Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

EGCEY Hisse Logo
EGCEY Hisse Logo

EGCEY Hisse

Egeli & Co Enerji Yatırımlari A.Ş.

EGCEY Hisse Senedi


EGCEY hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Egeli & Co Enerji Yatırımlari A.Ş.

Egeli & Co Enerji Yatırımlari A.Ş.


Egeli & Co. Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (“EGLYO” veya “EGC Girişim”), 18 Eylül 1998 tarihinde Ak B-Tipi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi unvanı ile Akbank T.Anonim Şirketi tarafından kurulmuş olup, 3 Temmuz 2012’de Ak B-Tipi Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi hisselerinin Egeli & Co. Yatırım Holding Anonim Şirketi (“EGCYH” veya “EGC Yatırım Holding”) tarafından devralınması ile Egeli & Co. Finansal Hizmetler Grubu’na katılmıştır.

Payları EGLYO koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından düzenlenen ve denetlenen şirketin statüsü, 27 Aralık 2012 tarihli genel kurul kararı ile menkul kıymet yatırım ortaklığından girişim sermayesi yatırım ortaklığına dönüşmüştür.

EGC Girişim, ekonomik büyüme ve buna bağlı olarak sosyal refahı yükseltmek için önemli olan enerji ve altyapı sektörü başta olmak üzere potansiyeli olan diğer sektörlerdeki yatırım fırsatlarını değerlendirerek, yerli-yabancı kurumsal ve bireysel yatırımcılara bu alanlardaki imkânları şeffaf ve regüle bir yatırım platformunda değerlendirme olanağı sağlamaktadır.

Egeli & Co Enerji Yatırımlari Anonim Şirketi

Ülkenin kalkınma politikaları içinde hayati önem taşıyan enerji sektörü gelişen ekonomilerin en önemli destekçisidir. Bu doğrultuda, EGC Girişim enerji sektöründe atıl, kısıtlı ve tükenmekte olan doğal kaynaklardan en etkin ve çevreci şekilde yararlanarak, artan enerji talebini karşılamak üzere doğru ve sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirirken, her geçen gün daha fazla sayıda uzun vadeli iş fırsatlarına odaklı yatırımcıyı kendisine çeken altyapı sektöründe, temel hizmetlerin yeterli, hızlı, etkin, kaliteli ve adaletli bir biçimde sunulmasını sağlamak amacı ile projeleri hayata geçirmektedir.

Ayrıca, enerji sektöründe, 2013 yılı sonunda lisansız üretim ile ilgili yönetmelik, uygulamaya girmiş, yapılan mevzuattaki değişiklik ile lisanssız elektrik üretiminde 500 kilovat olan sınır, 1 megavata (MW) çıkarılmıştır. Lisans almadan su, güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından kendi elektriğini üretmek isteyenlerin önü açılmış, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), lisanssız üretim için gerekli mevzuat çalışmasını tamamlamıştır. EGC Girişim, faaliyette bulunduğu enerji sektöründe meydana gelen bu değişikliği değerlendirerek, yatırım stratejisini genişletmiştir.

Şirket stratejik kararların yönetiminde, etkin kontrol sağlayan köklü bir kurumsal yönetim sistemine sahiptir.

EGC Girişim, şirket statüsü dönüşümünün hemen ardından, enerji yatırımları portföyünü oluşturmaya başlamış, ilk olarak 2013 Ocak ayında Enda Enerji Holding Anonim Şirketi hisselerinin %4, 2’sini satın almış ve bünyesinde faal 8 tesisi ile 273 Mw kapasitesi olan Enda Enerji’deki hisselerini 2013 yılı içindeki satın alımlarla %5, 34’e yükseltmiştir.EGC Girişim şu anda Enda Enerji Holding hisselerinin %3.17'sine sahiptir.

Daha sonra, 2011 tarihinde EGC Yatırım Holding’in %50 ortaklığı ile kurulan Karesi Jeotermal’deki hisseleri Şubat 2013 tarihinde devralmıştır.

Son olarak, Haziran 2014 tarihinde %100 iştirak olarak kurulan Eurasia Enerji Yatırımları Anonim Şirketi, EGC Enerji Çözümleri Anonim Şirketi olarak unvanı değiştirmiş, şirketin %100 bağlı ortağı halini almıştır. EGC Enerji Çözümleri Anonim Şirketi sahip olduğu çeşitli güçteki sabit ve mobil jeneratörlerden oluşan jeneratör parkı ve mobil elektrik santralden oluşan kiralama filosunu ile güvenilir enerji çözümler sunmaktadır.

Egeli & Co Enerji Yatırımlari A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Merkez Mh. Abide-i Hürriyet Cd. Sibel Apt. No : 161 K:2 D:3 Şişli /İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
egcey.egelico.com
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
ABAKÜS BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
HOLDİNGLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YAKIN İZLEME PAZARI

EGCEY Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.