PAZARI

EKIZ Hissesini Takip Edenler

178 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.