Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

BRKO Hisse Logo
BRKO Hisse Logo

BRKO Hisse

Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş.

BRKO Hisse Senedi


BRKO hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş.


Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş'nin kuruluş öyküsünü hemen hemen her Koyunlu insanı, her Birko ortağı bilmektedir.

Birko'nun kuruluş nedenlerinden ''KASABADAN DOĞAN EFSANE'' olarak nitelendirilen, Türk sanayisine model olabilecek bir hareketten bahsetmeden geçilemezdi.

1970 yılına kadar gerek ilimiz Niğde ve gerekse Koyunlu'da geçim şartlarının uygun olmaması nedenlerinden, taşra illere hatta yurt dışına göç olayları hızlı bir şekilde devam etmekteydi.

Bu durumda hem Niğde ili küçülmeye devam ediyor ve hem de Koyunlu Kasabası terk edilmiş, ıssız kendi halinde bırakılmış bir hale gelmişti. Ata-dede yurdu zamanla harap olacak doğduğu köyüne dönüş imkânsız bir hale gelecekti.

Bu düşüncelerle hareket eden Koyunlulular Edirne'den Kars'a kadar bulunduğu yerlere yerleşmiş olanlar Ankara merkezde bir araya gelmek suretiyle hem ilimiz Niğde'nin hem de Kasabamız Koyunlu'nun geleceğini masaya yatırarak, konuşmaya, tartışmaya başladılar.

1970 yıllarında başlayan görüşmeler uzun bir süreden sonra 1972 yılında BİRKO A.Ş 'nin kurulması ile sonuçlandı.

Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi

Kuruluşun ana gayesi bölgemizdeki insanlara iş, aş verecek tesisler meydana getirerek o yöredeki göç'ü önlemek sureti ile ilimizi küçülmekten, kasabamızı da terk edilmiş harap olmaya bırakılmış bir ata yurdu olmaktan kurtarmaktı.

Kuruluşumuzdan bu güne kadar geçen sürede tahminlerin üstende bir başarı sağlanmıştır. BİRKO 'nun kuruluşu ile beraber Niğde ilinden göç zamanla azalmıştır. Koyunlu'da ata yurduna geri dönüş hareketi başlamıştır.

BİRKO 'daki başarılı gelişmeler zamanla binlerce insana iş imkanı sağlamış Niğde ilinin en büyük sanayi kuruluşu haline gelmekle beraber, bölgesinde de ekonomik, sosyal gelişmelerinde beraberinde getirmiştir.

BİRKO Anonim Şirketi Markası sadece Türkiye'de değil Dünya da tanınmış kaliteli mal üreten bir MODEL ve ÖZEL marka haline gelmiştir.

Bir kasaba halkının böyle bir başarıyı gerçekleştirmesi bütün devlet büyükleri tarafından takdirle karşılanmıştır.

Bu hareketin Türkiye sanayinin gelişmesi ve sanayinin tabanına yayılması hususunda ÖRNEK bir MODEL haline gelmiştir.

Niğde -Bor esnafına sağladığı ekonomik aktiviteler ile birlikte BİRKO Niğde ilinin kalbi durumundadır.

Koyunlu insanı kazandırdığı sanayi kuruluşu ile memleketine karşı görevini yapmak sureti ile vefa borcunu hakkı ile ödemiş bulunmaktadır.

Birko Birleşik Koyunlulular Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Niğde - OSB Bor Yolu 7. Km Birko Cad. No : 288 - NİĞDE
Elektronik Posta Adresleri
[email protected]
Web Site Adresleri
www.birko.com.tr
Şirketin Süresi
SÜRESİZ
Bağımsız Denetim Kuruluşu
YEDİTEPE BAĞIMSIZ DENETİM VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK A.Ş.
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
İMALAT
TEKSTİL, GİYİM EŞYASI VE DERİ
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar
YAKIN İZLEME PAZARI

BRKO Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.