Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

DESA Hisse Logo
DESA Hisse Logo

DESA Hisse

Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

DESA Hisse Senedi


DESA hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş.


Desa Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1972 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Desa, 43 yıl boyunca büyük başarılara imza atarak Türkiye’nin lider deri ve deri mamulleri üreticisi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

2010, 2011, 2012 ve 2014 yıllarında Türkiye’de kendi alanında ihracat şampiyonu olmanın haklı gururunu yaşayan ve dikey entegrasyonunu tamamlamış benzersiz iş modeline sahip olan Desa, yüksek kalitedeki ürünleriyle mevcut profilini güçlendirerek uluslararası prestijli bir marka olarak yoluna devam etmektedir.

Desa’nın operasyonları arasında deri tabakhanesinin yanında iki fabrikasındaki kadın ve erkek giyim ürünleri, çanta ve aksesuar üretiminin yanı sıra bu ürünlerin hem toptan hem de perakende satış kanalları yoluyla dağıtımı yer almaktadır.

Türkiye genelindeki 63 Desa, 21 Desa Samsonite, 5 Desa Franchaise, 14 Samsonite JV ve 1 sanal mağaza olmak üzere toplam 104 mağazasıyla perakende operasyonları ağırlıklı olarak yurtiçinde olan Desa’nın ayrıca Londra’da ve Düsseldorf’ta olmak üzere toplam iki showroom’u bulunmaktadır.

İstanbul ve Düzce’de toplam 25.500 m2 alana yayılan üretim tesislerine sahip olan Desa’nın Çorlu’daki tabakhanesi 20.000 m2 alana sahiptir.

Şirket, Prada, Miu Miu, Chanel, Emporio Armani ve Armani Collezioni gibi pek çok uluslararası lüks markaya entegre çözüm sağlayıcı olarak hizmet vermektedir.

Desa Deri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Desa, dünyanın en büyük seyahat ürünleri markası olan Samsonite’ın Türkiye’de 26 yıl boyunca distribütörlüğünün ardından, 2007 yılında Samsonite ile %40%60 ortaklık yapısıyla kurduğu ortak girişim sayesinde uluslararası profilini daha da güçlendirilmiştir.

Desa, ürünlerine üstün kalite ve dayanıklılık sağlayan yüksek standarda sahip malzeme ve işçiliğe büyük önem vermektedir.

Şirket, www.desa.com.tr üzerinden açtığı internet satış mağazası ile ürünlerini online olarak da satışa sunmaktadır.

Servis kalitesinde benimsediği mükemmeliyetçilik anlayışı ile DESA, tasarım, araştırma ve geliştirme ile insan kaynağına aralıksız yatırım yapmaktadır.

Şirketin uzun vadede stratejik hedefi, DESA markalı ürün satışlarını hem yurt içinde hem de yurt dışında artırmaktır.

Desa, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda DESA kodu ile 2004 Mayıs ayından beri işlem görmekte olan halka açık bir şirkettir.

31 Aralık 2015 itibariyle toplam varlıkları 175, 8 milyon TL’ye ulaşan Desa’nın toplam gelirleri 197, 8 milyon TL olmuştur.

Şirketin %54, 3’ü Çelet Holding’e, %10, 0’u Melih Çelet’e, %0, 8’i diğer ortaklara ait olup kalan %34, 9’u halka açıktır.

Desa Deri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
HALKALI CAD. NO:208 34295 SEFAKÖY/K.ÇEKMECE/İSTANBUL
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
[email protected]
[email protected]
Web Site Adresleri
www.desa.com.tr
Şirketin Süresi
Süresiz
Bağımsız Denetim Kuruluşu
BİRLEŞİM BAĞIMSIZ DENETİM VE YMM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST SINAİ
BIST TÜM
BIST TÜM-100
BIST TEKSTİL, DERİ
BIST ANA
Şirketin Sektörü
İMALAT
TEKSTİL, GİYİM EŞYASI VE DERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 1

DESA Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.