Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

DARDL Hisse Logo
DARDL Hisse Logo

DARDL Hisse

Dardanel Önentaş Gida Sanayi A.Ş.

DARDL Hisse Senedi


DARDL hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Dardanel Önentaş Gida Sanayi A.Ş.

Dardanel Önentaş Gida Sanayi A.Ş.


Dardanel Önentaş Gida Sanayi Anonim Şirketi, 1984 yılında Türkiye’nin en verimli topraklarına ve denizine sahip şehirlerinden biri olan Çanakkale’de kuruldu.Dardanel, 1984 yılında Türkiye’nin en verimli topraklarına ve denizine sahip şehirlerinden biri olan Çanakkale’de kuruldu.

Adını Çanakkale’nin mitolojideki karşılığından aldı. Akdenizin mucizevi ton balığı Türkiye'de ilk kez Dardanel Ton konservesinin sofralara girdi.Ünlü Dardanel reklamları ilk kez yayınlandı. Türkiye balığın faydalarını bu reklamlarla öğrendi. Türk insanı daha sık balık tüketmeye başladı.Zihinlere kazınan Dardanel Jingle’ını ünlü besteci Fahir Atakoğlu besteledi.

Unutulmaz beste, bugün hala Dardanel marka unsurları arasındaki yerini koruyor.Çanakkalespor, 1992 yılında Dardanel tarafından satın alındı ve ismi, 2008 yılında Çanakkale Dardanelspor olarak değiştirildi. Çanakkale Dardanelspor, Dardanel’in verdiği enerji ile 1.Lig’e kadar yükseldi.

Uluslararası bir simge olan Dolphin Safe, yunuslara zarar vermeden yapılan avcılığı belirtmek için kullanılmaktadır. Türkiye’de sadece Dardanel, Dophin Safe simgesini ton balığı etiketlerinde kullanma hakkına sahiptir.

Dardanel Önentaş Gida Sanayi Anonim Şirketi

Dardanel’in reklam literatürüne giren 5 saniyelik TV spotları, ilk kez 2003 yılında yayınlandı. Sağlık temalarında sık yayınlanan spotlar, kısa süre sonra tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Türkiye’nin en kısa TV reklamı rekoru hala Dardanel’de bulunmaktadır.

Kısa sürede balıkseverlerin büyük beğenisini kazanan Dardenia, ilk restoranını 2011 yılında İstanbul Bağdat Caddesi’nde açtı. Halihazırda hizmet veren 9 restoranı ile hızla büyümeye ve Dardanel’in eşsiz lezzetini balıkseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

2005 yılında temelleri atılan Mister No, bugün ürettiği pasta, taze meyve suyu, humus, pita cipsi ve hazır pizza ürünleriyle koca bir marka! Mister No, taze ve katkı maddesi içermeyen ürünleriyle tanınıyor ve bununla gurur duyuyor.

Mister No, bir Dardanel iştirakıdır. 2016 yılında Mister No ismini Mr. NO olarak değiştirmiştir.

Dardanel, sürdürülebilir balıkçılığı desteklemek ve sürdürülebilir deniz ürünlerini sertifikalandırmak amacıyla kurulan Friend of the Sea’nin (FOS) gönüllü üyesi oldu

Dardanel olarak, Dolphin Safe ve Friend of the Sea sertifikalarıyla, Türkiye'nin diğer yaşam türlerine saygılı ve denizlerle dost, tek ton balığını sofralarınıza getirmekten gurur duyuyoruz.

Dardanel Önentaş Gida Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
İZMİR YOLU 4.KM ÇANAKKALE
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.dardanel.com.tr
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
SER-BERKER BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
İMALAT
GIDA, İÇECEK VE TÜTÜN
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YAKIN İZLEME PAZARI

DARDL Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.