Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

COSMO Hisse Senedi


COSMO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Cosmos Yatırım Holding A.Ş.

Cosmos Yatırım Holding A.Ş.


Cosmos Yatırım Holding Anonim Şirketi (eski unvanıyla “Cosmos Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi”) (“Ana Ortaklık Şirket”) sermaye piyasası araçlarını satın almak, bu araçlardan portföy oluşturmak, bu portföyü işletmek amacıyla 1995 yılında Bumerang Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi olarak İstanbul’da kurulmuştur.

Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 20 Aralık 2013 tarih ve 1150 sayılı izni ile amacını ve faaliyet konusu değiştirerek, menkul kıymet yatırım ortaklığı statüsünden çıkarılmış ve unvanı “Cosmos Yatırım Holding Anonim Şirketi” olarak değiştirilmiştir.

Şirketin amacı, sermaye piyasası mevzuatında belirtilen hizmetleri ve faaliyeti, yatırım ortaklığı ve portföy yöneticiliği faaliyeti niteliğinde olmamak kaydıyla; sermaye ve yönetimine katılarak bunların yatırım, finansman, organizasyon ve yönetim meselelerini toplu bir bünye içerisinde değerlendirmek ve böylece şirketlerin sağlıklı şekilde ve ekonominin gereklerine uygun olarak gelişmelerini ve devamlılıklarını teminat altına almak, ticari, sınai ve finansal konularda yatırım ve araştırmalar yapmak, Türkiye içinde ve dışında bulunan her türlü taşınır ve taşınmazlara yatırım yapmak ve işletmek, bu amaçlara uygun ticari, sınai ve mali finansal yatırım girişimlerinde bulunmaktır.

Cosmos Yatırım Holding Anonim Şirketi

Şirket’in hisseleri 1995 yılının Mayıs ayında halka arz edilmiş olup, Şirket hisselerinin %99 Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Şirket’in sermayesi 6, 000, 000 TL’dir.

Şirketin bağlı ortaklığı durumunda bulunan Enerji Ofisi Akaryakıt Pazarlama ve Dağıtım Anonim Şirketi , 30 Nisan 2004 tarihinde “Parsiyel Ekspres Lojistik Uluslararası Nakliyat Anonim Şirketi” unvanı ile kurulmuş olup 18 Ağustos 2006 tarihli Olağan Genel Kurul Kararı ile unvanını mevcut duruma değiştirme kararı almış ve bu durum 23 Ağustos 2006 tarihinde tescil edilmiştir.

Şirket’in faaliyet konusu iki ana başlık altında toplanmaktadır;

Her türlü petrol ve petrol türevleri ürünlerin alımının, satımının, ithalatının, ihracatının, yüklemesinin, boşaltmasının, depolamasının, dağıtımının yapılması ve dolum tesislerini kurulması

Tablo, heykel ve benzeri sanat eserlerinin alım ve satımının yapılması ve bunlarla ilgili ticari faaliyetlerde bulunulması

Şirket’in Enerji sektöründeki faaliyetlerini yürütebilmesi amacıyla, Antalya, Kocaeli (Derince), İstanbul (Haramidere) ve Marmara Ereğlisi’nde olmak üzere toplam 4 şubesi bulunmaktadır.

Cosmos Yatırım Holding A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Etiler Mah. Yanarsu Sk. No:44 Doğan Apt. K:2 D:2 Beşiktaş / İst.
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
http://www.cosmosholding.com.tr/
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
HSY DANIŞMANLIK VE BAĞIMSIZ DENETİM A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
MALİ KURULUŞLAR
HOLDİNGLER VE YATIRIM ŞİRKETLERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YAKIN İZLEME PAZARI

COSMO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.