Bitcoin Al Sat
Bitcoin Al Sat

Kolayca Bitcoin Al Sat

Türk Lirası ile KOLAYCA BITCOIN AL ve SAT

BOLUC Hisse Senedi


BOLUC hisse senedi teknik analizi, canlı borsa, şirket haberleri, fiyat grafiği ve hareketleri, hisse yorumları gibi piyasa verilerini anlık takip edebilirsiniz.
Bolu Çimento Sanayi A.Ş.

Bolu Çimento Sanayi A.Ş.


Bolu Çimento Sanayi Anonim Şirketi, 5 Ağustos 1968’de Bol-Bak Gıda ve Sanayii Ticaret Anonim Şirketi, Kamil Bilgihan, Nazım Adasal, Mustafa Çizmecioğlu, İstanbul Bankası ve Bolu Karaköy tüzel kişiliği kurucu ortak olarak 500.000 TL sermayeli Bolu Çimento Sanayii Anonim Şirketi'yi kurdu.

Ana sözleşmesinde değişiklik yaparak sermayesini 40.000.000 TL'ye yükselten Bolu Çimento Sanayii Anonim Şirketi’nin, Türkiye Çimento Sanayii ve Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) ile gerçekleştirilen müzakereler sonucunda %25 hissesi OYAK'a, %16 hissesi Türkiye Çimento Sanayii'ne (ÇİSAN) devredildi.

Bolu Çimento Sanayi Anonim Şirketi

1990 yılında OYAK payı % 50’yi aştı.1969’da temeli atılan Bolu Çimento Fabrikası, 1973’te montajı tamamlanarak deneme üretimlerine geçti, 1974’te işletmeye açıldı.

Bolu Çimento'nun bugün yıllık klinker üretim kapasitesi 2, 5 milyon ton, çimento üretme kapasitesi 5, 5 milyon tondur.Merkez Fabrika: Şirketin yönetim ve diğer ana birimlerinin yer aldığı Bolu Merkez Fabrika’nın 1, 3 milyon ton klinker üretiminin yanı sıra 2, 8 milyon ton yıllık çimento kapasitesi bulunmaktadır.

Ağustos 2014’te döner fırın atık ısısından elektrik (WHR) enerjisi üretimi yatırımı tamamlandı. Bu yatırımla fabrikada tüketilen elektrik enerjisinin % 25’i bu tesisten sağlanmaya başlandı ve aynı zamanda sera gazı emisyonlarında da azaltım sağlandı.Ankara Şubesi: 1996’da paketleme ünitesi olarak kurulan Sarayköy'deki şube, 1998 yılında öğütme ve paketleme tesisine dönüştürüldü. 2015’te döner fırın ve öğütme kapasite artışı yatırımı tamamlanan fabrika yıllık 1, 2 milyon ton klinker, 1, 7 milyon ton çimento öğütme kapasitesine ulaştı. Bolu Çimento’nun Ankara bölgesine satışları bu şubeden gerçekleşmektedir.Ereğli Şubesi: Karadeniz Ereğli bölgesinde yer alan şubemiz, yıllık 1 milyon tonluk öğütme kapasiteli olup 45.000 metrekarelik bir alan üzerine kuruludur.

Öğütme sürecinde cürufun kurutulması için kullanılan doğalgazla çalışan sıcak hava ocağı yerine, maliyet ve enerji verimliliğini artırmak için akışkan yataklı sıcak hava ocağı yatırımı yapılarak bu ocak, Temmuz 2014’te devreye girdi.Bolu Çimento, sektöründe bir ilke imza atarak T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı "Atıkların Ek Yakıt Olarak Kullanım Lisansı" aldı. ÇEİS'in koordine ettiği proje çerçevesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi uygunluk belgesini alan ilk şirket olup 2006’da başlatılan Ar-Ge çalışmalarıyla da sektöründeki öncü konumunu pekiştirdi.Türkiye çimento endüstrisinin ilk patenti için Bolu Çimento tarafından 27.03.2007 tarihinde başvuru yapıldı ve 22 Aralık 2008'de patent alındı. Uzun uğraşların ardından tamamlanan Döner Fırına Entegre Atık Yakma Sistemi, sektörün ilk patenti olma özelliğini korumaktadır.

Bolu Çimento Borsa İstanbul Anonim Şirketi (BIST) BOLUC kodu ile işlem görmektedir.

Bolu Çimento Sanayi A.Ş. Şirketinin Özet Bilgileri


Şirket Bilgileri
Merkez Adresi
Elektronik Posta Adresleri
Web Site Adresleri
Şirketin Süresi
Bağımsız Denetim Kuruluşu
Şirketin Dahil Olduğu Endeksler
Şirketin Sektörü
Sermaye Piyasası Aracının İşlem Gördüğü Pazarlar

BOLUC Hissesini Takip Edenler

177 kişi tarafından takip ediliyor.

UYARI


Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bu sitede yazılanlar sadece kişisel görüşlerdir. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle bu sitede yer alan bilgi ve yazılara dayanarak yatırım yapılmamalıdır.


Bildiğiniz gibi Hisse Senedi; Borsa - Hisse senedi – Pay – BIST 30 – BIST 100 Sermaye şirketlerinde payların belgelendirilmesi amacıyla ortaklara verilen kıymetli evraklara hisse senedi denmektedir.
Bununla birlikte birçok sektörden farklı şirketlerin hisse senetleri, borç senetleri gibi sermaye piyasası araçlarının ticaretinin yapıldığı piyasalara ise borsa denir. BIST 30, BIST 100 Endeksleri, Borsa İstanbul’da işlem gören payların ortak performanslarının ölçülmesi için oluşturulmuş pay gruplarıdır. Pay piyasasında işlem gören şirketlerin, endekslerin içerisindeki dağılımı ve ağırlıkları birbirinden farklıdır.

HisseLog platformu üzerinde ağırlıklı ortalaması en çok azalan hisseleri, borsada en çok artan ve en çok azalan hisseleri, Türk Lirası bazında en çok işlem gören veya Lot bazında en çok işlem gören hisseleri bununla birlikte BIST endeksleri, günlük hisse yorumları, hisse fiyatları, güncel hisse senedi fiyatlarını canlı olarak BIST ve borsa hisselerini takip edebilirsiniz. Hisse senetlerinin haftalık kapanış, ağırlıklı ortalama, işlem adedi, işlem hacmi, en yüksek ve en düşük kapanış verileri şu an platformumuza eklenmemiştir. Ancak anlık olarak öncü hisseler, büyük veya küçük hacimli hisse senetleri de dahil olmak üzere en çok izlenen hisseler, grafikler, hisse yorumları ve daha fazlasını HisseLog platformumuzdan takip edebilebilirsiniz.