Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

CMENT Hisse Logo
CMENT Hisse Logo

CMENT Hisse

Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası T.A.Ş.

CMENT Hisse Senedi


CMENT hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası T.A.Ş.

Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası T.A.Ş.


Çimentaş İzmir Cimento Fabrikası T.Anonim Şirketi, Çimentaş şirketler topluluğu, ürünlerinde liderliği hedefleyen, her iş sürecinde sürekli kalite peşinde olmanın başarının anahtarı olduğuna inanan, pazarda dinamik ve sürekli yeni fırsatlar arayan, çalışanlarına, hissedarlarına ve faaliyette bulunduğu bölgelerdeki topluluklara katkı sağlamaya önem veren, sürdürülebilir büyümeye inanan ve bunu başarmak için çalışan, çeşitliliğin kendisini güçlü kılan bir unsur ve temel bir değer olduğuna inanan bir Gruptur.

Türkiye’nin ilk özel ve Ege Bölgesinin ilk Çimento Fabrikası olarak İzmir’de kurulan Çimentaş, 5 kıta ve 18 ülkede faaliyet göstermekte olan, 11 çimento fabrikası, 31 terminal, 105 hazır beton ve 3 atık bertaraf tesisi ile sektöründe Dünya’nın önemli grupların arasında yer alan Cementir Holding tarafından 2001 tarihinde satın alındı.

Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası T.Anonim Şirketi

Çimentaş, İzmir, Edirne, Elazığ ve Kars’taki çimento fabrikaları, ülke genelinde 17 beton santrali ve İstanbul ve Manisa’daki işletmeleriyle Avrupa’nın en büyük ve modern atık yönetimi tesisleri arasında sayılan operasyonlarıyla Cementir Holding’in en önemli iştiraki konumundadır. Çimentaş, yaklaşık 1000 çalışanıyla istihdama ve her yıl girdiği kurumlar vergisi sıralamasıyla da ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunur.

Çimentaş, iştiraki olduğu grup ile birlikte, sorumlu ve sürdürülebilir operasyon anlayışını sektörün en yüksek iş sağlığı ve güvenliği ile çevre politikaları çerçevesinde oluşturur ve tüm çalışanlarından buna uygun davranışlar sergilemesini ister. Çimentaş operasyonlarını ilgili yasa ve yönetmeliklerin yanında uluslararası kabul görmüş standartlarını benimseyerek gerçekleştirir ve faaliyet bölgelerinde sorumlu üretici olmanın yanında bölgeye olan katkılarıyla iyi bir komşu olarak anılmayı amaçlar.

Çimentaş üretim kapasitesi bakımından ülkenin en büyük çimento üreticileri arasında ilk sıralardadır ve bugün, ortaklıkları ve sahip olduğu şirketleriyle Çimentaş Topluluğu, İzmir’den dünyaya açılan çok güçlü bir organizasyondur.

Çimentaş, bugün üretim kapasitesi, kendi maden ocakları ve dünya standartlarında modern entegre tesisleri ile yurt içinde ve yurt dışında yüksek kaliteli üretim yapan ve pazarlayan bir kuruluştur.

Çimentaş, sürdürülebilirlik ve inovasyonu ana hedeflerinden kabul eder. Bir yandan çimento üretiminde enerji tasarrufuna dönük alternatif yakıt uygulamalarını gerçekleştirirken, diğer yandan da bağlı ortaklıkları vasıtasıyla atık yönetimi ve enerji geri kazanımı önemli adımlar atmaktadır.

Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası T.A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Egemenlik Mahallesi Eski Kemalpaşa Caddesi No:4/B Işıkkent Bornova İzmir
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.cimentas.com.tr
Şirketin Süresi
Süresizdir
Bağımsız Denetim Kuruluşu
PwC BAĞIMSIZ DENETİM VE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
BIST SINAİ
BIST TAŞ, TOPRAK
BIST TÜM-100
BIST TÜM
BIST İZMİR
BIST ANA
Şirketin Sektörü
İMALAT
TAŞ VE TOPRAĞA DAYALI
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
ANA PAZAR - GRUP 2

CMENT Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.